Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit kezdjünk a nagymamámmal?...

Mit kezdjünk a nagymamámmal? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egyszerűen egy tipikus hatvanéves óvodás,ami néha az erkölcsi/lelki igazságérzetét illeti.Kedves meg törődő meg minden,szeret minket de folyton szándékosan idézi elő a feszkót-lehet hogy csak tudat alatt,mert ő is szenved tőle mint az egész család de mindig újra és újra eljátssza.

Pl.: "különleges alkalmakkor" iszonyú ingerlékeny tud lenni.Most is ugye közeleg az érettségi,sütött-főzött nekünk,de egynapos volt a hétvége és ebéd után mondtam,hogy nekem már haza kell mennem,nem várom meg a sütit mert rakat sok tanulásom van még hátra.Erre ő,hogy pedig ő mennyit dolgozott meg kétféle sütit is sütött meg minden,beadta a sértődöttet.Összeszorult gyomorral végre sikerült távoznom,kb az egész családot ilyen állapotban tudtam otthagyni.És ezt mindig eljátssza,karácsony,szülinap,ballagás vagy csak éppen egy szokásos hullámvölgy,és balhézik,kicsapja a patáliát.Sokszor még ő maga is sokkal másképpen reagál ugyanolyan esetekre amik különböző időben történnek.Azaz néha semmi sem történik néha meg borzalmas kínos szapulásba torkollik az egész.


Nem tudom,mit tehetnénk,szerintem egy normális embert észérvekkel meg lehet győzni- szerintem egy értelmes ember még ő maga megkérdezi,hogy nem akarok-e elmenni tanulni,hiszen úgyis tudja,hogy sok a dolgom.Neki,miután mondtam,hogy "egynapos" hétvége,meg "érettségi" sem változott semmit a véleménye,azt mondta,hogy ilyen jellegű kifogásokat ő nem akar hallani.Erre már nem tudok mit mondani,szerintem ez elég nyomós "kifogás",ennél fontosabb úgy gondolom csak esküvő vagy egy temetés kaliberű dolog lehet.Ezt nem tudtam tovább magyarázni.Pedig ez egyszeri alkalom volt,lehetett volna megértőbb.Szívesen maradok,ha az időm megengedi.


Mivel a számára is kellemetlen szituációk-olykor hatalmas nagy veszekedések-nem szűntek,néhányszor leültünk komoly beszélgetésekhez és megpróbáltuk szembesíteni vele,persze csak kíméletesen.De semmi,hiába a példák,hogy egy "normális" ember így meg úgy reagálna egy helyzetre,egy kicsi változás sem volt.

Nem tudom,mit kéne vele tenni,szakemberhez kéne adni vagy mi?Komolyan miért nem lehet egy szituáció mellett szó nélkül elmenni,ami átlagos családoknál nem jár veszekedéssel,egzecíroztatással de még csak szóvá tevéssel sem?

Valaki volt már hasonló helyzetben?Komolyan mondom az anyósvicceket is az ilyenek miatt találták ki,de miért?Miért kell egy anyósnak kötelező jellegűen ilyennek lennie???



2012. ápr. 22. 13:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Most tényleg azon húzod fel magad tanulás helyett(!),hogy a nagymamád süteményt süt neked,és rosszul esett neki, hogy nincs időd megvárni?
2012. ápr. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Öregszik, igényli a családját, ő legmagasabb generáció, érzi hogy ő következik a kaszás listáján. Ilyenkor az embernek már nem számítanak az emberek által felállított kötelező dolgok, csak igényli a társaságot.Plusz az agyműködés is kezd leépülni, primitívebb lesz az ember általában, persze ez nem törvényszerű.
2012. ápr. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%
Most tanulsz?
2012. ápr. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ahogy leírod,úgy tényleg semmi baj nincs vele,ahogy leírod...De ez nem ilyen egyszerű,a manipuláció minden verbális és non-verbális eszközét használva egyszerűen leírhatatlanul kikészít mindenkit.Ezt nem olyan könnyű megérteni,amíg nem éled át személyesen.

Ha elmondom,hogy a rendesen dühöng,veszekszik,kiabál a család több tagját is többször megríkatta már illetve olyannyira képes kikészíteni,hogy néha aznapra már élni sem akarsz,akkor képes vagy átérezni?Olyan kellemetlen helyzeteket okozott már,amiről senkinek sem beszélnék szívesen.

Ha nem tudod magad beleképzelni a helyzetembe,mert nincsenek ilyen emberek a környezetedben,akkor pedig nagyon szerencsés vagy.

2012. ápr. 22. 14:10
 5/13 A kérdező kommentje:

Ja és első:ez csak egyetlen példa volt a több százból,neked is tele lenne ha már nem először kapnád meg rendesen a magadét a nagy semmiért.

Hármas:persze,de ez miért fontos?Természetesen nem fogom hagyni estig,hogy ez bármiben megakadályozzon

2012. ápr. 22. 14:12
 6/13 anonim ***** válasza:
34%

Igazad van,tényleg nem tudom beleképzelni magam ebbe az elviselhetetlen helyzetbe,amit számodra egy nagymama gondoskodása okoz,mert nekem már sajnos egy sincs!

De nagyon egyszerű a megoldás,akkor nem kell átmenni hozzá vasárnap délben kajálni, és akkor nem kell megvárni a sütijét,és nem kell törődni vele.

2012. ápr. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Sajnálom,nem akartalak megsérteni.Nekem is hiányozna a nagymamám,de azt elismerhetnéd,hogy mindenkinek,akit szeretünk vannak hibái,olykor nagyok is bár ezekkel együtt tudunk élni.És pont azok tudnak a legjobban megbántani akiket szeretünk.

Még mindig nem tudod magad beleképzelni a helyzetbe,pedig ez neked is nagy dilemmát okozna:átmész, mert ez is egy gesztus hogy kifejezd,értékeled a törődését.Mindeközben tudod,hogy a hátadon fel dog állni a szőr,mert mindenért megállás nélkül fog kritizálni és szidni,ha éppen úgy tartja a kedve.

Ha neked nem ilyenek voltak nagymamáid,az egy dolog,de vannak olyan személyiségű emberek,akiket teljesen nonsense-nek tartanál,csak mert még nem találkoztál soha hozzájuk hasonlóval,és nehezen tudjuk elképzelni,hogy hogyan menne az alkalmazkodás ha az ominózus családtag megkapná az ő személyiségét egy időre.

Most nem akarok ezzel példálózni,de ha néha néztél egy kicsit is ezekből a híres magyar talk-show-kból,akkor tudod,hogy abban a pillanatban olykor mi is igazat adunk valamennyire az illetőnek,amikor meglátjuk élőben,hogy milyen is valójában a viszonya a családtagjával.

2012. ápr. 22. 14:36
 8/13 anonim ***** válasza:

Kevesebb találkozás vele, most pedig tanulj csak.

Szerintem nem is annyira a suli miatt léptél le hanem az ideges hangulat miatt. Nekem is van ilyen rokonom, sajnos elég gyakorta van nálunk s mivel mindig mindenkit kioktat, számonkér, lekicsinyer magához képest szinte kiabálva pedig te csak csöndben eszed melette a levest s még egy témát se hozol fel mert mindenből ez lessz. Na melette már én is folyamatosan feszült vagyok s erőle stresszelek pedig még a küszöböt se lépte épp át. Így megértem ha te is lelépsz. Viszont akkor ne a sulira fogd, ismerd be nyugodtan, hogy mi a helyzet. Javulni ilyenkorban már nem fog de attól még nem kell cukorvilágba burkolni s szemethunyni felette.

Jó tanulást

2012. ápr. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

7-es,ha ezen múlna,hogy éjfélkor vagy hajnal kettőkor fekszel le,akkor te is átgondolnád,és attól,hogy te sem tapasztaltál még igazán elviselhetetlen jellemű embereket,még nincs jogod ítélkezni.

Hülye indok?Hova akarsz te felvételizni és miből?Nem mindegy,hogy kinek mennyit kell tanulnia és hogy milyen iskolába jár.

Elolvastad te ezt rendesen?Elmondom a lényeget.EGYSZER hamarabb mentem haza amiért EZREDJÉRE megkaptam a fejemre az áldást.És tudod nekem fontos a vizsga,más pedig lehetne néha elnéző és megtanulhatna néha lemondani,főleg idős fejjel,amikor bölcsességet várunk az emberektől.És ne ezen a hülye sütis példán akadjatok már fent.A lényeg,hogy van egy családtagunk,akinek a viselkedése enyhén szólva is néha kibírhatatlan.Olyan nagy bűn hogy most,18 évesen először kérek ezért segítséget és véleményt másoktól?

2012. ápr. 22. 14:44
 10/13 anonim ***** válasza:
62%

3. vagyok.

Elhiszem, hogy nehéz, és rossz, de legalább akkor miközben azt panaszolod el nekünk, hogy mennyire elviselhetetlen, akkor legalább ne azt hozd már fel példának, hogy felháborodott, hogy nem várod meg a neked sütött sütit, mert sietned kell tanulni. Mennyi idő is telt el a kérdésed kiírása és a legutóbbi kommented között? Addig pont maradhattál volna, megvárod a sütit balhé nélkül, és hazajössz tanulni. Kicsit később mint így,de akkor valóban tanulni jössz haza, nem a gyakorin panaszkodni róla. Mert nekem ne mondd, hogy miközben gyakorizol, aközben tanulsz is.

2012. ápr. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!