Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak üveges kaját ehetnek már...

Csak üveges kaját ehetnek már a babák?

Figyelt kérdés
A védőnőm azt mondta, olyan zöldséget csak üvegesbe adjak, ami a földben terem,mert magas a nitráttartalma a talajnak és volt már bababaleset belőle,állítólag ez a legújabb ajánlás.Nektek is mondta ezt a védőnőtök???Persze akkor csak üveges kaját lehetne adni szinte...hát nem tudom.A kislányom imádja a turmixolt zöldségeket,nem nagyon szeretném megvonni tőle.
2012. júl. 19. 14:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Személy szerint én nem gondolom, hogy az üveges különb lenne, sőt jobban örülök, ha magam látom mit teszek az ételbe.
2012. júl. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%

Jaj, nehogy elhiggy már ilyen baromságokat. Aki azt mondja, hogy egy üveges bébiétel-ami akár hetekig áll a boltok polcain-egészségesebb, mint a friss, saját kezűleg választott zöldség, az nem normális, már elnézést.

Hihetetlen mikkel akarják tömni szegény anyukák fejét...

Évtizedekkel ezelőtt még nem volt bébiétel mégis megkockáztatom, hogy fele ennyi allergiás, gyenge, beteges gyerek nem volt, mint most. Oké, haladunk a korral, más okai is vannak az allergiás megbetegedéseknek, de azért ez már nevetséges...

2012. júl. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha van ismerősöd falun, ahol tudod, hogy nem műtrágyázzák a földet, akkor nyugodt lélekkel adhatod a babádnak ami ott terem.

Én egyébként nem vagyok az üveges ételek pártján... Mi csak utazáshoz vagy szükség esetére tartogattuk őket.

2012. júl. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egyiktől sem zárkózom el. Főztem is babámnak, de kapott üvegeset is.

Az én védőnőm egyiktől sem zárkózott el, nem tiltotta az üvegeset, és főleg nem a házilag elkészített ételeket.


Tudod volt már baleset mindenből. Az üveges ételekben szilánk maradt, a zöldségeket vegyszerezik...na tehát ne is adjunk a gyereknek lehetőleg ételt, nőjön fel simán levegőn. :)


Ha az ajánlásokat veszem figyelembe, akkor havonta mást kellene csinálnom, nem beszélve arról, hogy jóval több gyermek nem élné meg a gyerekkort, ha minden táplálkozási -állítólagos- veszélyforrás, tényleges veszélyforrás lenne.

2012. júl. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,maradok akkor én is a vegyesen "veszem is és főzöm is" variációnál,úgy látszik ezt akkor csak nálunk "ajánlják" :-DD
2012. júl. 19. 14:52
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Némi realitás azért van benne, hiszen egyes zöldségek nitráttartalma (pl. krumpli, répa, spenót, sóska) nagyon magas lehet. Ez ellen szerintem az alábbi módon lehet védekezni:

1; bio zöldséget vásárolsz, magad termeled, vagy megbízható helyről/háztól veszed

2; Mindig leöntöd a zöldség főzővizét (bár így a vitaminok egy része is elvész)

3; Mindig csak frissen adod az ételt (mert tárolás során a baktériumok hatására a nitrát mérgező nitritté alakulhat)

4; Bio bébiételt vásárolsz

2012. júl. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Van benne igazság, sajnos! Nekünk van nitrátmérőnk, itthon nem lehet kapni, külföldön vettük, nagyon drága volt... Így mérem a zöldségek és a gyümölcsök nitráttartalmát. Vannak olyan esetek, amikor iszonyatosan magas értékeket mutat, most pl. az összes magyar sárgadinnye és sárgabarack n.tartalma nagyon-nagyon magas, felnőttnek is veszélyes. A mostani (később talán jobb lesz) magyar dinnyének is nagyon magas, de a külföldieknél elég jó értékeket mutat. Szóval, sajnos, vannak esetek, mikor lehet mérgezést is kapni, akár kórházba kerülni, egy ilyen sárgadinnyézés után a kisgyerek simán kiköthet a kórházban. Nem ijesztésképpen írtam le, meg nem parázok minden miatt, de azért is vettem ilyen mérőt, mert a nitrát nagyon veszélyes, hosszútávon daganatot okoz, bizonyított tény sajnos, a mérgezés még semmi ehhez képest:(

Szóval, tényleg, megbízható helyről kell venni, mert igaz, hogy Mo.-on rossz a talaj ilyen szempontból, de ha nem vegyszerezik agyon a zöldség-gyümölcsöt, akkor nem olyan veszélyes, sőt ehető is a legtöbb. Így érdemes megbízható forrásból vagy biót venni, ami nagyon-nagyon drága.

És persze, jobb a friss kaja, mint az üveges, ez egyértelmű. Ha úgy vesszük, az üveges az konzerv kaja. De az üveges tényleg megbizható, nincs nitrát benne. Én adok néha üvegeset is, de a frisset preferálom.

2012. júl. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát az biztos,hogy az a legjobb ha magának tudja termelni az ember.Itt nálunk három zöldséges is van,de mind a nagybaniról hozza az árut pedig vidéken lakunk!Ráadásul nagyon gyér a választék,még a brokkoli is luxusnak számít!Arra marad a bevásárlóközpont.Én meg lusta vagyok itthon magunknak csinálni,pedig lenne hely...:-S de lehet még is csak az lesz....
2012. júl. 19. 15:40
 9/12 anonim ***** válasza:
Én főztem a fiamnak, a piacon vásárolt zöldségeket, és gyümölcsöket ette. Üveges kaját csak a hozzátáplálás elején kapott barackpürét, mert télen kezdtük el, és akkor nem volt igazán barack szezon. Babamenüt talán 5 üveget, ha kapott, azt is csak akkor, ha utaztunk valahová. Én a házi készítésű bébiétel híve vagyok.
2012. júl. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kedves 7. válaszoló! Megkérdezhetem, hogy hol vetted a nitrátmérőt és kb. mennyibe került? Én is szívesen beszereznék egyet, ha meg tudom rendelni valamelyik külföldi oldalról.
2012. júl. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!