Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos baba fordulni...

4 hónapos baba fordulni egyálltalán nem akarni, ülni annál inkább?

Figyelt kérdés
Nekem ez olyan fura, esze ágában sincsen fordulni. Csak ülni szeretne, már a babahordóban kapaszkodás nélkül fel ül. Azért fekvőhelyzetböl még nem de ha fogjuk teljesen felhuzza magát az ölünkben. Gondolom ettöl nem lesz baja. Minden baba más. Csak kiváncsi vagyok a véleményetekre?

2012. júl. 19. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom elmúlt 5 hónapos, mire sikerült neki átfordulni. De még így is csak az egyik oldalra, balra fordul. Az jó, ha felhúzza magát, velem a gyerekorvos ilyen gyakorlatokat javasolt, hogy erősödjön a nyakizma. Persze, hogy ülni jobban szeretne, hiszen akkor jobban lát.
2012. júl. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon erős baba egyébként , csak szerintem lusta. Meg lehet a 7,5 kilót nehéz neki megmozditani.
2012. júl. 19. 20:01
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom ugyanilyen volt.

5 hónaposan egyedül ült meg először amikor éppen a dokinál voltunk, de a doki nem lepődött meg.

Arra már nem emlékszem hogy mikor fordult meg, de az biztos hogy később mint hogy megtanult ülni.:)

2012. júl. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális. Az én fiam 5,5 hónaposan fordult át, addig csak háton volt, illetve a kezénél húztuk egy kicsit, hogy motiváljuk. Védőnői tanácsra egy plédbe tettem, és úgy görgettem, hogy az egyensúlyozó szerve "belejöjjön". Ezt egyébként igen élvezte.

Minden, amit magától csinál, az rendben van, az nem terheli, csak a tornáztatás.

2012. júl. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én is szoktam egy kicsit görgetni a nagyágyon, de csak addig, amíg élvezi ő is. Az ülés meg az miatt van, hogy a dokinőtanácsára gyakoroltunk naponta kétszer, hogy felhuztuk a fejtartás miatt. Nem volt vele baj sosem de azt mondta nem árt. Ez annyira megtetszett a fiamnak, hogy ha öltöztetem már ő emeli a fejét, hogy a badyt levegyem rola. vagy ha kezét megfogom, már akkor huzza magát felfelé.

Köszi a válaszokat! és megnyugtató, hogy a más babája is ilyesmiket csinál.

2012. júl. 19. 20:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Igazából minden ilyen korú gyerek ülne fel, de nem hasizomból kell felülnie, hanem először meg kéne tanúlnia oda vissza forogni. Tedd sokat hasra, akkor erős a baba, ha kinyomja magát hason, és átfordúl, nem akkor ha megpróbál felülni hasból.

Miután megtanúlt oda vissza forogni, majd felhúzta magát négykézláb, abból a pozícióból ül majd fel, hogy kinyomja magát valamelyik oldalra, és kiül jobbra vagy balra.

Sokat legyen hason, ha nem tetszik neki akkor is, mert úgy tanúlja meg emelni a fejét, kinyomni magát, megfordúlni.

Ha felülteted, azzal nem teszel neki jót, neki kell hozzá megerősödnie, rájönnie hogy tud magától felülni.

2012. júl. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves utosó! akkor jol gondoltam, hogy nem így kellene. Ez nem természetes szerintem. De eddig jelezte, hogy már nem akar ülni, most meg már csak ülne. A hason alvást szó szerint eröltetem, kisebb nagyobb sikerrel. Köszi neked is.!
2012. júl. 19. 20:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy így indítok, de szerintem ne hallgass az előttem szólóra, és tőle is elnézést kérek ezért! Teljesen természetes, amit a babád csinál, ne aggódj, és ne felejtsd el, hogy azért mert a te gyerkőcöd máshogy csinálja, mint az átlag, ettől még nem csinálja rosszul. Amúgy meg magamból kiindulva, visszasírom azt az időt, amikor még nem forgott. :-)

Ne aggódj, mindent meg fog tenni a maga ütemében, és idejében, és úgy jó, ahogy van.

2012. júl. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem se aggódj, nem szabad a babákat egymáshoz hasonlítani, mindegyik más-más ütemben fejlődik. Az én kislányom 2 hónaposan már hasra fordult, a barátnőm lánya pedig csak 1 évesen. Az ő lánya már 3 éves, és okos, ügyes, semmi probléma vele. Az én lányom 4 hónapos volt tegnap, hasról hátra, hátról hasra forog, kúszik, próbálja négykézlábra nyomni magát. A védőnő szerint nagyon előre van a mozgásfejlődésben. Azt mondta, hogy amit magától megcsinál, abból nincs baj, de erőltetni nem szabad semmit. Ha a te babád felhúzza magát ülő helyzetbe, akkor engedjétek neki, nyugodtan gyakorolja.
2012. júl. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!