Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet gyógyítani az...

Hogyan lehet gyógyítani az ekcémát? A ti babátoknak volt?

Figyelt kérdés
Azt hiszem a kislányom lábain ekcéma van. Piros, érdes felületű. Több folt is van, egyenként kb 20ft-os nagyságúak. A gyermekorvos ma nem rendel, így legközelebb csak hétfőn tudom elvinni. De addig mit csináljak? Mivel lehet kenni? Nem viszket neki? 9,5 hós.
2012. júl. 20. 11:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem evett valami újat? Sokszor a tejes dolgok hozzák ki (tejpép pl.), vagy kakaó, citrusfélék. Tartósítószertől pl. kijön a fiamnak (felvágott, ócska joghurt - szívecske). Nem mostál új mosószerrel? Új fürdető? Öblítőt ne használj, se por állagú mosószert. Illatmentes fürdető és pamut ruha (ágynemű, ágytakaró!). Húgomnak rettenetesen ekcémás gyerek kora óta a lába, ha bútorszövettel érintkezik!

Sudocremmel elvileg bekenheted.

2012. júl. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Régóta ezzel a mosószerrel mosok, és az öblítő sem új. Az a furcsa, hogy csak a lábszárán olyan, sehol máshol. Nem evett semmi újat. Joghurtot nem szokott kapni, de krémtúrót igen. Bár azt már régebben is kapott. Teljesen tanácstalan vagyok, hogy mitől van ez... És persze, hogy ilyenkor nem rendel az orvos se... :(
2012. júl. 20. 12:19
 3/17 anonim ***** válasza:

Sok mindent nem fog mondani a doki se... Nem igazán tudják, mitől van. Tápszert nem cseréltél? Fogai nem nőnek? Nálunk akkor is belobbant mindig. Fiam egész jól kinőtte már, bár a múltkor becsokizott (nagyiék hozták) és újra tiszta ekcéma lett a feneke. 3 éves lesz ősszel.

A kislányomon még alig-alig láttam foltot.

Én 24 évesen lettem durván ekcémás, 6 évig senki sem tudta kitalálni, mitől. Kiderült, lisztérzékeny vagyok.

2012. júl. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem cseréltem tápszert, már 3 hónapja ezt kapja. De, a fogai jönnek. Vasárnap bújt ki az egyik felső, pár nap múlva kibújik mellette is. Gondolod, hogy ettől lenne? Vagy még az jutott eszembe, hogy pár nappal ezelőtt a sógornőm belenyomott a kicsi szájába egy kis csokit. Attól lenne? Kenem Sudocremmel.
2012. júl. 20. 12:30
 5/17 anonim ***** válasza:

az ekcéma nem gyógyítható ugyanis nem betegség.

pontosan tudják mitől van, ez allergia tünete. az a gond vele, hogy általában nehéz kideríteni mitől van.

mert az allergia nem úgy alakul ki, hogy mondjuk mosóport váltasz és hopp másnapra ekcémás a gyerek. szépen lassan elkezdi irritálni a bőrt majd kialakul az allergia ami felerősödik és ekkor jön ki az ekcéma.

nem azt mondom, hogy a mosóporra allergiás, ez csak egy példa volt, hogy arra is lehet attól még, hogy nem váltottál.

mondjuk az öblítőt azonnal hagyd el, érzékeny bőrű babánál nem szabad használni mert védőréteget képez a ruhán ami irritálja a bőrt. egy pici ecetet tegyél az öblítő helyére!


étellel is így van, nem egyből jön ki, hanem kialakul fokozatosan, minden elfogyasztott után erősödhet.

tehát a tejtermékre is lehet, sőt! az az egyik leggyakoribb ok. azzal meg az a gond, hogy 3 hét alatt ürül ki a szervezetéből, tehát legalább 1 hétre teljesen el kell hagyni ahhoz, hogy kizárhasd, de nehéz mert sok péksütiben, felvágottban is van!


gyerekorvoshoz egyébként én nem vinném ekcémával, nem ez a szakterülete, vidd el bőrgyógyászhoz, fog adni zsírozót, az segít, hogy ne száradjon ki a bőre és szteroidos krémet, azt meg akkor lehet használni mikor nagyon kijön, szépen leviszi, de persze azt minél ritkábban lehet használni.


amúgy tényleg szinte bármitől lehet, akár a kemény víztől is, én egy olyan kozmetikai anyagra vagyok amit azért tesznek bele szinte mindenbe, hogy a vizet és a zsírt összetartsák, tehát még tusfürdőt, arckrémet, alapozót, sampont se használhatnék, de persze nem lehet mindent elkerülni így ezzel kell élnem...

2012. júl. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
*legalább 1 hónapra kell elhagyni a tejet, bocsának az elírásért :)
2012. júl. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy rá van írva a Sudocremre, hogy ekcémára is jó, de én nem kenném vele. Szerintem inkább szárít.

Többen ajánlották már itt a sheavajat, inkább azzal próbálnám meg! Ill. van egy internetes oldal, ahol tudsz rá kenőcsöt rendelni, és szerintem nagyon jók azok a termékek (saját tapasztalat). Ha érdekel, belinkelem.

Ja, és nem drágák!

2012. júl. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Belinkelnéd az oldalt, légyszi?

Akkor megpróbálom kideríteni, hogy mi okozza.

-a tápszert hónapok óta kapja, tehát ha attól lenne, már hamarabb kijött volna

-tejterméket csak krémtúrót szokott kapni (heti 1), túró rudit (heti 1), natúr joghurtot eddig csak egyszer kapott. Tejpépet is kapott már régebb óta.

-péksüteményt, kenyeret, babapiskótát, pufit ritkán kap, havonta 1-2 alkalommal csak.

-gyümölcsöt majdnem minden nap kap. pl sárga dinnye, görög dinnye, barack, szilva, banán, alma.

-zöldségek: paradicsom, cukkini, répa, krumpli, brokkoli.

-tésztát csak olyat kap, amiben nincs tojás, ill néha rizst kap.

Ezek közül mi lehet a ludas?

Mosógélt használok (persil baby), ill silan öblítőt (sensitiv). De ha ezektől lenne, akkor miért csak a lábszára olyan? Ebben a melegben nincs rajta nadrág. Fürdetőt a rózsaszín Johnsonst használjuk, de azt is már születése óta.

2012. júl. 20. 16:46
 9/17 A kérdező kommentje:
Ja, kapott már patisszont, ill csirke, és sertés húst.
2012. júl. 20. 16:49
 10/17 anonim ***** válasza:

A Johnsons a lehető legallergénebb :( Érdemes utánanézni az összetevőknek a google-ban...

Nem csúszik-mászik ő is valami bútorszöveten? Polár pléden, amire rá lehet izzaddni?

81%-os válaszadó: te nem jártál utána, nálad mi okozza? Étel intoleranciát nézek?

2012. júl. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!