Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ujjszopás, de mikortól tudatos?

Ujjszopás, de mikortól tudatos?

Figyelt kérdés
Két hónapos lesz a kislányom és úgy látom nagyon szeretné szopni az ujját. Amikor segítünk Neki és beveszi a szájába, megnyugszik, örül, de utána kicsúszik és úgy sír, mintha valaki elvette volna Tőle a cumit. Mikortól tudja tudatosan a szájába tenni az ujjacskáját és mikortól nyugtatja meg igazából, úgy, hogy ha nyugtalan, odaveszi és ott is tartja amíg szeretné??
2012. júl. 20. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:

2 hósan kezdték el a gyerekeim, 3 hósan már teljesen tudatosan nyomták az ujjszopást.

Egyik gyerekem 6 hósan abbahagyta magától, másik gyerekem 3,5 évesen hagyta abba szintén magától.

2012. júl. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem 2 hónapos korától tette illetve próbálta betenni egyedül a szájába az ujját, addig kínlódás volt. 3 hónapos korára már magabiztosan be tudta tenni egyedül..onnan kánaán :-)

Szerintem ő is nagyjából 2,5-3 hónapos korára meg fogja tudni tartani, és meg fogja tanulni a mozdulatot amivel beveszi. Addig ha tudsz segíts neki:-)

Minden jót :-)

2012. júl. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mienk is 2,5 hónaposan kezdte el, egy ideig csak hasonfekvésben sikerült, 3 hónapos korától minden helyzetben :) Azóta hatalmas szopikirálylány, 5 hónapos.
2012. júl. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3 hónapos lesz a kislányom,kb 3 napja szopizza bal hüvelykújját és őklét,szerintem mát tudatos
2012. júl. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
2és fél, három hónapos kora körül már egyre tudatosabban ment Neki. :) Most már lassan 4 hós lesz és tökéletesen tudja hol is az ujjacska. Még akkor is bekapja, míg átteszem egyik ciciről a másikra. :D
2012. szept. 15. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!