Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit tennétek olyan helyzetb...

Ti mit tennétek olyan helyzetben, ha a 3 éves gyerek kerek-perec közli a nagymamával, hogy gyűlöli?

Figyelt kérdés
A nővérem gyerekéről van szó.Mellékes,de rólam is közölte(aki az anyjának az öccse vagyok,a kérdés szempontjából ugyan mellékes,de leírom, hogy 6 év van közöttünk, én 30vagyok, ő 36), hogy gyűlöl.

2012. júl. 20. 21:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már, minek ezen lovagolni? Az én lányom 4 éves, és ő is mondta már nekem, hogy utál, amikor valamit nem engedtem meg neki. Mondtam is neki, hogy jó, ha ő ilyen viszonyt akar köztünk, akkor lehet, de akkor nem lesz esti mese, dajkálás, szeretgetés, közös játék, enni kap, aztán ennyi. Hát, teljesen ki volt akadva, sírt meg amit akarsz, hogy bocsássak meg neki, nem gondolta komolyan. Szóval próbálkoznak ők, de akinek van gyereke, az tudja, hogy ezt nem kell komolyan venni.

Egyébként meg, hogy nincs ideje a gyerekre, az gondolom nem az ő választása volt. Legalább meg is fizetik. Az én férjem is gürüzik eleget, alig látja a gyerekeket, aztán havi 120-at keres.

2012. júl. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sajnálom az anyját is. Ne nézz bolondnak és én egy mp-et sem vagyok a gyerekem nélkül aki még 1 éves sincs... Viszont belehalnék, ha belekényszerítene az élet abba, hogy távol kelljen lennem nélküle. Én még nagyszülőkre se bízom sose. Azt ígértük nekik, majd mehet egyedül ha már tud beszélni és el tudja mondani mit szeretne. Nagyon féltem és tényleg olyan rossz érzés lenne ha nem tudnék mellette lenni. Szerencsénk van, hogy apuci eltart minket persze közben itthonról dolgozgatok és amit megemra meg kizárólag a gyerekre költök azt abból fizetem ki, de ami közös lakás, javarészt az ennivaló, extrakiruccanás stb azt nem tudnánk egymagunk ilyen formában előteremteni így apuka kénytelen a munkahelyére eljárnia és neki is fáj a szíve ha esetleg nagyon későn ér haza. :( Azt megkérdezhetjük, hogy ha nagy vigyáz a gyerekre akkor a lánya a millióiból miért nem tartja el? Miért kell egy közel 60 éves nőnek dolgoznia amellett, hogy ennyit segít a gazdag lányának? A kislánynak bizonyára nem tetszett valami és megsértődött. De az is lehet, hogy hiányzik neki az anyukája. Még akkor is ha semmit nem foglalkozott igazán vele. Ez a szeretet már babakorában még a pocakban kialakul. A babák ösztönösen tudják, hogy az anyuka szívverése, illata, hangja...az nem pótolható bárkiével. Az én kislányom igaz ég nincs 1 éves, de csak velem hajlandó aludni, nem jó neki bárki mással. Talán 3 évesen még nem igen tudja leírni ezt az érzést ezért kavarodik benne össze. Ha többször előfordulna én elvinném egy kedves pszihológushoz. Nem azért, mert ,,elmebeteg" vagy hasonló... Egyszerűen csak azért, mert talán néhány olyan szorongásra vagy bármi másra is fény derülhet amit sikerülhet a pszihológuson keresztül megérteni és odafigyelni. Egy erre képzett szakember jobban le tudja komuniálni ezeket a dolgokat és nem csak találgat... érti, hogy jelentéssel bír a gyerekek mimikai kifejezése és kis odafigyeléssel talán egy későbbi pszihés problémát is megelőzhettek. Nem szégyen ez és nem kell tőle félni. A kisgyerek csak azt fogja észrevenni, hogy beszélgetett egy kedves felnőttel. Nem pedig azt, hogy ő kifejezetten egy orvosnál van vagy bármi baj lenne. Nálunk apuka volt kissé indulatos és hosszú idő múlva sikerült áthidalni a dolgot, amikor is én kértem meg menjünk el egy párterápiára, ahol sajnos fényderült arra, hogy a kiskorában elvált szülei éppen úgy vitatkoztak a gyerkőcökön mint ahogyan a mi vitáink végződnek. De nagyon kísérteties hasonlóságal!!! Szinte tudat alatt szóról szóra idézte egyiküket-másikukat holott több mint 20 éve hallhatta... nyomot hagy az emberben a gyerekkora...
2012. júl. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Komolyan kell venni, és nem kell komolyan venni, amit mondott. Nem kell komolyan venni abban az értelemben, hogy ő még nem ismeri ennek a szónak a jelentését, tehát ne úgy vedd, mint ha egyik felnőtt ember mondana ilyet egy másiknak, miközben veszekszenek! De mégis komolyan kell venni azért, mert ez egy segélykérés. Annak alapján amit leírtál, ennek a kisgyereknek nincs egy stabil pont az életében, nincs egy felnőtt, akiben igazán megbízhat, és ő fél, szorong. Jaj, félre ne érts, tudom, hogy nagyon szereti a nagymamája, de olykor mégis másra kell bíznia, mert ő is dolgozik. Ráadásul a kicsi tudja, hogy ő a nagymamája, nem az édesanyja. Az édesanyja pedig szintén nincs abban a helyzetben, ami egy átlag családban zajlik: minden este ott van a gyermekével, ő fürdeti, ő fekteti le, ő mondja az esti mesét, stb. Így leírva nehéz ezt kifejezni, de a lényeg, hogy nincs a szó hagyományos értelmében vett családja a kicsinek: apa (sokat dolgozik, de mindig várja haza a gyerek), anya (vele van ha beteg, ha éhes, ha álmos,ha vidám, ha szomorú...). Apukáról nem tettél említést.

Én úgy gondolom, a ti családotokban sokszor van vita a nővéreddel: te neheztelsz rá, mert rossz anyának tartod, és úgy látod, hogy az anyagiak és a kis élete fontosabb neki, mint a gyereke. Plusz sajnálod édesanyádat, mert úgy érzed, túl nagy terhet rakott a vállára a nővéred... Lehet, hogy hangosabb szóváltást a gyerek is hallott már, amikor felelősségre próbáltad vonni a tesódat, esetleg a nagymama is vitázott vele ugyanezért... A gyerekben az egész úgy csenghet le, hogy ti bántjátok, támadjátok az édesanyját, aki neki akkor is szent még per pillanat, ha hibázik! Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy esetleg a nővéredtől is hallhatott olyasmit, ami neki arra enged következtetni, hogy fájdalmat okoztok az anyukájának, bántjátok...

Lehet, hogy nem így van, de a rövid beszámolód alapján nekem ezek jutottak eszembe.

2012. júl. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer mondta ezt egy kisgyerek (ovis korú), hogy "utállak". A válaszom ez volt: "Én meg szeretlek :)"

Még 1-2 alkalommal eljátszottuk, onnantól kezdve a legjobb barátok lettünk, és tényleg megszeretett...:)

Esetleg próbáljátok ki! Előző voltam.

2012. júl. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!