Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bölcsőhalál mennyire gyakori?...

Bölcsőhalál mennyire gyakori? Volt akinél bekövetkezett? Hogy élte túl?

Figyelt kérdés
2012. júl. 20. 22:02
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
*hogy élted túl?Egyébként nálunk szerencsére nem történt ilyen,de azért izgul az ember.Kéthetes a kisbabám.
2012. júl. 20. 22:04
 2/23 anonim ***** válasza:
48%

78 év alatt nagyon sok kisgyerekes családot ismertem. De egyetlen esetben sem halt meg a baba bölcsőhalálban. Csak ma szeretik ezzel is riogatni a szülőket. Csak a légzésfigyelőket gyártó cégeknek van belőle haszna.

Régebben olvastam egy statisztikát. Aszerint ezerből egy esetben fordul elő bölcsőhalál. Emiatt ne izgulj.

2012. júl. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
42%

Igen, én is azt gondolom, hogy ez inkább csak egy marketingfogás. Én nem vettem egyik gyerekemnek sem légzésfigyelőt. Meg azt is olvastam, hogy ez genetikus, ha nem volt a családodban, akkor szerintem nem érdemes költeni erre.

Van egy unokatesóm, 5. lombikja sikerült, ők persze, hogy vettek, szóval ki mennyire parás...

2012. júl. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%

őszintén szólva akinek maghalt a pici babája, nem hiszem, hogy ide fog írogatni neked...


volt itt egy anyuka, feltett egy kérdést a szoptatás kategóriában, jó sok válasz érkezett rá. aztán mikor 3-4 hónapos volt a baba, kérdezték, hogy mi van vele és írta, hogy angyalka lett, egyik éjjel nem ébredt enni :(

nálunk a férjem testvére halt meg 2 hónapos korában, anyósom a mai napig nem heverte ki, nem is lehet :(

mi légzésfigyelőt használtunk 2 éves koráig, se párna, se takaró, se plüss, se túlfűtött szoba, stb, mindenre nagyon ügyeltünk, én a mai napig bejárok hozzá éjjel 2x-3x, annyira féltem a családi előzmények miatt :S

2012. júl. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 2. válaszoló!

78 évesen itt van a neten? Le a kalappal! Vagy én értettem félre amit írt?


Amúgy elég nagy blődség, már bocsánat. Már az elnevezésből is kiderül, hogy nem egy mai "találmány", a babák manapság alig-alig vannak bölcsőben.


Én örülök, hogy létezik légzésfigyelő, a kor hasznos vívmányának tartom.

Koraszülött ikreim voltak, még 15 évvel ezelőtt nem volt otthon használatos változatban légzésfigyelő, pont utána kezdett forgalomba jönni. Az egyik lányomnak kb 1 hónapon keresztül állandóan leállt az inkubátorban a légzése. 2 hónaposan úgy adták haza őket,hogy reméljük jól lesznek.

Szerencsére nem lett baj, de senkinek nem kívánom az álmatlan éjszakákat, a riadt reggeleket, hogy vajon élve találom e őket.


Most a legkisebb lányom 2 éves, épp most hirdettem meg eladásra a légzésfigyelőjét, mostanáig használtam, mert így nyugodtan alhattam:)


A kérdésre válaszolva, nem volt ismerősöm akinek meghalt volna a babája, viszont volt alkalmam többször végignézni a kórházban a leállt légzés utáni riadalmat, nem beszélve a sajátomról.:(


Ha eddig nem vettél, én javaslom, hogy szerezz be egyet!

2012. júl. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
nem olyan rég, pár hónapja volt itt egy kérdés, a szoptatás témakörben indult, de nagyon szomorú vége lett, a baba meghalt bölcsőhalálban :( kerestem de most nem találom, ha meglesz belinkelem
2012. júl. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egy anyuka írta, hogy nem szeretne szoptatni...

Majd néhány hónap múlva sajnos már nem is volt kit. :(

Barátnőméknél tavaly júliusban halt meg egy kislány. :(

16 hónapos a lányom, de még használom a légzésfigyelőt és az újraélesztést is megtanultam, az ördög sajnos nem alszik. :(

2012. júl. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

koraszülött lányomnál 18 hónapos korig használtuk még nappali alváskor is.


ahogyan írták is, iszonyat mikor leáll a légzés. a lányomnak is leállt az inkubátorban. én parás lettem ettől, és még most 2 éves a lányom, de még odamegyek hozzá és nézem lélegzik e?


tény nem lehet kifejezni az érzést és biztosan nem is írnak neked ide. amikor a lányom 11 hetesen kórházban volt, egy hetes babát hoztak be mert éjjelre többször besipolt a figyelő, mindig kikapták a babát olynakor az ágyból. kiderült refluxos a baba és a visszajövő hami elzárta mindig a levegőt.


nos ha mai hülyeség, vajon ez is csak reklámfogás? van ismerősöm 4 gyereket nevelt fel figyelő nélkül. én is anélkül nőttem fel, de tény, és idézem amit írtak: iszonyat mikor riadtan ébred fel az ember vajon lélegzik e a babája? én még figyelő mellet is paráztam.


kedve kérdező, de te ne parázz :)

2012. júl. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Korababa az én kisfiam is, majdnem 3 hónaposan került haza a kórházból. Már az inkubátorban is többször leállt a légzése, és egy alkalommal a koraszülött osztályon, a kezemben, amikor éppen cumisüvegből etettem! Soha nem felejtem el, úgy nézett ki, mint aki alszik, nekem fel sem tűnt (a korababák folyton elalszanak a cicin/cumisüvegen, mert nagyon gyengék, olyankor ébresztgetjük őket, hogy egyenek... A lényeg, hogy egy tapasztalt nővérke éppen mellettem ült, és hirtelen kikapta a kisfiamat az ölemből, kiabált egy másik nővérnek is: "húzd meg a haját, gyorsan!!", mert már szürkült az arca a picinek. :(((( Amikor haza hoztuk, itthon még heteken át rendszeresen leállt a légzése evés közben, mert nem tudta összehangolni az evést, és a levegővételt egyszerre... rémálom volt, nem babázás... De nem ez volt a kérdés, bocsánat, csak az élmények...

A kisfiam zárójelentésén vastag betűkkel szerepelt, hogy a légzésfigyelő használata rendkívül indokolt! A nővérek azt mondták, hogy haza sem vihetem, csak ha van légzésfigyelőnk. Persze nem ellenőrizte senki, de az első volt, amit megvettünk. De ez a mi helyzetünk, nem lehet összehasonlítani egy időre született, egészséges babáéval. A lányom 99-ben született, akkor fel sem merült, nem is nagyon volt ilyesmi még a boltokban, de vele nem is volt semmi gond!

2012. júl. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Zalaegerszeg koráról mi sem hozhattuk haza a babaimat, csak úgy hogy volt légzésfigyelőnk. Pedig majdnem betöltöttük a 36 hetet már, nem voltak kicsik, egészségesek voltak!
2012. júl. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!