Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és hogyan állítottad át...

Mikor és hogyan állítottad át a babát 3-ról 4 órás napirendre?

Figyelt kérdés
evés, alvás
2012. júl. 22. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem "állítottam át"

Eleve 8 körül kelt, este 19-20 óra körül már aludt. Az éjszakát átaludta már pár hetesen. Ha 4 óránként enne, akkor 4 evés sem férne a napba. Úgyhogy így eszik: 8-11-14-17-és elalvás előtt

Igazából az oviban is 8-9 között reggeliznek, 11-12 között ebédelnek, 15 körül uzsiznak, szóval még ott is 3 óránként kapnak. akkor látom csak értelmét, ha korán kel és későn fekszik a gyerek.

2012. júl. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
7 hónaposan állt át magától, így viszont csak 4x eszik egy nap de szerintem nem gond mert ígyis átalussza az éjszakát és szépen hízik.
2012. júl. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs 4 órás napirend. Feleslegesnek tartom. Nálunk ilyen a napirend. 7-7.30 kelés és tejcsi ívás, 9.30 tízórai (pár szelet szalámi, vagy gyümölcs, vagy joghurt) 11.30 ebéd, 12.00-14.00 alvás, 15.30 uzsi, 19.00 vacsi, 20.00 fürdés, 20.30 alvás. Sehogy nem jön ki a négy órás napirend. Nálunk ez vált be. Próbáltam rajta alakítani, de a kislányomnak nem tetszett. Pl. ha éhes volt, mondta anya hámit, vagy ha nem a megszokott időbe raktam le aludni anya baba alszik. Most 18 hos.
2012. júl. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

soha... pedig már 2,5 éves


első válaszoló, nem, nem 3 óránként esznek az oviba, bölcsiben, még gyakrabban :)

8kor reggeli, 10kor 10órai, f12kor ebéd majd alvás és 3kor uzsi, szóval még egy étkezés be van sűrítve, de kell is nekik.


nem hiszem amúgy, hogy át kéne állítani erre a babákat, ha ez az igényük akkor jó, de ha 3 óránként éhes akkor nem lehet mit csinálni

2012. júl. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azért ennyire nem szabad ezt szigorúan venni... :) Az én lányom ugyan 2 hónapos, de mindig magának igazítgatja a napirendjét. Az elején 2,5-3 órás volt, és evések közt ugye mindig aludt, most váltott, reggel 6kor eszik, utána 10:30kor, 13kor, 16kor, és 20kor. Azaz kétszer is 4 óra telik el a két evés között, azt gondolom, hogy majd ha elég érett lesz rá, a többit is tologatja magának (de lehet, hogy rosszul gondolom, nyilván nem ez a non plus ultra út, ez csak egy tapasztalat). Ő az ilyenkor elvárható hat helyett csak ötször eszik, de minden evésre 30-50 ml-rel többet, mint a "kortársai". Neki így jó. :) Hozzá tartozik, hogy őt nem lehet pl. kelteni enni, ha nem éhes, akkor abszolút kizárt minden próbálkozás, ugyanígy nem lehet húzni az evéseket, ha éhes. :D
2012. júl. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

Az első gyerekem éhen is halt volna, ha nem kap enni 3 órán belül.

Nincs ilyen, hogy 3 meg 4 órás napirend.

Egyszerűen figyeld a babádat. Ha nem éhes 3 óra múlva, akkor etesd 4 óra múlva. De ha éhes, akkor mégis mire várnál még egy órát????

2012. júl. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
64%

Azt hiszem értem a kérdést :)

Én ezzek küzdöttem az eslő néhány hónapban. a 3 órai evések nagyon megterhelők voltak nekem, mivel első gyerek felébredt, peluscsere stb szopi, mivel nem volt elég pótoltam tápszerrel és már eltelt másfél óra, mire visszaalszik a gyerek más csak fél órád van, míg összeszeded magad stb, pihensz max fél órát és ismét ébred :) kezdődik az egész az elejétől.

a 4 órai evésnél több időd van pihenni és a gyereknek is. De a gyerek dönt! Az enyém nem bírta a 4 órát, próbáltam állítani a programján, de nem engedte, 10 hónapos és most is 3 óránként eszik kivéve délután.

Ha mégsem erre gondolták, akkor bocsi a sok tapasztalat megosztásért!

2012. júl. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!