Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyes, táppénz, hogy is van...

Gyes, táppénz, hogy is van ez? Segítség!

Figyelt kérdés
Most döntöttük el férjemmel, hogy jövő nyárra szeretnénk, ha jönne a kistesó. Jelenleg 16 hónapos a kisfiam, Gyed-en vagyok vele. Tehát a terhesség a Gyes idejére esne. Nem akarok visszamenni dolgozni a terhesség előtt - nem is hiszem, hogy várnának - ha lehetséges, Gyed után táppénzre mennék. Ez anyagilag jobb volna. Kérdés, hogy míg táppénzen vagyok elküldhet-e a munkáltatóm? Mikor kell bejelentenem, hogy ismét terhes vagyok? Kell e külön jeleznem a HR-en, vagy a bérszámfejtésen elég ha küldöm a táppénzes papírt? Nagyon nem vagyok még kiokosodva az új Mt szabályokról....Nem akarok szabit se kivenni, tehát nem tudom, hogy így visszakerülnék-e állományba.
2012. júl. 22. 23:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha összejön a baba, azonnal közöld a munkáltatóval (lehetőleg írásban, az a biztos), hogy várandós vagy, onnantól akkor se rúghat ki, ha táppénzre mégy. Utána mehetsz táppénzre.

MIndenképp külön tájékoztasd őket a babáról, és arról is, hogy táppénzre kerülsz, ne csak a papírt küldd, az nem túl együttműködő:)


Ha táppénzre kerülsz, akkor maradsz tartósan távollévő, neked ezzel semmi dolgod nincsen.


Viszont elküldeni csak akkor tudnak, ha nem jelented időben a babát.

2012. júl. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezek szerint táppénz alatt akár ki is rúghatnának, ha nem jelentem még a Gyed alatt (Gyed alatt nem rúghatnak ki), hogy terhes vagyok, vagyis nem jelentem a Gyed lejárta előtt, a táppénzre menetel előtt???
2012. júl. 23. 09:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Azelőtt kell közölnöd, mielőtt táppénzre mennél, mert jelenleg a védelem akkor él, ha fizetés nélküli szabin vagy, illetve ha terhes vagy, amit bejelentettél.

A táppénz alatt nem él a védelem, és ha elmégy táppénzre, akkor kvázi aktív állományba kerülsz - rendes felmondással elküldhető vagy.

Ezt kiküszöbölendő kell még a táppénzre menetel előtt közöld a munkáltatóval, hogy kisbabát vársz, és UTÁNA menj táppénzre, mert a terhesség miatt már a tápp@nz alatt sem vagy kirúgható.

fffff

2012. júl. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves válaszoló! De nyugtass meg, ugye ha bármi baj történne a terhességem során - az első terhességem ugyanis végig veszélyeztetett volt - akkor visszamehetek gyesre amíg a kisfiam 3 éves nem lesz, vagy így is kirúgható vagyok???
2012. júl. 23. 13:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan visszamehetsz gyesre, csak újra kérned kell a fizetés nélküli szabit - azalatt nem küldhetnek el rendes elmondással.
2012. júl. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem igazán értem ezt a fizetés nélküli szabi dolgot. Most gyed-en vagyok jövő márciusig, kellett volna kérnem a fizetés nélküli szabit?
2012. júl. 23. 13:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen fizetés nélküli szabin vagy, mert anélkül nem kaphatnál gyedet:)


Ugyanis a gyed csak akkor jár, ha nem kapod a béred, a béred meg csak akkor nem kapod, ha passzív állományban vagy. A passzív állományt meg fizetés nélküli szabival érted el:)

2012. júl. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Okés, megnyugodtam. Nagyon sok mindent tudsz! Köszönöm szépen!
2012. júl. 23. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!