Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elvegyem tőle a járássegítőt?

Elvegyem tőle a járássegítőt?

Figyelt kérdés

Kisfiam 14 hónapos. Bútorok mellett lépked, ha fogom az egyik kezét, sétál(ezt nem nagyon szereti). Imádja tologatni a járássegítőjét. Önállóan még nem megy.

A járássegítő nem hátráltatja abban, hogy egyedül elinduljon? Az jutott eszembe, mi van, ha rossz egyensúlyi helyzet rögzült belé, és azért nem indul el egyedül.

Elrakjam a járássegítőt, amíg rendesen meg nem tanul menni?

Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?


2012. júl. 23. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
nekünk nem volt az komba közlekedett majd oldalazva járkált majd elengedte a butort s ment szoval el lehet tenni a járássegítőt föleg ekkora koru babánál egyensulyát kell fejleszteni ehhez meg már nem kell a járássegítő cucc
2012. júl. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj, ha valamit tol maga előtt, már ha ezt érted járássegítő alatt. A fiam is így tanult meg járni, ettől nem szokik meg rossz egyensúlyi helyzetet. A fiam egy nagy műanyag dömpert tolt, pont kézre esett neki a kapaszkodója. A kezét fogva vezetgetni valóban nem szabad, de ha saját maga tol valamit, akkor az nem ugyanaz.
2012. júl. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a védőnő nem ajánlja, addig amíg nem tud önállóan menni, akkor meg minek? kérdeztem tőle, és azt mondta h biztonság érzetet ad neki az első napokban, de nem hagyjam hogy azon tanuljon járni
2012. júl. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves 3.

A járássegítő nagyon jó játék is a piciknek. Az enyémek akkor kezdték el használni, mikor már 1-2 hete mentek és hónapokig ki sem lehetett venni a kezükből, imádták.


Kedves kérdező! Szerintem nincs összefüggésben a két dolog. Ha azt okozná, hogy nem indul el a baba magától, akkor már rég betiltották volna.

Én (de ez az én véleményem, és így csinálnám) nem venném el tőle, ha ennyire szereti tologatni.

2012. júl. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam 1 éves szülinapjára kapta, 1 évesen és 6 naposan elindult! Ő nagyon szereti, sokat játszik vele, szereti tologatni, de főleg az elején lévő játékokat szereti :-) A kistesónak megtartjuk, de még bőven játszik vele a fiam. Nem bántam meg, h megvettük! 14 hónapos lesz. Nálunk a kompot ellenzi a védőnő és a gyerekorvos is. A járássegítőt nem, mert abba nincs belekényszerítve. Ha akarja tolja, ha nem tudja még akkor nem tudja...
2012. júl. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!