Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik sokat hordoztok napközben...

XStefix kérdése:

Akik sokat hordoztok napközben, mikor viszitek a babát kocsiban sétálni?

Figyelt kérdés

7 hetes kisfiam 2,5-3 óránként eszik. Kb. 1 órát van ébren, aztán szopival vagy ringatva elalszik és akkor magamra kötöm. De 20 és 45 percnél is van egy éberebb szakasza, amikor könnyen felébred... Ezért is van kendőben, így jó esetben 1-2 órákat szokott aludni.

Mikor tegyem be a kocsiba, hogy ne ébredjen fel a sétára?

Ti hogy csináljátok?



2012. júl. 23. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg mondjuk 30percnél betenni a kocsiba. a kendőt hagyd rajta,így továbbra is érzi az illatod.
2012. júl. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én hordozom a lányom, nincs, és nem is volt babakocsink.

MIért szeretnéd kocsiban sétálni vinni:)?

2012. júl. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Atroposz ***** válasza:
Ha felébred az se vész, mert a kocsi is elringatja a babát ha mész vele.A lànyom szeret babakocsiban séta közben aludni.A hordozòt csak buszozàsra hasznàlom, mert nem bírja a hâtam sokàig a terhet.
2012. júl. 24. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez ismerős helyzet nálunk a nagyobbik lányomnál volt ez a helyezett (4,5 éves most) , én úgy csináltam , hogy amikor elterveztem , hogy elmegyünk sétálni már abba raktam bele a kocsiba és ott el is aludt , ás nem nem éreztem meg , hogy elindultunk
2012. júl. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk pont ebben a korban kezdődött a babakocsi utálat (2 perc után üvöltött akár ébren, akár elaltatás után tettem bele), ami csak akkor szűnt meg mikor már tudott ülni és elkezdtük a sportrészt használni. Addig (2-8 hónapos koráig) csak kendőben sétáltunk (kezdetben elől, majd 4-5 hós korától háton). Mondjuk ha én viszem, még most is kendőzünk, de apjával jól elsétálnak babakocsival is. Pont ma 1 éves. :-)
2012. júl. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi kendővel mentünk sétálni, nem erőltettem a babakocsit, mert utálta, amíg nem tudott ülni. Ha sikerült belevarázsolnom alvás közben, akkor is el kezdett vonyítani, ha menet közben felébredt, és észrevette, hogy babakocsiban van...
2012. júl. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Csináltam már, hogy kendőben tettem le, de szerintem rosszkor, mert megébredt. :) De jó az ötlet, továbbra is így próbálom.

Azért szeretném kocsiztatni is, mert egyrészt nincs autónk, másrészt itt vidéken gyér a tömegközlekedés, úgyhogy sokszor gyalog kell mennünk ide-oda. Plusz cipekedni is néha...

Illetve most még csak a Close kendőmet használom, ami ugyan kényelmes, de elölhordós. Voltunk már benne sétálni is próbaként, de hosszabb távon eléggé leterhel, pláne, hogy a pici fiam 30-40 dekákat hízik hetente. :) Szóval inkább házon belül vagy rövidebb időre hordom benne.

Ha már majd tudja tartani a fejét is, akkor hátra is fogom kötni, úgy jóval könnyebb lesz szerintem.

A zötyögés=elalvás egyelőre változóan válik be nála, nem bírja sokáig, "unatkozik" szerintem.

2012. júl. 25. 15:39
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Stefix, én vagyok, aki kérdeztem, hogy miért szeretnéd kocsiba tenni.

A hátra tétellel egyáltalán nem kell megvárni, hogy tartsa a fejét:). Sőt, ha szépen hízik a babád, akkor érdemes minél hamarabb, 6- 7 kiló táján hátra tenni a Te hátad, derekad és gátad védelmében.

Érdekes, én pont a tömegközlekedés miatt ztartom (többek között) praktikusnak a hordozást, sokkal könnyebb mint babakcsival.

Cipekedéshez: gyönyörű "banyatankokat" lehet már kapni, amik nem öregesek, mintha a hordozó anyukáknak találták volna ki;).

2012. júl. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, hogy miután elernyedt úgy 15-20 perc múlva már annyira mélyen alszik, hogy akármit is csinálhatsz vele, de (ha lehet egy gondolatom):

Szerintem érdemes átszoktatni arra, hogy akkor teszed le aludni (akár kocsiba, akár kiságyba) amikor már elernyedt, de még nem alszik mélyen, és észleli, hogy leteszed a kendőből, viszont már "van kedve aludni". Lehet, hogy az első pár alkalommal újra kell kezdened az altatást 3-4x, de utána a későbbiekben könnyebb lesz így. Legalábbis nekünk ez nagyon bejött. Amikor leteszem, akkor mindig kiyitja a szemét, megnézi hová tettem, fordul egyet és alszik tovább. (Ha mégis megébred nagynéha, akkor visszaveszem kendőbe, és nagyon hamar elalszik ismét. Akkor megint megpróbálom lerakni)

Egyéb: A Close-al lehet csípőn is hordozni ;-) Úgy könnyebb is lenne vinni, és könnyebb letenni, mint hátról.

Nagyon hordozás párti vagyok, de ha te megterhelőnek érzed, neki nincs anya hiánya és szereti a babakocsit, akkor nyugodtan kocsiztasd inkább, ha hosszan sétáltok. A Close-ban az a szép, hogy nagyon könnyű kivenni-betenni a gyereket, nem macerás egyáltalán, szóval ha úgy érzitek, akkor együtt mentek ketten kétlábon, ha már elfáradtatok, akkor két láb, négy kerékkel :-).

Close-ban még nem próbáltam háton hordozni, de valszeg megoldható valahogy...

A banyatank nagyon praktikus! :-)

2012. aug. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!