Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hetes kislányom rángatózik,...

Gigigsxr kérdése:

5 hetes kislányom rángatózik, normális?

Figyelt kérdés
Általában elalvás közben, mikor már majdnem elaludt, elkezd a keze lába járni, rángatózni, kalimpálni. Ettől persze felébred és kezdheti elölről az elalvást szegény... Tudom, hogy az idegrendszere még fejletlen, de ez annak a jele? Mostanában már kezdett "lenyugodni", de 2 napja megint nagyon kapálózik. Mikorra fejlődik ki az idegrendszere?
2012. júl. 24. 10:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
igen, az idegrendszeri fejletlenség miatt van
2012. júl. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%

Az idegrendszere eléggé régen ki van fejlődve, úgy a terhességed 12. hete óta, a "fejletlenség" itt inkább arra utal, hogy a koordinált mozgások még nem az erősségei, ez nyilván sokáig így is marad.


Ez azonban inkább a REM fázis jele nálatok, felületesen alszik.

2012. júl. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ez nem rángatózás,hanem inkább a moró reflex!

Gondolom hanyatt fekve csinálja ezt?!Olyan mintha "megijedne"-fel emeli kezét lábát, kalimpál!?Ez kb 2hós kora után múlik el!

Nálunk is rendszeresen felkeltette magát a kislányom!Aztán mi inkább hasra fektettük és azóta ez a probléma meg van oldva és így jókat tud aludni :)!


[link]

esetleg nézd meg ezt,sok hasznos van benne!

Jó babázást!

2012. júl. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
ilyen volt nálunk is , én megkérdeztem a védő nőtől és azt mondta ez normális , és ,hogy elfog múlni , de ha felébred rá akkor nagyon rosszul altatjuk , mert nem szabad azért csöndbe maradni mert ő alszik , meg napközben csak világosba lehet altatni . Ez az eset a nagyobbik lányomnál volt (még mindig rossz alvó ) , de a kisebbik nagyon jó alvó d.ú úgy alszik , hogy a nővére kiabál mellette és nem ébred fel .
2012. júl. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Jajj az én lányom nagyon ijesztő dolgokat csinált álmában ennyi idősen!! Az általad leírtak mellett ő még hason sem aludt nyugodtan. Össze-vissza rángatozótt dobálta magát, a fejét ide-oda forgatta és közben nyögött egész éjjel! Teljesen meg voltam rémülve és nem aludtam, mert ez ment kb másfél hétig! Olyan hangosan nyögött közben hogy nem tudtunk tőle aludni meg hát aggódtam is hogy mi baja van. Persze reggel olyan elégedetten ébredt ennek ellenére is, mint aki kipihente magát. Azóta sem tudom az okát, gyerekorvosnak is mondtam, nem mondott rá semmi értelmeset. Elmúlt szerencsére.
2012. júl. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkább a Moro lesz!

Ez normális egy idegi, max. 6 hónapos korára viszont le kell épülnie!

2012. júl. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egy tipp: kb 3 hós koráig bebugyolálva altattuk a fiunkat az ilyen önkéntelen mozgások miatt, amikkel felébresztette magát (vékony plédet 3szög alakba félbehajtod, az átfogó közepére teszed a babát, a mellkasára hajtod finoman a kezét és a 3szög két hegyes csúcsával áthajtod, majd ezt a baba alá hajtod)
2012. júl. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tippeket, tanácsokat. A takarós bebugyolálást kipróbálom, mert a kalimpáló keze még a cumit is kiveri a szájából és akkor tuti felébred. Nem mindig alszik így, de mostanában nem megy a kaki (tápszeres sajnos) és még álmában is felsír, mintha fájna valamilye, mellé meg ez a kalimpálás... :( Megnéztem a moro reflexet, de nem széttárja a karját, hanem hadonászik, marja az arcát, kalimpál.
2012. júl. 24. 13:10
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát ha marja az arcát is meg ilyenek,akkor viszont lehet a pocija fáj!Nálunk is ezt csinálta a kislányom és legtöbbször csak a mellkasunkon aludt,de még így is többször megébredt-így viszont rögtön vissza tudtuk altatni!
2012. júl. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Alexandra! Ha hasfájás, akkor nem ordítana egész nap? Csak mert most meg teljesen nyugodtan alszik... Szerintem a kakival van a baj. Tapasztalat valakinek?
2012. júl. 24. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!