Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jelenleg gyeden vagyok!...

Jelenleg gyeden vagyok! Brutto 67000ft, utánna a gyes következik ami 28500. Ha a gyes alatt lennék tehes, mennyi tgyásra és gyedre lennék jogosult?

Figyelt kérdés
Ha terhes lennék,lemondtatnám a gyest és helyette táppénz járna a gyerek megszületéséig.A 28500ft után adnák a tgyást?
2012. júl. 25. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem a 28500 után adnák a tgyást.

A tgyás alapja a szerződéses béred lesz, nem számít, mennyi ideig leszel előtte gyesen.


Gyednél már az is számít, hogy a gyedet megelőző évben mennyi ideig voltál gyesen, és mennyit gyeden táppénzen, tgyáson.

Ha 6 hónapot meghaladóan gyeden, tgyáson, táppénzen voltál (összeadva is számít), akkor a tgyás alapja lesz a gyed alapja is (kvázi a szerződéses béred), ha viszont 6 hónapnál tovább gyesen leszel, akkor a gyed alapja a minimálbér lesz.


Bár ahogy nézem a bruttó gyededet, amúgy is minimálbéres vagy, ugye? Ha igen, akkor amit írtam, nem számít neked:)

2012. júl. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
szülés előtti 2 évebn 1 év munkaviszony. a gyed nem munkaviszony. vissza kell menned dolgozni aztán jöhet a táppénz mert az számít de 1 évnek lennie kell,egyébként csak gyes jár
2012. júl. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Második válaszoló, megint hülyeséget írtál.

HA a gyed alatt él a munkaviszony, akkor NEM kell visszamenni dolgozni egyetlen percre sem, hogy járjon a táppénz.


Plusz nem mellesleg a táppénzhez nem kell 2 éven belül 1 év munkaviszony, össze vissza kevered a dolgokat.


Mi lenne, ha előbb tájékozódnál mielőtt ekkora butaságokat írkálsz?

2012. júl. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszoló!Bocsánat,hogy közbe vágok de ez engem is érdekel!Akkor ha én gyed alatt leszek kismama amig a lányom a kettőt be nem tölti akkor ugyan ezeket a pénzeket fogom kapni amit most a lányommal?Köszönöm!
2012. júl. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az attól is függ, hogy mennyit kapsz, és hogy a terhességed alatt elmégy-e táppénzre.

Ha igen, és a szerződéses béred kevesebb volt, mint a minimálbér kétszerese, akkor igen, ugyanannyit fogsz kapni.

Viszont ha a bruttód ennél több volt, akkor a tgyásod kevesebb lesz, mert 180 bérezett nap híján a tgyásnak ugyanannyi a maximuma, mint a gyednek.

Plusz akkor is lehet kevesebb az ellátások összege, ha mondjuk volt egy alapbéred, és kaptál hozzá teljesítményarányos jövedelmet is - hiszen ezt értelemszerűen csak teljesítmény után kapod, vagyis ebben az esetben csak az alapbéred után állapítják meg az ellátások alapját.

2012. júl. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 betta55 ***** válasza:
Kedves hozzáértő!Az én esetemben mi lenne a köveetkező babával az alap?Gyed után jönne a kisteső kb.2 hónappal majd Bruttó bérem 94000 Ft. volt,de a munkaszerződésben emelték az enyémet is 108000 Ft.-ra.Ha meglesz a baba, akkor a 108 után fogják számítani a gyedet és a tgyst?Köszi a választ!
2012. júl. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsónak!Első gyerekkel a gyedem netto 82000ft volt,a második gyerek a gyed lejárta után 1 hónappal született.Most a netto gyedem 61500ft.És még az mondják nem változik?
2012. júl. 26. 19:42
 8/10 anonim ***** válasza:

Betta: igen, a 108 ezer után állapítják majd meg a tgyást, és a gyed alapja meg ugyanaz lesz, mint a tgyásé.


Kérdező, a béred összegszerűen volt megállapítva, vagy alap+ jutalék? A szerződés szerinti béred mennyi volt a második baba előtt? Adókedvezményt igényeltél?

2012. júl. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
2008-ban mikor eljöttem táppénzre 94000 volt.igényeltem
2012. júl. 26. 20:49
 10/10 betta55 ***** válasza:
Köszi szépen, nagyon aranyos vagy! :-))
2012. júl. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!