Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen MESEkönyvet vegyek 13...

Milyen MESEkönyvet vegyek 13 hónapos gyereknek? A ti gyerkőceitek mit szeretnek/tek ilyen idős korban?

Figyelt kérdés
2012. júl. 27. 09:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
anni panni és bogyó és babóca
2012. júl. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A vidám Pöfivonat (bookline.hu)

Hörcsög Ödön (csakmese.hu)

Macizsúr (csakmese.hu)

Csibi (csakmese.hu)

Kutya koma (csakmese.hu)

Cirmos cica (csakmese.hu)

Néma bárányka (csakmese.hu)

Fürge méhecske (csakmese.hu)

Panka tündér (csakmese.hu)

Hova fut a kisvonat (Csengőkert kiadó, alexandra.hu)

Iciri piciri (Móra, Pásztohy Panka rajzaival)

A török és a tehenek (Móra, Pásztohy Panka rajzaival)

Zengő ABC (Móra, Pásztohy Panka rajzaival)


Képeskönyvek, pl.:

Lépésről lépésre sorozat 12-18, 18-24 hónapos korúaknak

100 fotó az állatokról (alexandra.hu)

2012. júl. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel kérdezed, megírom (biztos le leszek pontozva). A fima 13 hónaposan egyáltalán semennyire nem érdeklődött a mesék iránt! Leporello könyvecskéket vettünk, nézegettük, de abszolút nem érdekelte a mese. Sokkal hasznosabbnak bizonyultak az olyan kis lapozók, amikben tárgyak, élőlények stb. képei voltak megrajzolva (pl. játékok, közlekeési eszközök stb.), ezek lekötötték. Anno kérdeztem a védőnőmet, hogy mikortól érdemes mesélni egy kicsinek, ő 4 éves kort mondott. Én úgy gondolom a tapasztalataim alapján, hogy 3 éves az a kor, mikor már van értelme a mesének. Viszont Gryllus Vilmos gyermekdalai nagyon-nagyon sikert arattak a kezdetektől, és nagyon jók a szövegek is, azt ajánlom melegen a legkisebbeknek is.
2012. júl. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Leporellók, Anna, Peti és Gergő könyvek [link] , Paddington maci [link] és Kóc, kóc (bár ez verses, de nagyon jó) [link]
2012. júl. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez gyerekfüggő is, úgy gondolom.

Az én kislányom tegnapelőtt töltötte a 11 hónapot, de 20-25 perceket elüldögélünk a fotelben, könyvet lapozgatva.

Nyilván nem a mesére figyel, de azért én elolvasom neki, "megbeszéljük" a képeket, a történettől függetlenül. Érdeklődve lapozgat. Egyelőre még csak keményfedelűeket, a normál könyv lapjai szerintem meg lennének tépve.

Olyan könyvet keresgélj, amiben sok az ábra, de szöveg is van. Amiről tudsz mesélni neki történettől függetlenül, és jó, ha kemények a lapjai.

2012. júl. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok: Kerekecske dombocska Vida Kata rajzaival (már ennyi időstől mehet bőven, mert rengeteg színes rajz van benne, lapozni neked kell majd, mert valószínűleg sok tépkedésnek lenne/lesz kitéve, kell majd a cellux)


Ha konkrétan a mese érdekel, akkor szakirodalomként: A mese bűvöletében c. könyvet ajánlom, ott pontosan leírja a szerző, hogy milyen idős kortól, milyen fajta mesét, és egyáltalán miért fontos a mese a gyereknek, majd meseelemzések is vannak benne.

2012. júl. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves harmadik!:)

Nálunk ugyanez a helyzet, nem érdekli, nem ül meg egy pillanatra sem.

Van sok mesekönyvünk, igaz Disney könyvek, hosszúak a mesék, azt még nem használjuk, de gyűjtöm.

Megvan az összes Füzesi Zsuzsa mondókáskönyv, ezzel kb 5 perceet van el.

Vannak képes lapozóink (Alexandra, Kincses mesekönyv vagy mi is a címe:), 8 db kis keménylapos könyv van benne, állatokról, azt szereti.

Most vetütnk a tescoba, nagyon jó keménylapos könyveket 1-1 állat fotója van a képen, azt is elnézegeti, mutatja a cicát, egyebeket rajta,


de ilyen rövid történetes könyvünk nincs még,

bepróbálkoznék valami ilyennel is, hátha...


Szóval nyugi 3. :)

2012. júl. 27. 10:30
 8/12 anonim ***** válasza:

Megint 2., ha van valami, amit látod, hogy szívesen nézeget, pl. az állatok képeit, akkor nem feltétlenül kell mesekönyvet venned neki. De pl a Hörcsög Ödön erre a célra tökéletes, ennyi a szövege:


Hörcsög Ödön kinn a réten

a dongóval cseveg éppen.

Nagy levelek közé bújik,

s felfedezi béka úrfit.

Amott lenn a kövön kit lát?

Barátját a csigabigát.

Estére az otthonában megpihen a friss szalmában.


Szerintem legyen minél több képeskönyve, nézelődj a csakmese.hu oldalon, amit ajánlottam, nagyon olcsó könyvek, de nagyon jók. El fogsz csodálkozni, hogy milyen szókincse lesz (még ha nem is beszél, de mindenfélét fog érteni és meg tudja majd mutatni a könyvben). Ezt tapasztalatból mondom, az én lányom 22 hónapos.


Ezt még nagyon tudom ajánlani, szuperjó állatos képeskönyv:


[link]

2012. júl. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Linkelnéd mégegyszer?

2012. júl. 27. 11:09
 10/12 anonim ***** válasza:
És ha te mesélsz neki rövid kis történeteket a képen szereplő állatokról? Ezeket azok a gyerekek is szeretik, akiket a mesék még nem kötnek le. Pláne, ha a kis állatot "véletlenül" pont úgy hívják, mint őt, és az anyukájával és/vagy apukájával csinál valamit.
2012. júl. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!