Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van köztetek olyan, akinek a...

Van köztetek olyan, akinek a babája 10 hónapos és még csak most kezd próbálkozni a mászással és a felüléssel?

Figyelt kérdés
Ha felültetem stabilan ül sokáig, ha eldől, a kis kezével kitámasztja magát és visszaül, sőt van, amikor ülve közlekedik (lökdösi magát előre), kúszik, gurul, de a felállásnak a szikráját sem látom rajta.

2012. júl. 27. 11:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem is fontos még felállnia. A nagyobb fiam 9 hónaposan ült fel, 9 és fél hónaposan állt fel és csak utána, 10 hónaposan kezdett mászni. Ehhez képest a tiéd sincs még lemaradva.1 évesen járt. Most lassan 3 éves, köszöni jól van. Ne izgulj, nincs semmi baj.
2012. júl. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha te felülteted, akkor minek akarna magától felülni? Lehet azért nem próbálkozik, mert nem kénszerül rá. Én babám ma 7 hós, sose ültettem fel én. Fel is ül már egedül.

Én úgy tudom amúgy, hogy nem nagyon szabadna ültetni a babát, amíg nem ül fel magától. Mondjuk ezt még 5 éve mondta szakorvos a legidősebb gyerekem születésekor az ortopédián.

2012. júl. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
az en babam a 9.honapban csinalt mindent. Elkezdett kuszni, felülni. Maszni es felallni. Lehet, h a te babad is ilyen. Mindent egyszerre.:)
2012. júl. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
7.5 honapig egyaltalan nem ültettem a babam, megi csak 9 honaposan ült fel egyedül.
2012. júl. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen, egy 5-6 hónapos babát nem is ültetnék fel, de egy 10 hónaposnak, akinek 'csak' a technikája hiányzik a felüléshez -és nem azért nem ült fel eddig magától, mert a gerince nem bírta a terhelést-, már lehet ültetni. Orvos is, védőnő is ezt mondta. Egyébként felhúzza magát mindenhol ülésbe, csak a földről nem ül még fel. Amúgy meg most, hogy felültettem és időnként úgy játszik, így jön rá, hogy a kezét kell használni a felüléshez. Hát ő ilyen, a tesója is már 9 hónaposan felállt, ezért furcsa, hogy ő még nem.
2012. júl. 27. 13:39
 6/12 anonim ***** válasza:

inkább azzal van a baj, hogy nem mászik. és amíg nem mászik, örülj neki, hogy nem állt fel.

nagyon fontos lenne, hogy rájöjjön, mert ez indítja be a jobb és bal agyféltek együttes munkáját, ennek hiányában később gondok lehetnek.

orvos mit mondott, az izomzatával minden rendben? négykézlábazik?

2012. júl. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Négykézlábazik, meg kúszik is szimmetrikusan. Védőnő azt mondta, hogy ha 1 hónap múlva sem csinál "semmit", akkor mutassam meg orvosnak. Én úgy veszem észre, hogy a technikájával van a gond, nem az izomzatával, de ki tudja...
2012. júl. 27. 14:07
 8/12 anonim ***** válasza:

Akkor én most minden aggódó anyukát megnyugtatnék:

fiam(15 hós) 800g al született 28 hétre.Folyamatosan hordozni kell neurológushoz,pszihológushoz,mert ilyen pici volt. Ő csak korr 11 hósan kezdett mászni, mondjuk előtte már 4 hónapja kúszott és olyan gyorsan,hogy nem érte meg neki a mászást,csak mikor kitettem a fűre:) ez tuti módszer, félt a fűtől és elkezdett mászni. korr 10 hósan állt, 12hosan lépegetett és még mindíg nem ült,csak a lábai közt és csak néha feletkezett meg magáról hogy mindkét kezét felemelje:) a dokik azt mondják,hogy ez így teljesen ok, van aki már szalad,amikor elkezd normálisan ülni.szóval nyugi

2012. júl. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Több ismerösömtöl is hallottam, hogy a maszni nem akaro babaja, maszik a füben.:D
2012. júl. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
10 hós a fiam. És kúszik, felül, feláll mindenhol, kapaszkodva 2-3 lépést megy. Mászni nem mászik. Nem is tudom fog-e egyáltalán, az állás és a lépegetés jobban érdekli. ;-)
2012. júl. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!