Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hány fokon mossátok a...

Ti hány fokon mossátok a gyerekruhákat?

Figyelt kérdés

Illetve összemossátok -e a tieitekkel?

Én 40 fokon mosom, de egy ismerösöm szerint ez pazarlás, 30 fokon mos, bármilyen koszos gyerekruhát, és fél éves korától együtt fogja mosni a sajátjaikkal. (az enyém 2 hónapos az övé 3 )

Köszi a válaszokat!



2012. júl. 27. 15:23
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Na, akkor még egy kérdés. Hány perces progin? (Mert lehet ettől is függ)
2012. júl. 27. 16:06
 12/22 anonim ***** válasza:

bocs, de a mensis bugyit, vagy egyéb módon szennyezett fehérneműmet, én mielőtt beledobom a gépbe, előkezelem!


amúgy 80 perces a program

2012. júl. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Lányom 2,5 éves, még mindig külön mosom a ruháit. Öten vagyunk, bőven gyűlik össze mindig annyi, hogy nem kelljen keverni a nagyokéval és a miénkkel. 40 fokon mostam mindig és Dreft baby mosószert használok az ő ruháihoz. Egyszer már át akartam térni a normál mosószerre, de mintha pöttyös lett volna utána a bőre, így nem erőltettem.

Az ő ruháit és kétfelé szedem, a fehéreket ( pizsama, body, ilyesmit) külön, és a kertben fetrengőket, a sötétebb árnyalatokat szintén külön.

2012. júl. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Előkezeled? Mármint kimosod kézzel?
2012. júl. 27. 16:13
 15/22 anonim ***** válasza:

nekem a különmosás vált be, többek közt olyanok miatt is, mint írsz, nem lenne gusztusom egybe mosni. de igazából mindegy is, mert én pl. csak fekete alsóneműt használok, férjemmel tul. kép csak sötét ruhánk van. pár fehér melltartót dobok csak be a gyerekruhákhoz.

kb. heti egyszer mosok fehéret: kicsi összes ruhája, nagy bugyija, gyerekágynemű, törülköző.

ha a nagynak majd az összes kinti ruhája használt, az is kitesz egy mosást.

magunkra 2-3 naponta összejön, ált. a férjem képes több pólót is egy nap a szennyesbe rakni.

ezen kívül külön mosom egyszer a mi ágynemünket és külön a törülközőket. ezeket ritkán, mert rengeteg van, könnyű összevárni.

minden ruha: 40 fok

törülköző: 60 fok

2012. júl. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

13-as vagyok!

Na, pont azért nem mosom együtt a kicsi ruháit a többiekével, amit írtál Te is, kedves kérdező.

Kamasz lányaimnak és nekem is előfordul, hogy maszatos a bugyink, a felsők van, hogy izzadság szagúak a kamaszoknál, ezt nem lehet szépíteni.

Tiszta család vagyunk, de a természetes váladékozás ellen nem lehet mit csinálni, ezek tények. A desodor van, hogy kevés.

Amíg a 2,5 éves lányom nincs ebben a korban, nekem sincs gusztusom a mi bugyinkkal együtt mosni az ő bodyját.


A vért természetesen ki kell előtte kézzel mosni a fehérneműből, de ez más tészta.

2012. júl. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Na igen, látjátok, nem is olyan egyszerű ez! Ha már mesis , foltos bugyi,akkor abból több is lehet, ha meg "előkezelem2 gyakorlatilag ki is moshatom pár perc csak,akkor minek a mosógép?:) Szégyen-nem szégyen én ha nagyon nagyon csúnya, csakis akkor szoktam kilöttyinteni, de amúgy nem , megy be a mosógépbe. De nincs is ott a baba ruhája....:)
2012. júl. 27. 16:32
 18/22 anonim ***** válasza:

Nálam az ilyen gondokra, amit írsz, arra mindig van egy külön áztatós lavórom. Nem kell kézzel mosogatni, jó folttisztító vagy hipós víz és mire a bugyi a mosógépbe kerül, szinte tiszta.

De ugyanígy kezelem a gyerkőc esetleges kakafoltos ruháit is. Áztatás után megy a gépbe.

Egyébként az én "fehérneműim" is színesek, a többség a színesekkel forog.

A fehérek adagba nálunk beleesik a halvány sárga, világoskék is, lepedők, és ezekkel már meg is telik a dob.

2012. júl. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 sumergo ***** válasza:
40 fokon, külön mosom. Fehéreket, színeseket egybe, még sosem volt probléma, nem fogták össze egymást. Most 9 hónapos, még nem szeretném a miénkekkel mosni. Neki amúgy sem használok mosószert, csak mosógolyót (foltos cuccokat előre áztatom, fehérítem) és Frosch öblítőt.
2012. júl. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

11 hónapos. Általában 40 fokon mosom, pár hónapja együtt a miénkkel, persze csak a tisztább ruhákkal. Egyberakom a mi fehérneműinkkel is, de csak akkor, amikor a bugyikat, egyéb világos cuccokat előáztatom. Egy éjszakára szoktam beáztatni lavórba, mosószódával, a foltokat Vanish-el kezelem elő.

A program vagy 78 vagy 98 perces.

Egy kis káröröm: ha az ismerősödnél is megkezdődik a hozzátáplálás, ne adja isten, a gyerek nem tűri meg az előkét magán, akkor próbálja csak 30 fokon kimosni... :-D

Nálam ez a helyzet. Vanish, ázik egy egész éjszaka, legutóbb már 120 perces programon 60 fokon mostam, a makacs spenót-, barack, stb foltok mégis maradtak...

Mosódiót használok mosószódával, de a fenti esetben a Tomi sem volt jó.

2012. júl. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!