Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hány fokon mossátok a...

Ti hány fokon mossátok a gyerekruhákat?

Figyelt kérdés

Illetve összemossátok -e a tieitekkel?

Én 40 fokon mosom, de egy ismerösöm szerint ez pazarlás, 30 fokon mos, bármilyen koszos gyerekruhát, és fél éves korától együtt fogja mosni a sajátjaikkal. (az enyém 2 hónapos az övé 3 )

Köszi a válaszokat!



2012. júl. 27. 15:23
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
*koszos alatt azt értem, h anyatejes pl.
2012. júl. 27. 15:25
 2/22 anonim ***** válasza:
Az első babánál külön mostam 6 hós koráig, most már 3-an vannak, talán 2 hós koráig mostam teljesen külön. a textil pelenkákat, fehér badykat 60 fokon mosom, sőt a pelenkákat néha napján átmosom 90-en is. A szines ruhákat 40 fokon. 30 fokon csak azt mosom, amit max annyin lehet (rácsvédő, plédek).
2012. júl. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Szia! Én mindig 40 fokon mostam, és míg picik voltak a gyerekek,addig külön mostam. Ez kb 2 hónap volt. Aztán ment a mi fehérjeink közé,azért nem a koszos szutykos ruháink közé,de mondjuk fehérnemű, törölköző,póló..ilyesmikkel már egybe mostam. Ha adsz folt tisztítót hozzájuk,akkor a 40 fok is kihozza a foltokat. A textil pelusokat áztattam le mindig előtte lavórba fehérítős vízbe és aztán mostam ki, így azok is foltmentesek voltak. Most is így fogom tenni, üdv, 38hkm.
2012. júl. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Mindig 40 fokon mosom őket, nincs 30 fokos progi a gépen.

Ha sok fehér és foltos gyűlt össze+ textilpelus, akkor elindítottam 60 fokon.

Fél éves korától, amikor elkezdett mászni, onnan együtt mostam a mi ruháinkkal. Most már főleg, 16 hónapos Tazmán ördög, sokszor koszosabb, mint egy kismalac.

Igazából, ha nincs allergia, bőrprobléma, felesleges a külön mosás. Vasalni is már csak a "szép" cuccait szoktam, a játszós holmikat nem.

2012. júl. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! És a fehér bodykat, rugikat is összemostad 6 hónapos kortól a ti ruháitokkal?
2012. júl. 27. 15:34
 6/22 A kérdező kommentje:
Bocs, elsőnek ment..csak közben írtatok még...Akkor akit érint....:)
2012. júl. 27. 15:35
 7/22 A kérdező kommentje:
Meg mondjuk az a baj nálunk, h én alapvetőleg nem csinálok fehér meg színes mosást...Pár fehér ruhadarabunk van csak, azt meg a törülközőkkel szoktam együtt mosni....
2012. júl. 27. 15:37
 8/22 anonim ***** válasza:

Én nem mosom külön őket, hanem igyekszem az alsóruháinkkal együtt mosni, illetve a fehérneműkkel.

És 60 fokon mosom.

És azért, mert mindenből kb 5 db-ja van, na most így nyáron összegyűlt a kánikulába 5 body, meg 5 pelus, azzal töltsek meg egy programot?

Na jó, még egy napozósapka is lehet volt :)

Szerintem különmosni pazarlás.

2012. júl. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Na jó, nem vitatkozni akarok, de ha pl. folyásom van vagy épp mesizek és olyan a bugyi....Á...Én azt nem mosnám egybe....(és nem is fogom szerintem)
2012. júl. 27. 15:57
 10/22 anonim ***** válasza:
40 fokon mosok és kb 1 hónapos kora óta a miénkkel együtt. Dreft baby-t és Fehér coccolino-t használok. ;-)
2012. júl. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!