Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek a családjában van...

Kinek a családjában van ilyen? Mennyi az esélye annak, hogy a következő gyerek is ilyen rendellenességgel fog születni?

Figyelt kérdés
Érdeklődni szeretnék, hogy van-e a családotokban akár olyan kisbaba, kisgyermek vagy éppen felnőtt, aki nyúlszájjal született? Ha igen, mennyire éri megkülönböztetés a társadalomban, a közösségekben (bölcsőde, óvoda, iskola, munkahely stb.)? Mennyire érzi magát hátrányosabb helyzetben? És a szülők? Hogy tud együtt élni ezzel a rendellenességgel? Illetve mit gondoltok, mennyi az esélye annak, hogy a harmadik gyerek is ilyen betegséggel fog születni ha az apa, és a legkisebb gyerek is nyúlszájú?
2012. júl. 27. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom ma már műtéttel ezt meg lehet oldani.
2012. júl. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
megműtik kisbaba korba és nem fog látszódni max egy apró heg
2012. júl. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm, és a fia is nyúlszájú. Úgyhogy gondolom nagy eséllyel öröklődik.

A kisfiún tökre látszik, és a beszédén is nagyon hallani. Nem tudom, volt-e műtét.

2012. júl. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm szépen a válaszokat, azt tudom, hogy műtéttel megoldható, viszont a beszéden még korrigálás után is jelentősen észrevehető. Ezért voltam kíváncsi a véleményekre, hogy akinek ilyen ismerőse, családtagja van, vagy esetleg ő maga is ilyen, annak mennyivel volt nehezebb a beilleszkedés, mint a többi átlagos embernek?
2012. júl. 27. 20:08
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy szomszédom nyúlszájú és a lánya is az lett.

Én nem látom rajtuk hogy hátrányként érintené őket, a kislány már 18 éves és volt már neki több pasija is és nagyon sok barátja van.

Szerintem ez a mai világban csak esztétikai probléma, bár mindig lesznek olyanok akik másokon gúnyolódnak.

2012. júl. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában csecsemőkorban műtik, és később egyáltalán nem látszik, mivel idejében korrigálták.

És beszéden sem hallatszik.

Anyukám szomszédjának kisfia ilyen, de nagyon édes, és szép!


Így őket nem éri semmilyen negatív dolog sem.

2012. júl. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugy tudom nem mindegy milyen mértékű.

egy ismkolatársamnak volt,látszot rajta de a beszédén nem hallani.Ugyanugy elfogadták a suliban mint akárki mást...azóta ő is felnőtt és családja van.A gyerek nem nyulszáju.

2012. júl. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!