Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki "kicsit nagyobb cipőt"...

Aki "kicsit nagyobb cipőt" vesz a gyerek lábára, az mit ért ezalatt? Egy számmal nagyobbat?

Figyelt kérdés
2012. júl. 24. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Én Martfűn vettem a cipőgyár boltjában a lányomnak cipőt és szandált is.

Mind a kettő 18-as méretű. A cipő még most is jó, szerintem az őszt is kibírjuk vele, de a szandál már ott "gyanús" volt, hogy mintha kicsi lenne..

Az eladónő azt mondta, hogy a nyarat simán kihúzzuk vele, talán még az őszt is!

Ma mentem újra és vettem egy 19-s szandit neki, ami szerintem még jövő nyár elejére is jó lesz.

Nem egy gyors növésű a lányom..


Egyébként nem szabad 1 számmal nagyobbat venni, ha pl. a 18-s cipő is jó. Ha nincs nagyon a cipő végébe a lába, hanem normális keretek között van, akkor nem kell nagyobb! Mert abba csak lötyögni fog a lába a gyereknek!

2012. júl. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1,2 cm-el nagyobb a cipő, mint a gyerek lába.
2012. júl. 24. 14:37
 3/9 anonim ***** válasza:
En junius vegen vettem a kisfiamnak egy szammal nagyobb teli bakkancsot remelem kihuzzuk vele a telet. Jelenleg 29 honapos. De pl. tavaszra mar nem mertem volna egy szammal nagyobb atmeneti cipot venni neki mert lehet hogy 1 de lehet, hogy masfelet no a laba. Ugyhogy inkabb azt majd valamikor telen lemeretem, talan akkor meg lesznek learazva oszi-tavaszi atmeneti cipok. A teli bakkancsot is azert vettem meg juniusba mert fele annyiba kerult.
2012. júl. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nem szabad ennyivel nagyobbat venni, max 1 centivel.


különben a harántemelés nem lesz megfelelő helyen, stb...


ha jó, tökéletesen egy cipő/szandi, akkor egy számmal vegyél nagyobbat max. de amúgy is felesleges sokkal nagyobbat venni.


nekem a lányom 1 éve 19-20-as szandit hordott

Most jó még rá a 21-es cipője, de nehéz beletuszkolnom a lábát, ezért 22-est hordunk. egy év alatt 2 számot nőtt.

2012. júl. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
előző vagyok. ma egy számmal, azt akartam írni, nem centit.
2012. júl. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam a lányomnak a cipőit, de inkább a szandálokat vásárolni, hogy amit kinőtt, mert vagy végigér a lábujja, vagy épp lelóg a szandálból, akkor nem a következő méretet veszem, ami pont jó lenne, ha nem egy méretet átugorva egyel nagyobbat. Így 1-1,5 cm-vel nagyobb a lábánál ás kb félévente kell újat vennem. Így egy csizma kitart a szezonban például.
2012. júl. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2012. júl. 24. 15:46
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szandál esetében látod, hogy mennyi hely van a lábujja vége, és a cipőtalp vége között, ránézésre tudni fogod. Zárt cipőt úgy vegyél, hogy állítsd benne lábra, ás ha a sarka mögé pont befér a mutatóujjad, de a helyet teljesen kitölti az jó. Ennyi hely kell, hogy tudjon mozogni a lába.
2012. júl. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Errefele kaphato egy spec. merö szerkezet, szakemberek altal kitalalt dolog. (Lemeri a cipö belsejet es a baba labat.) Max. 12 mm-rel több lehet ez alapjan a cipö a baba labanal.
2013. febr. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!