Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit bír ébren lenni...

Mennyit bír ébren lenni nappal az 5 hó körüli babád egyhuzamban? Hogy alakítsam a napirendet?

Figyelt kérdés
Szeretnék végre kialakítani valamiféle napirendet. De nem tudom mennyi idő után kéne lerakni aludni hogy biztosan nagyobbat aludjon és ne cak 30-35 percet. A lányom nem nagy alvó nappal így arra gondoltam hogy 2 alvást kellene kialakítani egyet délelőtt és egyet délután. Szerintetek ha 3,5 óránként teszem le aludni az jó? Sokáig 2,5 óránként tettem le, de egy ideje nem akar elaludni így. Éjjel kb. 11-12 órát alszik.
2012. júl. 28. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát az én fiam borzasztó alvó.5 hónapos múlt és utál aludni,minden altatás egy rémálom.Kb. mintha lemaradna élete legfontosabb eseményeiről ez idő alatt.Ha rajta múlna,akkor fenn lenne egész d.e ,csak olyankor már annyira nyűgös,hogy muszáj küzdenem vele,hogy "márpedig alszol!"Van,hogy 1-1,5 órát kell altatni és jobb esetben alszik 1 órát egyben.

Én azt vettem észre,minél jobban kifárad,annál többet tud aludni.

Eddig reggel 7-8 fele kelt és akkor dél körül altattam el,de kb. 1 hónapja már reggel 5-kor kukorékol és így beiktattam 8-9 körülre még egy alvást.

D.u már csak 1X alszik és max. 6-ig,mert ha tovább hagyom este nem alszik el sehogy sem.

Nálunk éjszaka még kel,kb. 2 óránként (korábban egyszer kelt fel csak,nem tudom mi "romlott" el benne).

Viszont az tény,hogy alvásigénye az nagyon kicsi,már újszülött korában is így volt.

Jó ötlet,próbáld meg kitolni az altatásokat (ha bírod idegekkel:) ),lehet hogy működni fog.

2012. júl. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

5 hósan nekem még 3x aludt napközben.

Nálla kb úgy volt hogy ébredéstől számítva 2 órát bírt fent lenni.Így délelött 1,5-2 órát,délután 1,5-2 órát aludt és késő délután egy 20-30 perces restartot nyomott,ez egészen 6-7 hónapos koráig kellett a késő délutáni mert akkor nem bírta volna estig.

2012. júl. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Hasonlít az utolsóhoz, felkel 6-7 körül, 9 körül alszik kb 1,5-2 órát, aztán 1-2 körül megint egy ugyanilyet, csak nekem késő délután nem alszik, este 8-kor meg leteszem aludni! Ő már 7 hós
2012. júl. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát nem jött be a 3,5 óránkénti altatás sem... Sajnos így is csak 40 percet aludt. Eddig ma 2X. Lehet ennyi elég neki? Csak azt nem értem hogy néha meg belefutunk 2 órás alvásokba is nappal. Vagy az csak véletlen? Így kész káosz a nap. Az evésekről már nem is beszélve... Ma 3 óra elteltével már akkora ordítást rendezett a kajáért hogy szinte levegőt alig vett. Mondjuk ma nyűgös napja van amúgy is...
2012. júl. 28. 17:19
 5/5 anonim ***** válasza:

5 hónapos a babám, én azt a módszert választottam, hogy nem erőltetek rá semmit, hagyom, hogy magának alakítson ki egy napirendet.

Ennek az lett az eredménye, hogy nappal szinte alig alszik, néha beájul fél órákra, amikor már nagyon fáradt (kb napi 2-3-szor), viszont este 10-kor kidől, alszik kb hajnali 4-ig, eszik, utána visszaalszik, és úgy marad délelőtt 10-11-ig. Én mondjuk nagyon örülök ennek a napirendnek, mert utálok korán kelni :)

2012. júl. 29. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!