Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet megoldani két pici...

Hogy lehet megoldani két pici gyerekkel az esti fürdetést, fektetést egyedül?

Figyelt kérdés
A férjem most délelőttös műszakban dolgozik, és este itthon szokott lenni. Viszont most felajánlottak neki egy állást, de 2 műszak. Látom, hogy nagyon szeretné, és én nem akarom visszatartani. Viszont hamarosan megszülöm a 2. gyereket. Az első 22 hónapos lesz akkor. Arra gondoltam, hogy amíg a kicsit szoptatom, ő addig lefekteti a nagyobbat, esti mese stb. Így viszont nem tudom mi lesz. Azt mondta, ha nem akarom nem vállalja el az állást. De az túl önző dolog lenne. Hogy lehet ezt megoldani? Azt ne írjátok, hogy hívjak segítséget, mert a nagymamák nem elérhetők.
2009. júl. 17. 07:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Nehez feladat...

Nalunk 15 honap lesz a korkulonbseg es en is ezen gondolkodom, mert ha minden igy lesz, ahogy most van, akkor en heti 3-4 estet egyedul leszek a babakkal.

En csak azt talaltam ki, hogy a furdes mehet egy idoben, a nagyobbik mar ugyis elpancsol a nagykadban, a kicsit mellette kiskadban furdetem, ha meg mar ulni fog a pici, akkor furodhetnek egyutt. Ez eddig jo, viszont nemtom hogy a torolkozest, oltozest hogyan lehetne megoldani...

Altatasnal en elso korben azt probalom meg, hogy a nagyobbik elaludjon a sajat agyaban ugy, hogy en beulok melle hintaszekbe es mondjuk meset olvasok, vagy meselek. Ha ez mukodne meg a pici erkezese elott, akkor utana mehetne minden igy, annyi kulonbseggel, hogy a hintaszekben kozben a pici is szopna es elaludna. Kiveve, ha hasfajos lesz, mert akkor borul a terv.

Masik megolda meg az, hogy az egyik gyereket a korai elalvasra szoktatod, a masikat a kesoire, igy mire vegzel az egyikkel johet a masik. Celszeru a nagyobbat hagyni a kesobbire, mert akkor ot meg magad mellett tarthatod azzal, hogy lekotod a pici furdetesevel, pelenkazassal, oltoztetessel, a pici babak konnyebben is bealszanak szopi utan es van idod a nagyobbikra.


Ajanlok neked ket forumot, ha meg nem ismerned, ok biztosan tudnak neked tanacsot adni gyakorlatbol is es nem csak elkepzelesbol, mint en.

[link]

[link]

2009. júl. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én hármat is simán intézek este.

A nagyobbikkal kezded, a pici addig bölcsőben/kiságyban/hordozóban. Nálunk a picik már hordozóban nézik a nagyot, ahogy fürdik. Imádják nézni, olyankor sosincs hiszti. A nagy beszélget velük közben, én ővele, a picik meg hallgatóznak. A nagyot pizsibe dugom, esti mese, a picik ott ülnek a hordozóban és hallgatják.

Aztán ha a nagy elintézve, jönnek sorban a picik. Az egyik ki a hordozóból, fürdetés, átöltöztetés, be a bölcsőbe kicsit (az éppen nyugisabbal kezdem, ő jobban ellesz a bölcsőben várakozva.) Aztán a másiknak fürdés, öltözés, ha mindkettő kész, akkor mehetünk szopizni (kettő egyszerre) és utána sorban büfi, alvás, büfi, alvás. Egy óra alatt mindenki elégedetten ágyban alszik.

Nekem sincs soha segítségem, de nem is kell. Sima ügy :-)

2009. júl. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy 22 hónapos gyerek már nem annyira kicsi. Nekem 13 hónapos volt a nagy amikor a következő megszületett és újabb év múlva jött a harmadik. Simán le tudtam őket fektetni, kiságyban, járókában volt a nagyobb, nagyobbak, amíg a babát fürdettem, etettem. Amikor már mehetett a nagykádba a kisebb is, akkor ketten, aztán hárman együtt fürödtek.
2009. júl. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!Nálunk 21 hónap van.A férjem külföldön dolgozott.Az esték valóban zűrösek.Te is a gyerekek is fáradtak.Én úgy alakítottam a délutánt(bár ez télen volt),hogy 4órától 6-ig a kicsivel együtt játszottunk.6-kor együtt megfürdettük,amíg szoptattam,addig a nagy ott játszott mellettünk.A kicsit leraktam,mi megvacsiztunk,fürdés,mese,alvás.

Néha persze borúlt a mutatvány,de általában így működött.A kisebbik nagyon nyugis baba volt.

2009. júl. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Így elég egyszerűnek tűnik. Remélem a második nyugodt baba lesz, mert a kislányom az első 6 hétben megállás nélkül sírt egész nap. Akkor el sem tudtam volna képzelni, hogy mit csináltam volna, ha ott van még egy gyerek.
2009. júl. 17. 08:15
 6/9 anonim ***** válasza:

Én a legkisebbel kezdek, a nagyobbak addig játszanak, vagy bejönnek velünk és néznek vagy segítenek. Egy 22 hónapos már szívesen odaad dolgokat, pelust, törölközőt, stb... És persze nagyon büszke magára, hogy ő már segíthet. Csak leszídni nem szabad, ha nem tudja megcsinálni amit kérsz, mert az elveszi a kedvét. Fürdés után szopi. Ez eleinte nagyon hosszú idő tud lenni, de közben lehet beszélgetni, meséni vagy esti mesét nézni a nagyobakkal. Utánna kicsi alszik. A két naggyal együtt vacsorázunk utánna együtt fürdenek és viszem őket aludni. Simán megy nálunk is, mindenki időben ágyban van és nincs hiszti, ilyesmi.

Hozzátenném azonban, hogy az első gyereknél minden este hívtam valakit, ha apa nem volt otthon. Akkor közel sem voltam olyan magabiztos, mint most. :) Szerintem meg fogod tudni csinálni, bízz magadban és a gyerekeidben! Minden rendben lesz!

2009. júl. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

8.01 vagyok, igen, tegyük hozzá, hogy ez most simán megy, az első gyerekhez hozzá se mertem nyúlni, apa nélkül inkább nem fürdettem :-) Akkor koszosan aludt a gyerek :-)

Szóval most hihetetlennek tűnik, de akkor már rutinosleszel és nem lesz gond! Higyj nekünk!

2009. júl. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömék úgy oldották meg, hogy a nagyobbiknak maradt a már megszokott napirendje és a kicsit vagy előtte, vagy utánna fürdetik.
2009. júl. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

:) Szia! Nekünk egy 22 hós Tündér-csajszink van! Na és persze Tesóbaba, aki 4 és fél hetes:))))))))

Ha van kialakult napirended a nagyobbal, akkor az ugyanúgy megmarad. (mi pl.este 19 körül fürdünk). A Kicsi pedig vagy előbb, vagy később, attól függően, hogy mikor éhezik meg (evés előtt fürdetem, egy esti időponthoz közel.)Ha hamarabb fürdik, mint a nővérkéje, akkor a Lányunk segít, figyel, etetés közben pedig mellettünk fekszik a kanapén, és könyvet nézegetünk, vagy csak énekelek Neki. Tesóbabát ez egyáltalán nem zavarja a hamizásban, -utána Álomföldén jár-szóval le tudom tenni a kiságyába aludni- megfürödve, jóllakottan, és mehetünk is a nagyobbikkal pancsizni.

Sajnos/szerencsére az én férjem is dolgozik, én se számíthatok csak magamra- és működik a dolog. Ne aggódj, és minden jót!

2009. júl. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!