Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldottatok meg pl 1...

Hogyan oldottatok meg pl 1 bevásárlást egyedül 2 gyerekkel?

Figyelt kérdés
Februárban érkezik a kistesó és azon agyalok,hogy 1 szimpla bevásárlást hogyan fogok egyedül megoldani.21 hónap lesz közöttük,segítségem nincs.Még belegondolni is bonyolult,hogy télen öltöztetni a kettőt,bepakolni Őket az autóba,bemenni a boltba stb...Ki hogyan oldotta ezt meg??
2010. nov. 20. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem örülj, hogy van autód, mert úgy könnyű. :o) Olyan helyre menj vásárolni, ahol van nagy fémkocsi. Az autós babaülést ráteszed a kocsira keresztbe, a nagy gyereked meg beül, vagy megy gyalog, aszerint, hogy éppen hogy jobb.


Nálunk 23 hónap különbség van. Mózeskosaras nagy babakocsink volt kezdetben, alulra pakoltam a boltban, nagy lányomnak meg testvérfellépője volt. Hóban/esőben is mentünk, negyed óra gyaloglásra van a bolt...


Szerintem hamar bele fogtok jönni, ezen ne aggódj!


Szép szülést Neked!

2010. nov. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 19 hónap van köztük, most 1 hónapos a kicsi. Mi testvérkocsit használunk (egymás mögötti) és napi 4-5 órát vagyunk kint az első héttől kezdve. Nyugi, majd kialakul! Én is paráztam, de megy minden a maga útján. Én pl. rájöttem, hogy muszáj előbb a "nagyot" felöltöztetnem mert ő bírja ha kabátban kell állni az ajóban 2 percig, elleneben a kicsire csakis a legvégén kerülhet az overál mert attól és a sapkától ordít, úgyhogy ő az utolsó aki beöltözik és egyből fogom a mózest és megyünk... a mozgástól egyből visszaalszik.
2010. nov. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szintén 21 hó különbség.


Szerintem örülj neki, hogy tudsz autóval menni, mert úgy egyszerűbb. Én gyalog mentem, nem részletezném, hogy kétszer addig tartott a vásárlás, mintha egyedül vagy segítséggel mentem volna.

Tél volt, a járda nem lett letakarítva, így az úton mentünk, de ott is nagy hó volt. A babakocsit 1 kézzel toltam, másik kezemmel meg fogtam a nagyobbik kezét. A boltba lépcsőn lehet felmenni, 8 fokon. Szerinted? Bent a boltban szintén izgalmas volt, utána lemenni a lépcsőn a megpakolt babakocsival, szintén.

Ha normális bolt van nálatok, ahova rendesen be lehet menni, akkor örülj neki:)


Szerintem autóval egyszerűbb menni. Az öltöztetés nálam sosem macerás, csak maga a "közlekedés".

2010. nov. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem sincs autóm. Nekünk is tesókocsi volt. Az mindenre megoldás:) Alulra pakoltam a bevásárolni kívánt cuccot (ezeknek szerencsére hatalmas a bevásárlókosaruk alul :) ) és mindkét gyerek egy helyen volt, nem rohant a nagyobb autók alá meg szanaszét a polcok között.

Én nem bírtam egy örökmozgó 21-24 hóssal úgy vásárolni, hogy na akkor te szépen itt állsz mellettem amíg én vásárolok...

2010. nov. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Kocsival csak kicsit macerásabb, mint 1 gyerekkel.

Szerencsére 2 szemünk és kezünk van, tehát minden gyerekre jut 1 :)

Mi így csináltuk: amíg hordozót használtunk a kicsinek, keresztbe raktam a bevásárlókocsira (amíg pici volt, legtöbbször aludt végig), az overált kicipzároztam, a sapkát levettem róla. A nagy beült a bev.kocsiba és ha nagyon nyűglődött, akkor (és most jön a legfelháborítóbb rész, a gyengébb idegzetűek takarják el a szemüket!) a kezébe nyomtam egy kiflit, azzal elnyammogott, amíg gyorsan bevásároltam :)

Mondjuk az vicces volt, amikor pisilnie kellett, de azt is megoldottuk :)

Hozzáállás kérdése az egész, mivel muszáj egyedül megoldanod, hát kezeld lazán a helyzetet, legyen nálad váltás ruha és pelus mindkettőnek, enni-innivaló (meg neked 1-2 Xanax) és minden simán fog menni! :)))

2010. nov. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

23 hónap különbség.

Babakocsiban a kicsi, gyalog a nagy.

Semmi extra, te fogsz leizzadni, mert először persze a gyereket vetkőzteted le, azután magadat.

Nincs segítségem, megoldom a bevásárlást.

Eddig 1-2 naponta jártam vásárolni 1 gyerekkel, most a 2-vel inkább heti 2-szer, egyszerre veszek meg mindent inkább.

2010. nov. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jaj, viszont 1 jótanács: minél közelebb parkolj a bevásárlókocsi tárolóhoz és a táskádra nagyon figyelj!!!! Nekem a múltkor a Cora parkolójában kifigyelték a khhhmmmm c....-ok, hogy először bepakoltam a cuccokat a csomiba, majd bedobtam a táskámat az anyósülésre, beraktam és bekötöttem a gyerekeket a gyerekülésekbe, majd visszatoltam a bev.kocsit a kb. 1,5 méterre lévő helyére, amikor megszólított az egyikük, hogy ezmegaz merre van. Szerencsére elég bizalmatlan vagyok, így hátrafordultam és a másikuk már ott állt a jobb oldali ajtónál és éppen a táskámmal szemezett...


Bocsi, hogy ilyen hosszú lett!

2010. nov. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kicsi bevásárlásokat a 14 hónap korkülönbséges tesókkal egyedül csináltam. A nagynak volt tesófellépője, ha elfáradt esetleg a sétában, akkor arra állt fel, a kicsi aludt a mózeskosaras babakocsiban. Mindig több réteg volt a babakocsiban rajta, pléd, lábzsák, ezeket azonnal levettem róla, ahogy bementünk a közértbe. A nagy nekem nagyon okos, szépen jött mellettem, sosem volt ebből gondom. Nagy áruházba csak Apával együtt megyek.
2010. nov. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a biztató válaszokat.Remélem hamar belejövök.:-))
2010. nov. 20. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!