Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ikreknél hogy van?

Ikreknél hogy van?

Figyelt kérdés
Mindig is érdekeltek, h az iker babáknál hogy mennek a dolgok:) gondolok itt a szoptatásra, alvásra, egyszerre kezdenek kb. beszélni, járni, vagy 2-3 hónap különbség is lehet akár?

2012. júl. 29. 23:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincsenek ikreim, de egy ismerősnek vannak, és sokat vigyázok is rájuk pici koruk óta. :)

Szoptatás: erről sokat nem tudok mondani, mert ismerőséknél az egyik baba nem tudott szopizni sajnos, és elég hamar tápszeres lett, de a másik baba szopott rendesen, de 1 évesen el lett választva, mert az anyuka így nem tudott már figyelni szoptatás közben a másik ugyanolyan korú gyerkőcre.

De ahogy tudom, tandemben szoptatnak általában, vagyis baba/mell. :)

Alvás: mindketten nehezen alvók pici koruktól kezdve, igénylik is a testközelséget, úgyhogy együttalvás van majdnem születésüktől kezdve.

Beszéd: az egyik gyerkőc már 1,5 évesen mondott rövidebb szavakat, és 2 évesen már rövid mondatokban beszélt, míg a másik csak 2 évesen kezdett el bármit is mondani, viszont akkor már kapásból rövid mondatokat mondott. Utána felváltva haladtak: hol az egyiknek fejlődött a beszéde, hol a másiknak. Most 3 évesek, a koruknak megfelelően beszélnek mindketten.

Járás: itt is volt különbség, de elsősorban azért, mert a mozgásfejlődés a kezdetektől más ütemben ment. Az egyik már 7 hónaposan kúszott, pár hét múlva mászott, 8 hónaposan ült, viszont csak 1 éves kora körül kezdett kapaszkodva felállni, és csak pár hónap múlva indult el egyedül (azt hiszem, 14 hósan). A másik csak 9 hónaposan kúszott-mászott, 10 hónaposan ült, viszont utána nagyon beindult, pár hét múlva felállt, és még 1 éves kora előtt elindult.

Etetés: mindig átment valaki, aki az egyik gyereket etette kanállal, amíg nem tudtak egyedül enni. Ha senki nem ért rá, akkor felváltva kapták a falatokat. (Én amúgy a saját gyerekeimet BLW-módszerrel tápláltam hozzá, úgyhogy az etetés sosem volt gond, együtt tudtunk enni a kezdetektől. Ha ikreim lettek volna, pláne ezt a megoldást választottam volna.)

Fürdetés: ha az apuka otthon volt, akkor ő segített, ha nem, akkor az egyik baba a mózeskosárban/hintában/kiságyban/hordozókendőben volt, amíg a másik fürdött.

Közlekedés: a sétákra általában valaki elkísérte őket, hogy tudjon segíteni. Amíg nem tudtak ülni a babák, addig egymás mögötti ikerkocsiban tolta őket az anyuka (Peg Perego Duette, úgy emlékszem), később pedig ikerkapoccsal csatolt össze két pár kilós esernyőkocsit, vagy ha volt vele valaki, akkor külön tolták a kettőt. Aztán amikor már jártak, akkor eleinte egy babakocsival mentek, és egyikük sétált, a másik a babakocsiban ült. Vagy az egyik gyerkőc hordozókendőben volt, a másik babakocsiban. Vagy az egyik sétált, a másik kendőben volt.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, nem tudom, hogy ilyenekre gondoltál-e. :)

2012. júl. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az enyémek egymás után szopiztak. Ez másfél éves korukig tartott. Már nagyon fáradt voltam. Szinte mindent egyszere csináltak. Ha az egyik elindult és látta a másik, Ö is elindult. Ha billizett az egyik, akkor a másiknak sem kellett már a pelus. Nagyon jó pajtásai voltak mindíg egymásnak, én nem sokat tudtam játszani velük amíg kicsik voltak, mert egymás társaságát keresték inkább. Most 12 évesek egy fiú, egy lány, de még mindíg sok közös szabadidejüket szervezik együtt.
2012. júl. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek!:)
2012. aug. 5. 04:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!