Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány éves kortól szükséges a...

Hány éves kortól szükséges a kisgyereket közösségbe vinni?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert sem a rokonságban, sem az ismerősök között nincs kisgyerek, és nem tudom baj-e, vagy problémát okoz-e, ha csak 3 évesen, az oviban barátkozik igazán. Most még csak 10 hós lesz, gondolom most még semmiképp sem szenved hiányt.
2009. júl. 17. 20:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szocializálódnia kell már 10 hónaposan is.

Imádják a picik a többi kis lurkót.

Játszótérre azért viszed gondolom!

Annál több meg nem kell. De mindenképpen lásson más babákat és majd persze játszon velük amikor már egyedül tud lépkedni, meg pakolászni a téren.

2009. júl. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem viszem még játszótérre, még nem sok mindent tudna ott csinálni, nemrég óta ül, állni, és természetesen járni sem tud még.
2009. júl. 17. 21:45
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha van itt valaki aki gyerekekkel foglalkozik (óvóvnő, gondozónő, védőnő stb), tehát szakértője a témának, kérem írjon. Elsősorban az ő véleményük érdekelne.
2009. júl. 17. 21:48
 4/11 anonim ***** válasza:

szia

én kb. 1 éves kora óta viszem közösségbe, télen játszóházba voltunk, tavasztól pedig játszóterezünk

én úgy vettem észre h jót tett neki a baba közösség, sokkal jobban fejlődött a mozgása, mert utánozta a többieket. Az elején még csak nézelődött, hagyta hogy a játékait elvegyék, most azért már "barátkozik" a maga módján.

Ha már stabilan ül, nyugodtan vidd le játszótérre, hintázhat már, és miért is ne tehetnéd be a homokba. Biztosan tetszene neki. A víz és a szappan pedig csodákra képes!


Sok sikert hozzá. 20 hós anyuka

2009. júl. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Valós szükség pszichológiailag csak kb 6 éves koruktól van rá. Addig tulajdonképpen az lenne az ideális, ha anyuval otthon lennének, persze nem elzárva az élettől. A mai világban ugye erre semmilyen lehetőség már nincs, illetve most valóban nagy divat, hogy hadd szocializálódjon a gyerek, csak a tudomány mást mond. Szóval semmi gond, majd viszed, ha lesz rá alkalmatok :)
2009. júl. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Sztem tényleg jó a babáknak a játszótér.

Legelőször csak babakocsival mentünk ki.

Másodszor a kezemben fogtam és ő nézte a gyerekeket.

Mostmár hintázik és segítek neki csúszni a csúzdán.

Hidd el nagyon élvezik. Még azt is, hogy nézelődnek körbe.

Meg sétál a fűben és nagyon izgalmas, hogy csikizi a fű és kavicsok is vannak mindenfelé, meg virágok...

2009. júl. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Én ugyan nem vagyok óvónő, de anyukám igen. Én már 1 évesen bölcsibe jártam, semmi bajom nem származott abból, hogy nem otthon ültem 5 évig. Egy kicsinek is kellenek a különböző ingerek, jobban is fejlődik, mivel nem ugyanazt látja egész nap, hanem új ingerek érik, új tapasztalatokkal gazdagodik.
2009. aug. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért maradjunk annyiban, hogy a bölcsőde egy szükséges rossz. Egészségesebb lelkületű gyermek cseperedik az anyukája mellett, mint bölcsődében. Ott ugyanis hiányzik a személyes odafigyelés, mert egy gondozónő jut 10 gyerekre(jobb esetben).

Kérdésedre visszatérve saját kislányomról tudok mesélni. 11 hónapos és szűk környezetünkben nekünk sincs kisgyerek. Ha elmegyünk sétálni akkor szoktunk találkozni kortársakkal és nagyon tetszik neki, hogy egy magasak. Kiabál, sikongat, nevet, táncol nekik. Ezért próbálok vele olyan helyekre járni ahol találkozhat gyerekekkel, mert látom, hogy van rá igénye.

2009. aug. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én a gyerekem már 8 hónaposan vittem baba-mama klubba, ringatón is voltunk párszor. Játszóházba 9 hónaposan, ott tanult meg egyedül menni. Aztán jött a jóidő, viszem minden nap játszótérre, imádjaa gyerekeket. Szoktott nagyobbakkal kergetőzni, csózdázik, homokozik. Aztán itt a házunkban is van ilyen korú gyerek átjárunk egymáshoz, had játszanak. 13 hónapos kisfiú anyukája
2009. aug. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én babám fél éves. Ugyan nem viszem még játszótérre, mert nálunk megoldott a gyerektársaság, unokaterstvérek, ismerősök, szóval van alkalom bőven, hogy gyerekek között legyen.Viszont ha nem lenne, biztos, h levinném, persze nem kell rögtön homokba tenni, hintáztatni, ha nem akarod, de én a kislányomon látom, hogy majdnem megőrül a gyerekekért! Mint az Istenre, úgy néz rájuk, persze ő még nem tud velük mit kezdeni, de bőven elég az neki, ha nézheti őket. Csak próbáld ki, hogy tetszene neki, babakocsiból nézegetve. Ha nem dobja fel, még mindig folytathatjátok a sétát kettesben:-)
2009. aug. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!