Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Mit tegyek, hogy levigyem...

SOS! Mit tegyek, hogy levigyem a lázát?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 6 hós babám belázasodott estére kb. 1 órája 38,5 volt a láza. Meg két napja kb. 3-szor ment a hasa is, de ez változó neki. Lehet már a foga? Mert édesanyám azt mondja, az jár hasmenéssel egy kicsit meg lázzal. :(

De pl. a torka nem piros, nem is köhög, meg nem folyik az orra sem.

Mit tudnék még tenni, hogy lehúzzam neki? Mert Panadol baby-t adtam már neki kb. 20 perce Aki tud, légyszi írjon! Előre is köszi!


2012. júl. 31. 20:04
 1/5 anonim válasza:

Több mint valószínű hogy a fogacskája jön,az jár hasmenéssel és lázzal.Várjon még a gyógyszer hatásával majd ismételje meg, a dobozon rajta van hányszor lehet adni neki.De nekünk a Nurofen vált be.Dentinox-al kenegesse az inét az enyhíti a fájdalmát,nekünk bevált.

Reméljük tudtunk segíteni, jobbulást.

2012. júl. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39 fok felett a hűtőfürdő. Ha nincs lázgörcse, nincs amúgy rosszul, akkor nincs nagy baj. Igyon sok folyadékot és nézd rendszeresen, de tényleg lehet a foga.
2012. júl. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Fogzás miatt nincs ilyen magas láz,hasmenés lehet.Étvágya van?Hányni nem hányt?Mert ha más tünetei is vannak,akkor lehet valami virusfertőzése van.Sztem feltétlen mutasd meg azért orvosnak,hogy megnyugodj!

Ha nem viszi le a Panadol Baby a lázát,akkor adj neki lázcsillapitó kúpot,van otthon Germicid kúpod?De jó a Nurofen kúp is,azt recept nélkül lehet beszerezni.

Jobbulást!

2012. júl. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönjük szépen a tanácsokat, már sikerült levinnem a lázát, és el is aludt :D

Utolsónak írom: Igen, volt étvágya egész nap is,nem hányt, rágicsált egész nap meg még este is.

Köszönöm mindenkinek!

2012. júl. 31. 20:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk nem vált be sem a panadol, sem a Dentinox gél.

Nur.baby-t adok, de mivel egy ideje csak így nyugodott meg, mondták, hogy inkább próbáljam ki a schüssler só-t. Határozottan jobb 4.nap után, nem viseli meg annyira a picit a fogzás. Védőnőtől/gy.orvostól kérdezz rá.

Ha a lányom lázas, először vetkőztetem(hőleadás miatt), langyos vízben fürdetem, utána leülünk, egy műanyag nagyobb lavórszerűbe rakok hideg vizet, bele a pancsizós játékait, és játszik, addig is húzza a lázát. Most még ez nektek korai, de pl. 8hós kortól lehet, így csináltuk mi is.

2012. aug. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!