Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos baba nem eszik meg...

8 hónapos baba nem eszik meg semmilyen főzeléket, mit csináljak?

Figyelt kérdés
7.5 hónapos kislányom csak a gyümölcspépeket és néha nagy duzzogva egy kis tejpépet eszik. Zöldségpépeket, főzeléket szinte semmit, csak rángatja a fejét, sír, hadonászik. A legjobban még mindig a tápszert szereti, abból bármikor szívesen eszik. Nagyon elkeserítő, hogy az üveges és a saját készítésű főzelékek is egy-két kanál kivételével a kukában végzik. Másnál is előfordult ilyen? Később rá lehetett bírni, hogy rendesen egyen vagy ilyen válogatós maradt?
2012. aug. 2. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Amikor jön a foga a 9 hós babámnak dettó ezt csinálja, előtte mondjuk ő evett főzeléket. Én most azt csinálom h a főzelékbe keverek gyümölcsöt és ugy megeszi, fokozatosan csökkentve a gyümölcs mennyiséget. Eddig bevállt
2012. aug. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%

Told ki az ebédet, hogy éhes legyen, és megegye, majd rákap az ízére!

Esetleg

Pici vgetát tegyél bele, lehet a fűszeresebb jobban ízlene neki!

2012. aug. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Próbáld egy picit fűszerezni, hátha akkor jobban csúszik.

Fokhagymát, petrezselymet, lestyánt stb. már tehetsz bele.

2012. aug. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is a fűszerezésben illetve az éhségben látom a lehetőséget.
2012. aug. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az étkezés kitolása nem nagyon működik, azt már próbáltam, de minél éhesebb, annál jobban bepöccen, ha főzelék kerül a szájába :-) Most a fűszerezéssel és a gyümölcsökkel való keveréssel (fúj... :-) ) próbálkozom.
2012. aug. 3. 12:37
 6/7 anonim válasza:
Ugyanebben a cipőben járunk mi is... Az én kislányom is 7,5 hónapos és SEMMILYEN zöldséges főzeléket nem eszik meg... Én is gyümölccsel keverem, bármilyen bizarr is, de csak így eszik meg minimális mennyiségeket... Rengeteg kaját öntök ki én is, üvegeset is és saját készítésűt is... Ráadásul most 2 napja meg már egyáltalán semmit sem akar megenni kanálból, ha csak közelítek felé már szájzár, rosszabb esetben sírás... Fogalmam sincs mit tegyek...
2012. aug. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Nickie válasza:
8,5 hó kisfiam anyatejes, semmilyen kaját nem fogad el :( Probálkozom mindenfélével, mind kukába végződik. :(((
2013. márc. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!