Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tejmentes diéta azt jelenti,...

A tejmentes diéta azt jelenti, hogy a baba semmilyen tejalapú dolgot nem kap, semmilyen tápszert sem?

Figyelt kérdés

meddig tart egy ilyen diéta? hogyan zajlik? Lehet, nekünk is ezt kell majd, a hét második felében derül majd ki


10 hós


2011. dec. 13. 08:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen. Elvileg. Tápszerből szinte minden tejalapú, csak más a készítési eljárása, szétbombázzák benne a fehérjéket. (Kivéve a szója alapú, de én azt nem adnám.)

Minden kaját meg kell nézni, tartalmaz-e tejet, mert szinte mindenben van.

Hozzáteszem teljesen tejmentest nehéz tartani, nekünk is azt kellene, de néha kap olyat, amiben minimális tej van, mert nem tudom máshogy megoldani.

2011. dec. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja, és tejpép helyett tejmentes, tápszeréből készíthető rizspépet adok a fiamnak.
2011. dec. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
mis is diétázunk,semmit nem ehet,ami nyomokban tartalmazza a tejet.nem egyszerű,de egy idő után hozzászokik az ember.
2011. dec. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

az én fiam is tejmentes diátén van, ő sem ehet semmilyen tejmentes dolgokat. Tápszert azért eszik! Milupa pregomin direkt nekik való. A szakorvos írja fel 90 %-os kedvezménnyel kapjuk.

Csináltak valamilyen vizsgálatot nálatok?

2011. dec. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

hát én meg nagyon félek, mert a kisfiam nem issza a tápszert, nem is ivott sose, de már nincsen anyatejem, most várom a dokit, hogy adjon majd tanácsot, csak ő a hét vége fele lesz ismét a rendelőben. Nem tudok már vízen kívül más folyadékot adni, hiszen már nem is használ cumisüveget sem.

Csak kanalas ételeket eszik


Milyen az a Milupa Pregomin? Hogyan adható majd úgy, hogy nem italként adom?

2011. dec. 13. 15:09
 6/9 anonim ***** válasza:

Tápszerből csak olyat kaphat, ami valami spéci eljárással készül és kivonják belőle az allergizáló anyagokat.

A kisfiam Milumil Pepti Plus-t kap, szerencsére szereti, pedig szerintem rettenetes íze van! :)

Ált. 6-12 hónapig szokták javasolni a diétát, ami idő alatt semmilyen tejet. tejterméket vagy tejszármazékot tartalmazó ételt-italt sem kaphat.

Ez azt jelenti, hogy kb. 2x annyi időt kell a vásárlásra szánni, hogy minden címkét el tudj olvasni (mert még az olívabogyóban is van tejsav, csak hogy egy jó példát mondjak). És készülj fel a rokonok, barátok értetlenkedésére is, így mindig legyen nálad a szakorvosi vélemény, azzal csak nem mernek vitába szállni, hogy "jaj, ettől az 1 túróruditól biztosan nem lesz baja, ne foszd már meg szegényt mindentől"... :)

Ja és ne arra koncentráljatok, hogy mit nem ehet, hanem hogy mit kaphat és hogy mit lehet tejmentesen is elkészíteni! Pl. a palacsinta tej nélkül is ugyanolyan és van rengeteg minden, ami növényi tejjel is jó, pl. rizs/zabtejből. A szójatejet nem ajánlom, mert az is allergizálhat, meg azt hiszem talán 1 éves kor előtt amúgy sem ajánlják. De a rizs- vagy zabtej tökéletes főzéshez és sütéshez is, sőt még tejszín is kapható belőle, ami a tejszínes, tejfölös ételekhez jó, pl. krémlevesek, főzelékek stb.


Tudom, hogy nehéz ez most nektek, de ne aggódj, ez nem a világvége! :)

Az én kisebbik fiamról is 10 hós korában derült ki, hogy tejfehérje allergiás, pedig nálunk a családban senki sem allergiás semmire és imádjuk a tejtermékeket minden formában! Mindkét terhességem alatt kb. 1 liter tejet ittam naponta + joghurt, sajt, tejföl, tejszín stb és a nagynak semmi baja, a kicsi meg tejallergiás lett.

Van rengeteg netes oldal, ahol sok hasznos infót találsz, érdemes olvasgatni őket, mert nálunk sem a gyerekorvos, sem a gasztrós doki nem mondott semmit, csak azt, hogy nem ehet tejeset.

Mi már lassan 1,5 éve diétázunk (vagyis csak a kicsi), de már elég sok mindent úgy csinálok, hogy tej nélkül. Pl. a gyümölcsleves növényi tejjel is tök fincsi! :)

Sok sikert nektek!

2011. dec. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pl. itt van ez: [link]


Itt pedig egy tejmentes szülinapi torta, ami garantáltan jó: [link]

Csak én sima piskótával csináltam.


Ha segítség (vagy egy kis támogatás) kellene, írj nyugodtan privit.

2011. dec. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, és kinőhető ez a tejallergia, én úgy tudom, hogy 75%-a kinövi 3 éves korra.
2011. dec. 14. 15:10
 9/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy kinőhető-e, hogy tejfehérje allergiája vagy tejcukorérzékenysége van-e a babádnak. A tejfehérje allergia kinőhető.

A kisfiamnál mindkettő gyanúja fennáll, ezért eszik Milupa Pregomin tápszert. Ez csak tápszer formájában adható.

De nála vizsgálatok is voltak, és nemsokára másfél évesen lesz tejterhelés.

2011. dec. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!