Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy ennyire nem...

Normális, hogy ennyire nem alszik a 8.5 hónapos lányom? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Kislányunk már hónapok óta éjjel 1-2 óránként ébred és cicin alszik vissza. Kizártnak tartom, hogy éhes legyen óránként, amikor nappal 3 óránként eszik (bár van, hogy megetetem 2 óra elteltével, amikor pl indulunk valahova). Egyébként cicizik és van, hogy ki is köpi, mert már degeszre zabálta gondolom magát.

Sosem aludta még át az éjszakát. De legalább eleinte volt, hogy aludt egybe 6 órát, majd 3 óránként kelt. Aztán megszűnt a 6 órás etap és kelt 3 óránként. De ezzel az óránkénti keléssel kikészít. Már élő halottként járkálok át hozzá éjjel.

Néha a férjem megpróbálja visszaringatni, ha épp ébren van még, amikor kel a kicsi. De ha sikerül is, negyed óra múlva már fennt van legtöbbször. Nálam meg nem is nyitott a ringatásra, mondjuk sokáig nem is strapálom magam vele - ha már felkeltem, inkább a tuti, hogy cicire teszem.

Az ágyában nem hagyhatom sírni, mert a nagyobbik ott alszik mellette. Egyszer hajnalban viszont megpróbáltam, amikor már a cici sem kellett neki: 1 órán keresztül sírt és nem bírt visszaaludni, végül újra próbáltam és elfogadta a cicit, elaludt.


Ráadásul ő is ásítozva ébred még fél 9-kor is.


Nagyon elegem van már ebből. Mikor alhatok újra egybefüggő 3-4 órákat?!


2012. febr. 24. 22:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbálj neki cumit adni lehet,hogy megnyugodna rajta az én fiam is ezt csinálta nekünk bevált azóta átalussza az éjszakát és ha ki is esik a cumi ha megtalálja be veszi és már alszik is tovább vagy nem éhes vagy próbáld meg itatni cumis üvegből
2012. febr. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Uh, sajnállak! Nekem 8 hónapos, most tört át a foga így gondolom azért ébredt meg hajnali kettő körül de én már ettől az egy keléstől ki voltam (3 napig tartott) Szerencsére enni nem kért, még a tea sem kellett csak vigyorgott! Figyi, szerintem a kis okoska vágja hogy nálad kap cicit és ezért csinálja! Írod hogy volt mikor nem kellett neki, szerintem akkor valami más volt! Légy következetes, ne adj neki cicit! Gondolom könnyebb így neked is de hosszútávon az lesz a megoldás ha a teát adod neki oda :( Nekem nem cicizik így nem is tudom milyen lehet így nyugtatni őt, de megpróbáltam átérezni :)
2012. febr. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Még sosem ivott teát, cumisüveget és cumit még csak az utcán láthatott más babáknál :(

Őszintén megmondom, hogy nem szeretném 9 hónaposan rászoktatni a cumira. Pedig már gondolkoztam rajta én is.

2012. febr. 24. 22:19
 4/8 anonim ***** válasza:

"Még sosem ivott teát, cumisüveget és cumit még csak az utcán láthatott más babáknál"


itt lesz a baj!

ha egy baba már nem csak anyatejes akkor KELL őt itatni, feltételezem, már hozzátáplálod. simán lehet, hogy szomjas, azért kel óránként, de mindig jól lakik a cicivel amitől nem tud jól aludni. ördögi kör. mindenesetre az itatást még ma kezd el, mert neki szüksége van rá!

2012. febr. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
hidd el nem teszel olyan rosszat ha a cumit a szájába teszed. Lehet beválik nektek és akkor te is tudsz aludni éjjel. Én ennyi idős babát nem etetnék éjszaka. Bár tudom, hogy sokan csinálják, mert így nyugszik meg a gyerek és ez az egyszerűbb. Kis kitartás, esetleg próbáld megkínálni egy kis teával!
2012. febr. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen a babám ugyanezt csinálta. A karomban megnyugodott (csak egy kis vizet adtam neki), de nagyon gyakran megébredt. Védőnő szerint (és most már mi is tudjuk) a foga bántotta. Tartott pár hétig ez az állapot, majd ugyanúgy átaludta az éjszakát, mint előtte. Foga még nem jelent meg, de gondolom, feszíti néha az ínyét, alakul az lassan. Nekem a homeós bogyókat, vagy nurofen babyt javasoltak. Könnyebb lett néhány éjszaka a kicsinek is, nekünk is. Szóval ha minden más körülmény kizárva, akkor a foga lehet a ludas. Ebben a korban elvileg nem kelnek enni, próbálj valamit a fogacskájára.

Remélem, tudtam segíteni.

2012. febr. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves 4.! Nem azt írtam, hogy folyadékot még sosem látott, hanem azt, hogy nem iszik teát. Természetesen vizet kap tízórai után, pohárból. Viszont még csak a tízórait váltottuk ki, így minden más evéskor cicit kap. Nem hiszem, hogy folyadékhiányos lenne.


A foga sanszos, mert már régóta ott van a felső kettő egészen az ínyénél, látszott, ahogy lejött fenntről. Ráadásul a popsija is vérvörös lett az utóbbi napokban. Csak én azt hittem eddig, hogy a sok kaki miatt.2 héttel ezelőttig jó, ha napi 1 kaki volt, most meg 4-5 is van.

2012. febr. 25. 21:59
 8/8 anonim ***** válasza:

4. vagyok. bocs, akkor félreértettem.

de akkor meg is van, hogy miért ébred. ennyi idősen már nem elég neki csak a 10 órai mint szilárd és a 10órai utáni pohár víz sem.


ebédet és vacsit is kéne már adnod neki, vagy ha nem fogadja el akkor valamivel kicselezni. pl. sinlac, joghurt, kenyér falatkák. próbálkozzatok, hogy minél többet egyen és igyon cici mellett, jobban fog aludni

2012. febr. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!