Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Szépség kérdés!...

Anyukák! Szépség kérdés! Hogyan mentek el nagyobb bevásárló körútra pici gyerekkel (2 éves alatt)? Értem itt az öltözködést, cipőt, sminket, hajat.

Figyelt kérdés
A minap megkaptam, hogy slampos vagyok. Smink nélkül, összekötött hajjal voltam sportcipőben, farmerban és ujjatlan trikóban. Nem sértődtem meg rajta, mert egy barátnőm mondta, jóakaratból, hogy ösztönözzön. Szóval nem olyan lekezelő stílusban mondta, hanem, hogy bátorítson, de az én kis 15 hónapos örökmozgóm mellett nem tudok csinosan felöltözni, mondjuk magassarkúba.
2012. aug. 3. 14:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
61%

Nagyváros mellett élünk.Ha hármasban megyünk át vásárolni,tehát apa is jön,akkor full smink,hajam rendbe,magassarkú stb.Ha csak kette,akkor a magassarkút elhagym,de a többi megvan:)Azt is csak azért,hogy futni tudjak utána....

2 éves a lányom

2012. aug. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
72%

farmer meg póló meg papucs

haj összekötve

smink fölösleges, mert vagy az izzadás mossa le vagy a baba nyalogatja le

10 hós kislány anyukája


de ha neked van erre vágyad és kapacitásod, akkor mindent bele válts új stílust :)


én egyenlőre maradok slampos anyuka mert nekem most így nagyon praktikus

2012. aug. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%
Nekem a kislányom 11 hónapos és ezt én is megkaptam, de már az elején. Én minden reggel a szememet kihúzom szemceruzával, teszek magamra parfümöt. Most nyáron általában egész nyári szoknyákat veszek fel és valami nagyon egyszerű papucsot, de mutatósat. A lábamon és a kezemen 2-3 hetente kifestem a körmöm. Hajamat másfél havonta befestem kékesfeketére. Nyáron általában feltűzöm.
2012. aug. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
91%
Az én kisfiam másfél éves múlt. Attól függ hova megyünk,egy sima bevásárlást kényelmes ruciban intézek,sort és felső. A smink nálam mondjuk alap,még ilyen melegben is teszek fel egy laza sminket. A hajam derékig ér ezért nekem is össze van kötve,hol copfban,hol a fejtetőn kontyban. Viszont mindig frissen mosott hajam van,erre odafigyelek. Ha olyan a kedvem akkor magassarkút veszek fel,ez nem több időben,mintha laposat húznék.:)
2012. aug. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem mindenkinek van olyan napja vagy több napja a gyerekek mellett mikor nem tud annyira magára figyelni,és ezzel semmi baj.

De azért nem szabad elhagynia magát az embernek:)

ez így amúgy nem mond nekem túl sokat...Mert egy farmer,egy trikó és az összekötött haj is tud vagányan kinézni,nem kell mindig a smink meg a magassarkú.

Épp ma csak összekontyoltam a hajam,mert már kivagyok a melegtől,és ezt dicsértek meg a játszótéren:)

Sminkelni én nagyon ritkán sminkelek,nem tudom magamon elviselni,főleg ilyen melegben.

Arra azért figyelek, hogy mondjuk mikor vásárolni megyek normális ruha legyen rajtam.

Magassarkút szinte soha nem hordok, mivel amúgy is magas vagyok,és 20 hetes pocakos:)

Viszont nem a játszóteres,lestrapált cipőmbe megyek vásárolni, hanem van 1-2 bebújós balerina cipőm,na azokat nagyon szeretem.Ezekhez jól néz ki a rövid, vagy hosszú nadrág,szoknya,akármi.

Ha nagyon nyamvadt a fejem és tényleg nincs időm vele foglalkozni,akkor felveszek egy jó kis bizsut,nagy fülbevalót,ami elvonja a figyelmet a karikás szememről,vagy felteszek napszemüveget,ami bent a boltban a fejemen van,így a hajamat is feldobja.

Szóval szerintem jó ha megtalálja az ember az arany középutat a slamposság és a mindig "full sminkben,magassarkúban,miniszoknyában muszáj lenni" állapot között:)

2012. aug. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
76%

Épp ma is megyünk délután, ebben a nagy melegben jó is lesz a hűvös boltokban. :)

Haj: frissen mossa, be is van szárítva nagyjából. Nem 100%, mert megunta a lányom az egyedül játszást reggel. :)

Smink: színezett nappali krém, szempilla spirál, szájfény. Kihúzni nem szoktam a szememet.

Ruha: ma éppen fekete csinos rövidnadrág, fehér csipkés rövid ujjú felső, magas sarkú (nem tűsarkú, arról sajna le kellett mondanom) fekete szandál.

Hétköznap a bevásárláshoz is hasonlóan öltözök, bár sokszor veszek lapos talpú szandált, vagy egybe talpút, mert bolt előtt/után a játszók szoktunk kikötni. De én mondjuk nem hordok sport cipőt utcára. Nekem az tényleg sportoláshoz van. A rövid nadrágjaim sem a hagyományos sportos rövid nadrágok, hanem csinos, nőies darabok. Ezekhez általában csinosabb ujjatlan vagy rövid ujjú felsőt veszek fel.

A frizurámat direkt úgy vágatom, hogy ne tudjam lófarokba fogni, mert amikor tudtam, akkor hajlamos voltam elfeledkezni a hajmosásról, ha épp lusta voltam. Így nem lehet, mert akkor nem mehetek utcára. (és hosszú hajam van, csak tépett, így nem lehet összefogni, max egy zuhany erejéig.)


17 hónapos kislány anyukája vagyok.

2012. aug. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Nem időben értettem a magassarkút. :D Arra értettem, hogy nincs el a bevásárlókocsiban a kislányom, és a kezemet fogva, vagy épp nem fogva rohangálna. :) Nehéz lenne magassarkúban. :)
2012. aug. 3. 14:54
 8/27 anonim ***** válasza:
77%

A barátnődnek gondolom nincs kisbabája... kedvességből se nagyon mondom azt a másiknak,hogy "slampos"...


Nekem sincs gyerekem,nem okoskodni akarok egyáltalán,de a barátaimnak van. 25 vagyok amúgy,és azt gondolom,hogy pici baba mellett is csinosnak,ápoltnak kell lenni,de nyilván az ember ilyenkor nem arra figyel,hogy hova pakolja a pirosítót és mennyi szájfényt tegyen fel. legalábbis én mindkét barátnőmnél ezt láttam. egyikük igyekszik még most is minél kivágottabb cuccban végiglejteni az utcán,de a 2 éves kislánya mellett elég nevetségesen fest miniszoknyában,ahogy fut utána... :D


ha tiszta vagy,ápolt,megmosod a hajad rendszeresen,tiszták a körmeid és szőrtelenítesz (szerintem ez az alap minden nőnél), és jól érzed magad kényelmes ruhákban,akkor hajrá,ki a fenét érdekel,hogy xy mit mond? Próbálja ki ő azt,hogy picike babával megy bevásárolni (ami valljuk be,kisbaba nélkül is tud stresszes lenni,pláne negyven fokban)... úgyhogy ne érezd magad kellemetlenül. ráérsz majd akkor pepecselni,mikor a kisbaba már nagyobbacska lesz,addig meg senki ne azzal foglalkozzon,hogy magassarkú van-e rajtad,vagy balerina,a kényelem az első szerintem.

2012. aug. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
42%

én meg pont azon gondolkodom, hogy talán túl kihívóan öltözködöm :S

akik csak látásból ismernek szerintem azt hiszik egyedülálló vagyok mert férjem h-szo-ig késő estig dolgozik, a gyerekkel se találkoznak, vasárnap meg átmegyünk a másik városba kirándulni, nagyszülőkhöz, stb.

rendszeresen kikezdenek vele, ma a szomszéd, múlt héten a benzinkutas, alig győzöm magyarázni, hogy a gyerek az enyém és apukája is :S nem szeretem amúgy az ilyen helyzeteket :(


lapostalpú flitteres papucsokat hordok, csinos, de kényelmes, combközépig érő farmert, ritkán szoknyát és ujjatlan tunika szerű felsőket. hajamat vagy összefogom, vagy kiengedem, elég hosszú, ha nem jutok el fodrászhoz akkor inkább felkötöm kontyba. sminket nem viszem túlzásba, alapozót vagy púdert teszek fel, néha szájfényt és szempillaspirált használok.

szerintem nem attól lesz valaki csinos, hogy magassarkút vesz fel és kidobja a melleit, inkább a kiegészítőkre figyelj :) mondjuk a sportcipő tényleg slampos, inkább vegyél fel egy csattogós papucsot és egy csinosabb felsőt, tehát ne atlétát vagy trikót hanem olyan fazonút csak mintásat vagy flittereset, máris csinosan nézel ki :) farmer meg mindenhez megy, csak mondjuk ne lógjon rajtad vagy a 40fokban ne hosszút vegyél fel, mert az is slamposít. ezeket amiket leírtam meg semmiből sem tart tovább felvenni mint a sport cipőt pólóval :)

2012. aug. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
75%

Azon gondolkodtam,hogy ha magassarkúban mennék vásárolni, ki futna a gyerek után?

Van amikor "slamposan" megyek, sort,farmer, poló,topp,atléta stb, van amikor abban amiben itthon vagyok,mert rohannom kell, van amikor felveszem azokat a ruhákat amik még rámönnek és szépek, sminkelem magam, mert már öreg vagyok, elkél a smink, szemkihúzás, szempillafestés ennyi. Hajam lófarok, vagy felcsatolom, van frufrum de utálom,így örökösen a fejem tetejére van csatolva amitől úgy nézek ki mint aki most készül a tus alá, de nem érdekel, majd megnő. Azért egy bevásárlás előtt nem megyek el fodrászhoz, hogy jól nézzek ki, mert a tejesdobozok megszólnak.

2012. aug. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!