Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe kerül egy újszülött...

Mennyibe kerül egy újszülött kicsi havonta?

Figyelt kérdés

Ruhára,kiságyra,babakocsira,légzésfigyelőre,játékokra nem kell költeni mert a nagytól megörökli.

Pelenka,tápszer,krémek...stb ezekre gondolok.


2012. aug. 5. 08:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nehéz megmondani! Általánosítani nem lehet, mert sokszor bejönnek váratlan kiadások.

Én pl. nem tudtam szoptatni, szinte kezdettől tápszeres volt, ami kb. 12-16 ezer havonta. Gyenge lett a háta, járnunk kellett Dévény tornára, ami szintén 12 ezer/hó, pelenka is attól függ milyet veszel!

Vagy ha beteg lesz, akkor mennyiért kell gyógyszert venni, beadatsz-e neki nem kötelező oltást stb.

Az én fiam 8 hónapos, de ha mindent beleveszek (itt most nem luxusra kell gondolni), akkor 40 ezerbe minimum van egy hónapban!

2012. aug. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
ha minden jól megy és szopizni tud ,nem lesz beteg.Csak pelenka kell,popsitörlő,krém,hintőpor stb akkor 10000ft elég.Ha ruhát sem kell venned.
2012. aug. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha nem tápszeres, bőven elég, amit családi pótlékként kaptok rá. Szóval nagyjából semmibe nem kerül. :) Ha tápszeres, akkor gondolom több, de ezt nem tudom.
2012. aug. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is a fiam tápszeres baba,a tápszer kb 2500 ft hetente,de az mellett azért vannak plusz kiadások is,pl.c-vitamin csepp,Maltofer csepp (mert vashiányos),hasfájós is volt 3 hónapos koráig és egy doboz Espumisan csepp nem volt elég egy hétre ...ha belegondolok heti szinten 10 ezer forintot mindíg otthagytam a patikában,és akkor még nem vettem pelust,popsitörlőt stb.
2012. aug. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A lányom is tápszeres volt, de neki a tápszer 6eft volt havonta...
2012. aug. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha már van egy gyereked akkor ezt miért tőlünk kérdezed? Vagy már nem tudod az árakat?

Nálunk így van:

5 hós a babám: pelenka kb 7000 (Pampers Sleep@Playt használunk, nagyon jó árban van, éjszakára premium care-t ami drágább)

popsitörlő: 4 csomagot használok/hó ez olyan 1600-1800 ft

krém: eddig Sudot használtam 125 g-os kb 1,5 hónapra volt elég és 2300 ft.

Tehát pelenka+popsitörlő+popsikrém: 11000 ft

De! Mindig bejön valami váratlan dolog ami változó, de legalább ennyit még ráköltök.

2012. aug. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem 4hós lesz a lányom. Havonta ezek vannak. 4doboz tápszer(ez az első hónapunk csak tápszerrel) Milumil HA 8800ft. 2 csomag pampers pelenka kb.7-8000ft. törlőkendő 4csomag elég 1 hónapra,pampers kb. 2000ft.Popsikenőcs gyógyszertári az csak pár száz forint és nem kell havonta venni,fürdető is elég 2hónapra. Szerintem más nem nagyon van,ha nem lesz beteg.
2012. aug. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem mert a fiam már 4 éves lesz,és elég régen volt már picike.Meg amikor ő pici volt én mindig túlköltekeztem.De a tesónál már nem tehetem majd meg.

A fiamra ilyen pici korába havi szintem 50 ezer forintot biztos elköltöttem...ha nem többet.Na most ha jön a tesó akkor picire max 25000 forintom lesz.

2012. aug. 5. 13:56
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én babám most 4,5 hós. de észre sem vesszük, hogy plusz kiadásunk lenne. Pellus pellenkadiszkontos, törlő kell és egy kis popsikrém. meg gyógyszertári fürdető. Tejem rengeteg van. Ugyhogy még nagyon jó.
2012. aug. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
40ezer körül.
2012. aug. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!