Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ebben az esetben az elválasztá...

Ebben az esetben az elválasztás mellett döntenétek vagy sem? Ha igen, hogyan, miként kezdjek bele? (Részletek lent)

Figyelt kérdés
Kislányom 11 hónapos, még mindig anyatejes és nagyon is ragaszkodik ehhez. Mondhatnám, hogy a cici a mindene. Viszont nekem már évek óta húzódó, folyton kiújuló hugyuti fertőzésem van, amivel már várandósan és a terhességem után is jártam az urológián de sajnos erős antibiotikumot vagy bármilyen más kezelést nem igazán kaphatok, ugyanis így minden kihatással van a kisbabámra. A gyenge antibiotikumok csak ideig-óráig használnak... Tegnap előtt éjszaka véres vizelettel mentem az ügyeletre ahol a doktornő mondta, hogy ha ez így halad tovább sajnos mérlegelnem kell, hogy a szoptatásnak van még így is több előnye vagy annak, hogy én meggyógyuljak. Viszont én sajnálnám elválasztani a kislányomat és ha meg is próbálnám borzasztóan nehéz dolgom lenne, ugyanis az evés/ivás terén rettenetesen válogatós. Nagyon sok gyümölcsöt nem hajlandó megenni (alma, banán, őszibarack) a bébiételekben is elég válogatós, amit szeret enni az inkább az, amit mi magunknak is főzök, de ugye az fűszeres. Nem hajlandó meginni a teát, a vizet, akárhogyan erősködöm, hiába vagyok kitartó, hogy tizedjére is odaadom a cumisüveget, ha kiszúrja, hogy az nem gyümölcslé, elhajítja és csak nyűglődik. Tejes dolgot nem is ehet, mivel nálunk sok az allergiás a családban, plusz nekem allergia alapú az asthma-m, így azok egyelőre még kilőve. Plusz amit már említettem, hogy a cici a mindene, ha tehetné egész nap azon lógna. Nos, Ti mit javasoltok? Mit tegyek? Ha mégis el kell, hogy válasszam, milyen módszereket javasolnátok? Illetve, hogyan szerettethetném meg Vele mégis a vizet, a teát??
2012. aug. 5. 10:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Igen, csak kezeletlenül gyakrabban és súlyosabban fog visszatérni:(


Az ivás problémára: ennyi idősen a kisfiam is gyümölcslevet és granulátum teát volt hajlandó inni. Én rontottam el, mert azt hittem, keveset iszik, ezt meg itta rendesen. Én elkezdtem vizezni, fele-fele arányban, most 2,5 éves, a sima vizet is megissza.

Vagy vizezve sem issza meg?

A ti kajátokat meg nyugodtan add neki, csak próbáld itatni, hogy a fűszerek ne terheljék a veséit.


Mivel gyógyszerről van szó, azt hiszem radikálisan választanám el, vagyis hogy egyik napról a másikra nem kapna, de ahhoz tényleg nagyon határozottnak kell lenned! illetve a család támogatása is fontos.

Kitartás!

2012. aug. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Vizezve sem issza meg. Legutóbb vettem Neki a müllerben bebivita-s gyümölcslevet és felhigítottam Neki vízzel, de csak húzta rá a száját, meg folyton elhajigálta az üveget ... Kis finnyás, de nem baj kitartó leszek :)
2012. aug. 5. 11:57
 13/18 A kérdező kommentje:
Egyébként mi volt a neve a három szemes antibiotikumnak amit szedtél? Nekem anno a cifran vált be, akkor 2 évig semmi bajom nem volt, de az is erős, két dobozzal szedtem be.
2012. aug. 5. 11:59
 14/18 anonim ***** válasza:

sajnos már nem emlékszem, nagyon rég volt. méreg drága volt, az megmaradt bennem :D


azt írtam, hogy napról napra jobban vizezd!!! na, ne csináld, nem akarásnak nyőgés a vége! nem lesz semmi gond, ha cumisüveget elfog akkor a lefejt tejet is el fogja. majd jó szorosan magadhoz öleled mint ha szoptatnád :)

2012. aug. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Mindenképpen elválasztanám!!!

Abba gondolj bele,hogy oké,most nagyon jó a szoptatás, kapocs meg minden, de a gyerekednek nem csak a cicidre van szüksége, hanem még hosszú hosszú éveken keresztül egy egészséges anyukára!!!!!Így úgy érzem máris nem olyan nagy áldozat abbahagyni....

Amúgy nálunk is problémás volt.11 hónaposan ő is még volt, hogy éjjel 6x képes volt felkelni szopizni,én már kivoltam és nagyon vívódtam hogy mi legyen.Anyum mondta, hogy kezdtem el elválasztani.És láss csodát nem is volt olyan vészes a dolog, így utólag látom, hogy nekem sokkal nagyobb lelki függést okozott, mint fiamnak.

Nem azt mondom, hogy nálatok is egyszerű menet lesz, de semmi baja nem fog történni lelkileg, ha elválasztod!

Csak előbb ezt neked kell tudatosítani és neked kell ELHATÁROZNI magadat,mert ha nem teszed, akkor kár is belefogni, az első sírásnál megsajnálod, és visszateszed a cicidre.Pedig a lányodnak tényleg egy EGÉSZSÉGES anyára van szüksége!!!!


A kaja...eheti simán amit ti, ne aggódj e miatt, nem válogatós ő, csak tudja mi a jó,ezért nem eszi meg az üvegeset:)fiam sem ette meg soha:)Már 10 hónapos korától azt eszi mint mi.Max kevesebb fűszert teszel bele, de amúgy nem hinném, hogy gond lenne, hiszen amit megeszel azt ő szopizza,szóval hozzá van már szokva:)

Gyümölcsöket add a kezébe, hagy szorongassa a dinnyét, szilvát, akármit, biztos vagyok benne, hogy enni fogja.

Az meg nem gond, ha nem csípi a vizet, főleg ilyen melegben!Ha gyümilevet iszik az is teljesen jó,hiszen mikor sokat izzad az ember, akkor a folyadék utánpótlásnak nem csak víznek kell lennie.

Ha nem ihat tejet, adj neki tápszert,ha nem fogadja el(sanszos, hiszen sokkal rosszabb mint az anyatej)adj neki tejpépet uzsira, joghurtot, tejtermékeket,gondolom azért azoktól nem lesz baja.Nem 1 gyerek nőtt fel csak tejterméken (tej nélkül) teljesen egészségesen!


Szóval mindenre van megoldás, és én is csak azt tudom írni, hogy NE KERESS KIFOGÁSOKAT(mert akár beismered,akár nem,ezek azok), az egészséged fontosabb, minthogy 1 évesedet szoptasd!!!!

A közelség,összebújás ugyan úgy megmarad, csak átalakul:)

2012. aug. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Csak a kérdésedet olvastam. Nekem az a véleményem, hogy a kislányodnak elsősorban egy egészséges édesanyára van szüksége, bármilyen nehéz is az elválasztás.
2012. aug. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Tényleg nem a kifogásokat akarom keresni, de a mai napon kicsit próbára tettem magam és a lányomat. Ugye nagy a hőség, ebből adódóan még egy felnőtt ember sem kívánja annyira a főtt ételt, nemhogy egy gyermek. :) Reggel kapott cicit a kislányom, utána visszaaludt (mivel most beteg, többet alszik) és olyan 11 óra felé kel fel. Ebédre spenótot készítettem Neki krumplival plusz csirkehússal, picit megcukroztam, hogy ne legyen olyan édes. Nem volt hajlandó megenni, fél órán át könyörögtem a szájába az ételt, de semmi. Folyton eltolta a kanalat a szájától. Utána igyekeztem megitatni teával, nem volt hajlandó meginni. Utána próbálkoztam később egy kis krumplipürével plusz egy kis főtt répával, azzal is kudarcot vallottam, nem evett belőle. Na utána jött a nyafi a ciciért. Megpróbáltam elterelni a figyelmét, játszottam vele, labdával gurigáztunk, kockáztunk, táncoltunk, mesét néztünk ... stb. de már nem érdekelte, nagyon nyűgös volt, nagyon nyüglődött, sírásba kezdett és muszáj voltam megciciztetni... Késő délután olyan teát adtam Neki, amit mi is iszunk csak a filtert nem áztattam meg benne, csak egy picikét, hogy ne legyen erős, plusz citromlé, pici cukor, na ezt már hajlandó volt inni, de nem mentem ezzel sem túl sokra, de ezt már legalább elfogadta. Sétáltunk egyet, fagyiztunk, itthon ugyanez a "kínmenet" :) a ciciért, tehát ismét a játék, a figyelemelterelés de semmi eredmény. Valamelyikőtök említette a tejpépeket, hát sajnos azokat sem szereti. Vettem Neki, csináltam is Neki nem egyszer de rögtön magára köpködte az egészet, pedig direkt édes ízben vettem Neki ... Illetve ugye említettétek a tejtermékeket is... Nos ezzel is nehéz helyzetben vagyok, ugyanis a doki és a védőnő is azt javasolta, hogy másfél éves koráig várjak ezekkel, hogy minél kevesebb esélye legyen annak, hogy akár az asthma vagy az allergia öröklődjön ... Szóval csak azt akarom megmutatni, hogy mennyire nehéz dolgom van, de igyekszem, kitartó szeretnék lenni. Nem ez az első eset, hogy próbálkozom, ugyanis az elején nem tartottam a három órát, nagyon sokat hízott és rám is szóltak, hogy igyekezzek 3-4 órát tartani két szopi között. Hát az sem volt egy leányálom, de a hozzátáplálás megkezdése után kicsit jobban ment. A hozzátáplálási rendszerem akkor "omlott össze" ahogy megkezdődött ez a kemény nyári meleg, na azóta lett válogatós a bébiételekben, plusz azóta eszik kevesebbet ... Akkor szeretnék jobban rámenni az elválasztásra ha lemegy ez a nagy kánikula és nem fogja ennyire igényelni a cicit. Mert azért most megérthető, hogy kicsit nagyobb igénye van rá. Remélem könnyebben fog menni, mint ahogyan most tűnik! :)
2012. aug. 5. 19:58
 18/18 anonim ***** válasza:

Bocs, de én nem értek egyet a dokival,védőnővel!Ha még cicizés mellett vezeted be a tejterméket, akkor sokkal nagyobb az esélye, hogy nem jön ki az allergiás tünet,mert az anyatej védi.Így könnyebben hozzászokhat a szervezete!

Nem tudom milyen tejterméket adtál,adsz-e egyáltalán neki,de én tuti megpróbálnám!

A másik, hogy mindig írod, hogy édeset készítesz,hogy egye.Miért gondolod, hogy ha édes,akkor jobban eszi??Feljebb írtad, hogy fűszeresen főzöl, és olyanokat esztek.Ez megy be a tejbe,oké, nem egy az egyben, de én biztos vagyok benne, hogyha a tieteket adnád neki,nem édesítenél,meg nem görcsölnél külön,hiszen már 1 éves lassan,akkor azt jobban elfogadná.

Az mondjuk biztos, hogy ebben a melegben rosszabb az étvágyuk és sokkal jobb neki cicizni, és nem kétlem, hogy nehéz a dolgod, de határozottnak kell lenned.És mikor cicit kér nap közben,akkor nem játékkal elterelni a figyelmét, hiszen éhes, hanem akkor megkínálni étellel!

Persze ezek csak tippek, de előbb-utóbb a "sarkadra kell állnod",hidd el később is lesz olyan, hogy nem kívánja majd az ételt!

Mondjuk nem akarok okoskodni, te tudod mikor szeretnél elkezdeni meggyógyulni,de azért azt jó ha tudod, hogy az elválasztás nem megy egyik napról a másikra, főleg ha még ilyen sokat szopizik, nálunk kb fél év volt,mire teljesen sikerült elválasztanom.És én akkor már nagyon akartam!Lehet furán hangzik, de akkor már inkább teher volt a szoptatás, neki meg inkább "függőség" és így,hogy én határozott voltam sem ment egyik hónapról a másikra!

2012. aug. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!