Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósom "szeretetből" mindig...

Anyósom "szeretetből" mindig azt mondja 8 hónapos fiamnak, hogy: összeverlek. Ez engem nagyon irritál. Vagy csak én túlzom el a dolgot?

Figyelt kérdés
2009. júl. 19. 19:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem csak te túlzod el. Ha nagyobb lesz a gyerek akkor is pontosan tudni fogja, hogy ez nem komoly.

(Ugyanolyan mint a megharaplak, leharapon füled, megeszlek, megfojtalak, halálra szorítalak....stb)

2009. júl. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Nem szerencsés szóhasználat amit a kicsinek mond. Még soha nem hallottam. Beszéld meg vele. Én mindig azt mondom a kicsimnek, hogy mindjárt megeszlek. Azért még nem teszem meg.
2009. júl. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

Igazad van.

Azt kell csinálni, hogy hangosan beszélgetsz a babával.Mondjuk ha sír, vagy ha nem eszik, vagy ha akármit csinál, mondd többször, hogy Kicsim, vigyázz, a mama mindjárt összever.Ezt négyszer-ötször-tízszer egy-egy találkozás alkalmával mosolyogva megjegyzed és vagy észreveszi magát, vagy ő unja meg magát a szót.:-)

2009. júl. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

Pff ilyet mondani azért az unokájára....

Lehet az anyósodat kéne összeverni?

2009. júl. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

Eltúlzod. :)

Én azt szoktam mondani a lányomnak, hogy "megharaplak", meg azt, hogy "jól kiporolom a popsidat"! Persze sem megharapni, sem megverni nem fogom, és mindig vigyorogva, kedveskedve mondom.

A nagymamám vallatni szokta a lányomat (8,5 hónapos), valahogy így: "Meséld el a Dédikének, mit csináltak veled ezek a csúnyák! Megverjem őket?" Mindig jót nevetek rajta, mert pl. akkor szokta megkérdezni a kicsitől, amikor megtöröljük az orrát, és hisztizik miatta. :)

Ne vedd ezt ilyen komolyan!

Bár az anyósom hülyeségeire én is azonnal "ugrok".

2009. júl. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi ha elmegyünk egy hétre anyámékhoz, az itteni dédi mindig azzal jön első körben, hogy Megismersz még?

A plafonon vagyok tőle.

Ezért kezdtük mondogatni, mielőtt elkezdené ő, hogy na, megismered még a dédit? Hú, nincs rajta névtábla.Szóval szerintem ez a jó megoldás, ha kéred, nem hagyja abba. Ez bevált módszer, nem tudom miért pontoztátok le. Az, hogy jaj ne figyelj oda, az még senkit nem nyugtatott meg.

2009. júl. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

Most komolyan mondjátok, hogy a "megharaplak", "megeszlek" egyenlő nektek azzal, hogy "megverlek"? Én nagyon is érzem a külömbséget! Képzeljétek el, amikor a gyerek eldob egy kiflit, erre nagyio azt mondja neki, "megharaplak"! Perzse ezt bohóckodva. És képezljétek el azt, amikor erre azzal reagál: "megverlek"! Emellé hiába bohóckodna!

Én rászólnék, hogy ez nem helyes szóhasználat! Találjon mást, ha 'kedveskedni' akar neki!!!

2009. júl. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
20.20-as vagyok. Talán nem a legjobb példát írtam le, de remélem így is tudjátok, mire gondolok!
2009. júl. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%
Hát nekem is furcsa, nehogy aztán azt jegyezze meg, hogy össze lehet verni embereket. Bár valószinűleg rájön, hogy a nagyi még sosem verte össze, és egy idő után helyreáll a kép a fejében. Én szólnék érte, tutira.
2009. júl. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%
én nem is értem ilyen is létezik!!!
2009. júl. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!