Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vaterás/Teszveszes kismamák...

Vaterás/Teszveszes kismamák mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyik eladónak volt 3 futó aukciója 1ft-ért.Mondtam neki,hogy fix áron elviszem a három termékét,1000ft-ért állítsa be fix árra.

Válaszolt rá,hogy oké,viszont,nem adott meg fix árat,hanem lerövidítette az aukciót.Ami 24 óra múlva le is járt,és mindegyik terméket én nyertem meg 1ft-ért.


Adódik a kérdés,hogy 3ft-ot vagy 1000ft-ot fizessek?

Nem véletlenül kértem,hogy állítsa át a fix árat,ugyanis sürgős lett volna...Viszonylag tapasztalt eladóról van szó,senki más licitálója,aukciófigyelője nem volt.

Jogilag 3ft-ért nyertem az aukciókat,ennyit is fizessek?

Mit történik ha nem küldi el?



2012. aug. 6. 18:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

2 éves vaterás tapasztalatból mondom: 1000 ft-ot illik fizetni! mert a te kérésedre rövidítette le, vszeg azért nem fixárazta, mert ahhoz össze kellett volna vonni a 3 terméket, új fotó, stb., hogy igazán hivatalos legyen. megkérdezheted tőle levélben, de nekem volt hasonló szitum, és én kérdezés nélkül kifizettem az általam ajánlott összeget.


ha mégis 3 ft-ot fizetsz, és esetleg nem küldi el, jogilag adhatsz neki 3 negatívot, ami egynek számít, és tudd, h ő is értékelhet téged ami nagy valószínűséggel szintén negatív lesz.

2012. aug. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én kifizetném az 1000-est,hisz ezt mondtad neki, hogy ennyiért elviszed.Lehet véletlenül rontotta el, vagy így volt neki egyszerűbb.

Most még lehet, hogy nem licitált senki, de nálam is volt olyan, hogy az aukció utolsó pillanatában licitáltak, még ha nem is volt megfigyelő.

Szerintem úgy korrekt, ha az 1000ft-ot kifizeted.

2012. aug. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én is jártam már így, mint eladó! Megegyeztünk hogy x összegért lezárom, oda adom, de mivel nem tudtam fix árat beállítani, csak előre hozni az aukciót, pár forintért nyerte meg, de mivel megegyeztünk, az x forintot utalta, nem azt amennyiért megnyerte!

Ez így volt korrekt!

Szerintem te is 1000 Ftott utalj, gondolom annyiért megéri neked, te sem osztogatás ingyen a ruhákat idegeneknek!

Bár jártam már úgy is, hogy belicitált jóval többet, de megegyeztünk bármennyi lesz a vége x összegért kel el, volt aki jóval többet adott volna érte, de megegyeztünk, így ő vitte el!

2012. aug. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Azért nem tett rá fix árat, mert 1. lehet volt rajta licit és újabban már nem tudsz fix árat tenni rá. 2. licitálós aukcióra indította, ahol nem tud fix árat megadni. Miattad rövidítette le, így neked 1000 forintot kell fizetned érte.
2012. aug. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Sókristály ***** válasza:
77%

Kedves 4-es!

Szerintem más oka volt, hogy nem állította át.

Más még nem licitált, mivel írta a kérdező, hogy mindhármat 1 Ft-ért nyerte meg. Amíg meg nincs rajta licit, simán átállíthatsz bármit.

Két oka lehetett.

1. Így nem kellett jutalékot fizetnie az eladás után.

2. Reménykedett, hogy az utolsó percben ráharapnak az árujára, és esetleg többért kel el.

Függetlenül a miérttől én is javaslom az 1000Ft kifizetését. Azért is, mert miattad hozta előbbre a zárást,és azért is, hogy elkerüld az oda vissza bosszú negatívokat.

2012. aug. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azt nem írta a kérdező hogy volt-e rajta licit. Lehet pont ő licitált mindhárom termékre, és akkor nem tud fix árat állítani, de mindegy, a lényeg, hogy 1000 forintot kell érte fizetni.
2012. aug. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%

Te ajánlottál érte 1000-t

Ha kivárod és nem szólsz megnyered akkor 3 Ft.

Ez nem kérdés.

2012. aug. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem volt rajta semmilyen licit,kérdéskor én sem licitáltam rá,csak miután válaszolt.

Tehát bőven át tudta volna állítani(azaz technikailag működött volna,azért én sem most kezdtem:))

Direkt megkértem,mivel szükségem lett volna rá,hogy feladja(azt mondta akkor,hogy aznap még tudja postázni,én pedig azonnal befizettem volna a pénzt).

Ő most elment 5 nap szabira,azaz nincs otthon,nem tudom postázni.Nekem meg szombatra szükségem lett volna a termékekre,így mire ideér teljesen lényegét veszti,mivel vehetek egy újat.3ft-ért megérné,de 1000ft-ért már nem,mert vehetek újat.

Ráadásul van már 2db negája hasonló szitu miatt.

Én úgy érzem,ez tőle nem volt korrekt,hiszen megígérte,hogy átállítja,illetve még aznap feladja....

Ezután se szó,se beszéd,24 órásra lerövöditette,és miután megnyertem írt egy rövid e-mailt,hogy csütörtökig szabin lesz,nem tud postázni(külön írtam,hogy sűrgős),szóval kicsit átvertnek érzem magam

2012. aug. 7. 01:01
 9/12 A kérdező kommentje:
Még annyit,hogy nyilván nem 3ft-ot,hanem egy jelképes 200ft-os kifizetnék,de az 1000ft-ot nem igazán érzem korrektnek,hasonló szituban nekem sem fizetnének..
2012. aug. 7. 01:04
 10/12 anonim ***** válasza:
Ezt nem írtad. Akkor egyáltalán meg sem venném, megvárnám míg értékel és annak függvényében értékelném én is. Ha negatívat ad, akkor én felvenném a kapcsolatot a teszvesz ügyfélszolgálatával és kérném töröltetni a negatívot, becsatolnám a levelezéseket és megindokolnám, ahogy itt is tetted az előbb. Nagy valószínűséggel semmilyen értékelést nem adna így ott maradna neked értékeletlenül a három termék és kész.
2012. aug. 7. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!