Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valami jó módszer amivel...

Van valami jó módszer amivel rábírhatom 2,5 hónapos babámat, hogy ne csak egy irányba fordítsa a fejét? Ha nem sikerül, felnőtt korára ilyen kis lapi feje lesz, amilyen most?

Figyelt kérdés
Csak bal oldalra hajlandó fordítani, bár rövid ideig rá lehet venni a jobbra figyelésre is. Éjjel gyakran forgatom a fejét, kb 2 percig úgy is marad. Hiába teszek a feje bal oldalához bármit is, addig fészkelődik, míg arra nem sikerül fordítania az arcát. Már teljesen eldeformálódott a pici feje. Hason nem szeret lenni. Viszont érdekes, hogy mihelyt hasra fordítom átfordítja a fejét, így ismét a bal fülecskéje fekszik a matracon. Ha még pici korában nem sikerül rábírnom a jobb oldalra fordulásra, akkor nem fog korigálódni a fejecskéjének a deformitása?
2009. júl. 20. 11:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Az enyém pont ugyanezt csinálta. Én semerre sem forgattam, pont azért, mert úgyis visszafordul. Akármilyen lapos is a feje, ha majd nagyobb lesz, jobban mozog, visszagömbölyödik a buksija. (az én régi fényképeimen látszik, hogy énnálam laposabb fejű gyerek a földön nem volt, és teljesen szabályos a fejem) Ne erőltesd!!!
2009. júl. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az én babám is mindig csak egy felé fordatotta a fejét. Egy kicsit látszott is a fej formáján. Engem is riogattak hogy ellaposodik, meg hogy úgy marad. Most 11 hós, mászik, álldogaál, lépked, és amióta nem csak egyhelyben fekszik gyönyörűen kikerekedett a buksija:)
2009. júl. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!