Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket támogattak/támogatnak...

Titeket támogattak/támogatnak anyagilag a szülők, miután megszületett a gyerek? És előtte? Ha anyagilag nem, miben támogatnak?

Figyelt kérdés
2012. aug. 8. 09:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Minket elég sok mindenben támogatnak ill. támogattak a szüleim. Lediplomázásomra egy elég szép összeget kaptam, amiből megtudtuk venni a kocsit, előtte lakást kaptunk, mikor megszületett a kisfiunk, utána is nagyon sok mindent Tőlük kaptunk, kiságy, babakocsi, ruhák, stb. Nagyon nagy segítség volt. Férjem külföldre ment dolgozni, abban is segítettek a kijutásban, illetve, hogy amíg nem kap fizut addig legyen pénzünk.

Nálatok mi a helyzet?

2012. aug. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Anyósomék egyáltalán nem támogatnak, ami kicsit rosszul is esik nekem amiatt, hogy sógornőméket meg bőségesen támogatják, és a gyerekeiket is. A nagyobb gyerekeknek megy ahavi apanázs a számlájukra. Lehet hoyg azért, mert az én párom jól keres, jobban élünk ezáltal mint sógornőmék.


Anyukámék elváltak, apuval nem túl fényes a kapcsolat, nem támogat a főiskola óta engem. Anyu pedig ott segít ahol tud, általában apróbb dolgokkal. Pl a nagyobbik, mostmár aszobatiszta gyerekemnek egész pelenkás ideje alatt ha összesen 10x vettünk mi pelenkát akkor sokat mondok. Elsősorban a segítségével támogat mostmár hog nyugdíjas, jön ha kell, és vihetjük a gyerekeket ha kell.


Az a helyzet, hoyg a szüleink abban a korban vannak, hogy támogattak már éppen eleget az életünk során, mostmár inkább nekünk kell/illene támogatni őket.

2012. aug. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem kaptunk igazán semmit, de nem is vártam el! Páromnak nincs családja, csak nekem! Anya főzött ránk az első 3 napban, mikor haza kerültem a kórházból! Valamint a terhesség végén segített lemosni az ablakokat! Nekem ennyi elég volt!
2012. aug. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Nekünk a házhoz jutásban segítettek mind a két részről, de aztán a saját lábunkra kellett állnunk. A felújítást már teljes egészben nekünk kellett fizetnünk. Amikor megszületett a lányunk, akkor inkább csak az én szüleim segítettek anyagilag is meg mindenhogy. Ők vették a babakocsit, az etetőszéket, játékokat. Anyukám a terhességem során főzött ránk, takarított mert én nem csinálhattam semmit, feküdnöm kellett szinte végig, veszélyeztetett terhes voltam. Aztán a szülés után nehezen épültem fel akkor is jött segíteni ellátni a babát, meg hat hétig még főzött ránk. Utána szerencsére teljesen rendbe jöttem és most már mindent én csinálok, sőt még néha én segítek neki, de hát van is mit meghálálni. Persze most is mindenben számíthatok rá meg a családom is. A lányomnak a mai napig sok könyvet, kisruhát vesz, meg arról nem beszélve, hogy még csirkéket is nevel és abból is kapunk. Szóval egy szavam se lehet, még leírni a sok, mennyi minden segítséget kapunk, csak hálás lehetek.
2012. aug. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen vigyáztak a nagyobbra, amíg a kicsivel kórházban voltam, majd mikor kijöttem 1 hétig anyukám nálunk volt és segített mindenben. Szuper volt.
2012. aug. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nálunk még nincs baba, csak tervezzük. Nempanaszkodom, mert sokat segített mindkét szülőm nekem. (Elváltak.) Viszont mindig úgy érzem, ha kapok valamit tőlük, akár anyagilag akár csak lelkileg, vagy hogy mondjam, pl. elinztéznek nekem valamit, mindig rosszul érzem magam, azt hiszem lelkiismeretfurdalásom van. hogy ezt most valahogy viszonoznom kéne, vagy ne is tudom. Ezért gondolkodtam el, mi lesz, ha mejd babánk lesz. Anyósomék biztos rengeteget fognak segíteni, ők ilyen típusok, a családban levő összes kicsit elhalmozzák mindennel, főleg anyós imádja a gyerekeket. Azt már most tudom, hogy anyukámat biztos nem kérhetem meg majd, hogy vigyázzon a gyerekre vagy ilyesmi, de én nem is várom el, ő is dolgozik még sokat. Hát lehet kicsit értelmetlenre sikerült, de én így érzek, és ezért érdekelt volna másnál hogy megy. MEg más lesz-e ha majd a baba miatt segítenek.
2012. aug. 8. 10:16
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Ruhák, pelenka, ilyesmiket kaptunk sokszor, meg 5-10ezer ft-okat szoktak adni a nagyszülők (mármint a párom nagyszülei meg az enyémek.) A szüleink nem állnak úgy.

Albérletben vagyunk, saját lakás nincs, sztem nem is lesz.

2012. aug. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyagilag nem. Egyébként anyós szokott főleg segíteni, pl főzött egy hétig, mikor megszületett a 3. baba, és hazamentünk a kórházból. Meg ő vigyázott a két nagyobbra, mikor szültünk. Anyagilag viszont sajnos nekünk kell támogatnunk őt. Pedig nem nagyon van miből...
2012. aug. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már csak édesanyám van,mivel édesapám,bátyám meghalt és ő tartja fent egymaga a lakását nyugdíjas lévén...

Azért havonta szokott venni bébiételt,teát vagy pénzt ad pelenkára.Nekünk ez is rengeteget számít,nagyon értékelem.

Páromnak csak nagymamája és nővére van.

A nagyi néha ad havonta 5000 Ft-ot,a nővére,aki egyben a fiúnk keresztanyja,ő annál többet segít.

Ruhát,pelenkát,bébikajákat,babakekszet,nedves törlőt vesz.

Viszont csak az édesanyámra szoktuk bízni a babát,ha elintézni valónk van,ő ismeri a legjobban.

Itt volt velünk szülés előtt is,után is és ott segített ahol tudott...

Ha nem anyagilag,akkor lelkileg a támaszom a mai napig,mindent neki köszönhetek amim van,és ezért örökre hálás leszek neki...

2012. aug. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%

Anyagilag anyukámék inkább. Náluk és anyósomnál is van kiságy meg babakocsi, ami anyósnál van azt mi vettük.


Egyébként mindketten szeretnek az unokával lenni, még keveslik is együtt töltött időt, szóval el tudok menni fodrászhoz, kozmetikushoz, férjemmel moziba vagy csak sétálni. Ha nagyon elúszok, anyósom átjön és lefoglalja a lányom amíg én behozom a lemaradást :-)


Szülés után előtt anyukám volt itt 5 napot, aztán anyósom hozott ebédet úgy 2-3 hétig. Anyósom közel lakik, anyukám sajnos messzebb.

2012. aug. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!