Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anya tejes babámnak 8napja...

Anya tejes babámnak 8napja nincs széklete, reggel kapott glicerin kúpot, de az sem kakiltatta meg, miért?

Figyelt kérdés

Hetek óta a kakilással van problémánk.

Nagyon szépen hízik,most 12hetes és 6kiló,2630 született,és 2560 grammal jöttünk haza.

Vizet folyamatosan kapja,kamilla teát is ivott tegnap.


2012. aug. 8. 12:07
 1/5 A kérdező kommentje:

Most kaptam egy gyönyörű csomagot :D

Úgy örülök nekiiii :-)))

Csak az boszant hogy lassan kúp nélkül már nem is kaál :(

2012. aug. 8. 12:11
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, anyatejes babáknál az 1heti kakimentes időszak is normális, mivel az anyatejet - az egészet- feldolgozza a szervezete.. Én babám fél éves koráig csak cicizett, után kezdtük a kóstoltatást, akkor kezdett beállni a széklete. Most 2éves lesz és most van minden nap kaki.

Próbálkozz azzal, hogy popsikrémes ujjal egy kicsit benyúlsz neki, hogy legyen inger. Nálunk az is segített :)

2012. aug. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen teljesen normális a többnapos kaki mentesség,ne aggódj!Nekünk a lázmérőzést ajánlották.Nem kell kúpot pazarolni.Mi is volt,hogy kúpot adtunk azt hittük,hogy baj ha nem kakil.Aztán olyan ingere lett,hogy egybe ki jött a kúp a kakival!Szóval,ha aggódsz lázmérőt dugj a popijába mint mikor méred a hőjét.Hamar meg lesz az eredmény,de nem szabad sokszor csinálni,mert van olyan ismerősöm akinek hozzászokott a gyerek és csak akkor kakil ha segítenek neki.
2012. aug. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is rengeteget kínlódtam a kisfiammal olyan 2 hónapos kora körül. Hetente volt hajlandó kakilni és szinte mindig csak szélcső segítségével. Kb. 2 hónapig tartott ez az állapot, már attól féltem, hogy hozzászokik a szélcsőhöz, de végül beállt a napi egyszeri kakira szélcső nélkül is. A doktornénink azt mondta, hogy normális, ha csak hetente kakil, mert ilyenkor a szervezete teljes mértékben hasznosítja a táplálékot.
2012. aug. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Értem a gondot! Csak egyet nem írtál le, ami a legfontosabb, hogy őt mennyire zavarja ez? Vagy csak téged? Mert nálunk volt, hogy 10 napig nem székelt, 11. napon magától semmi izgatás, semmi kúp nélkül sikerült neki. Anyatejes babáknál nem gond, akkor segíts neki, ha szenved tőle, addig ne izgasd magad, ha két hete nincs kakija, és nem válik be semmi, akkor vidd orvoshoz!
2012. aug. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!