Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet ettől valami hátránya...

Lehet ettől valami hátránya később? (etetés)

Figyelt kérdés

8 hónapos a fiam. Nagy konyhakertünk van és nagyon sokmindent megtermelünk benne.

A fiam nem nagyon rajong a bolti bébiételekért, ezért én szoktam neki főzni, turmixolni. Általában olyan növényekből kap enni, ami nálunk éppen akkor megterem. Tudom hogy "kvázi bio" zöldségek, gyümölcsök, mert nem permeteztük őket semmivel. De mivel néhány zöldség amit ilyenkor már adhatnák neki, nincs nálunk vagy már lejárt a szezonja, így azt nem eszik. Pl. saláta, cukkini, brokkoli, pasztinák, spárga. Ugyanez van a gyümölcsökkel is. Almát, barackot, szilvát, körtét kap a kertből, de pl. még banánt, narancsot nem is evett.


Szóval szerintetek lehet valami hátránya abból, hogy nem már az elejétől, hanem csak később fogja megismerni ezeket az ízeket? Gondolom a vitamintartalmukat más zöldségekből/gyümölcsökből is megszerzi.


2012. aug. 8. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:
nem, miért lenne hátrány? Ilyen kicsinek meg még ne is adjál narancsot.
2012. aug. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fúúú hát én nagyon irigyellek, hogy ilyen optimálisan etetheted a kisfiadat! :)

Szerintem ez a legjobb, főleg ha ez így is marad, vagyis később is eszerint fog enni, mindig az idénynek megfelelően. Úgyis képtelenség mindent végigkóstoltatni vele egy év alatt. A gyümölcsökkel kapcsolatban pedig egyáltalán nem baj, hogy nyáron nem banánon meg narancson "él". Narancsot amúgy is csak 1 éves kora körül érdemes, mert allergizál. A banánnal kapcsolatban is megoszlanak a vélemények.

Szóval egye nyugodtan, ami a kiskertben éppen terem és már szabad neki! Jó egészséget nektek! :)

2012. aug. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem! Sőt! Meg merném kockáztatni, hogy azért is van olyan sok allergiás gyerek, mert olyan ételeket adunk nekik, ami nálunk nem őshonos. Nagyon jól csinálod a kisfiad táplálását! Bárcsak nekem is lenne rá lehetőségem, hogy magam termesszem meg!
2012. aug. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi, most megnyugtattatok.

És szerintetek nem egyoldalú, hogy ha 3-4 napig ugyanaz az összetevő is van az ételében?

Pl. paradicsom+krumpli, sárgarépa+krumpli, csirke+krumpli

Vagy őt ez még nem érdekli?

2012. aug. 8. 13:23
 5/6 anonim ***** válasza:
én utálok főzni, főleg, hogy a gyereknek külön szoktam, szóval nálunk mindenki ugyanazt eszi ebédre 3 napig. A gyerek nem unja. Sőt, van amit minden héten kell csinálni, mert imádja.
2012. aug. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Magunknak én is két napra főzök, de a kisfiam minden nap frisset kap. Mekkora a gyereked?
2012. aug. 8. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!