Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik szoptatás után kiegészité...

Akik szoptatás után kiegészitésként tápot is adtak a babáknak, hány ml tápot adtak? Főleg 3-4hetes babákra gondolok

Figyelt kérdés
2012. aug. 8. 14:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Én az első két hónapban mértem mennyit szopott.És olyan 90-100ml-re pótoltam ki.Nem szabad nagyon többet adni,mert kitágul a picike gyomra.

Elvileg,ha helyes választ szeretnék adni akkor Az életkort napokban számolva,abból 0.5-öt levonva,és 70-el szorozva megkapjuk a mennyiséget.Tehát a te esetedben ha négy hetes akkor( 28-0.5)=27.5 27.5x70=1925ml/nap ezt elosztod az etetések számával mondjuk 6 etetés=320.833 na ennek az 1/5 ill.1/6 részét eszi meg egy etetéskor ez kb.53 ill 64ml.De persze nem mindíg esznek egyformán valamikor megeszi a 90ml-t,de valamikor pl:tízórai csak 20,de van úgy hogy csak 10-et. Forráa "Baba lexikon"

2012. aug. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De ha még nem vagytok nagyon tápszeresek,csak kétségbe estél,hogy nincs elég tejed,akkor:Fejd és mindig több lesz,ne szoktasd hozzá az üveghez mert hanyagolni fogja a cicit inkább add neki kanállal.Ha ordít hogy éhes,most lefognak pontozni,de nálam ez vált be: teáztasd,ne sokat csak míg eltelíti! Picit később még éhesebb lesz és még intenzívebben fog szopni,ergó többször szeretne cicin lenni.És tedd is olyan gyakran rá amilyen gyakran csak tudod.(Anyukám 3 gyereket nevelt fel,én meg csecsemőgondozást tanultam)Strapás de megéri!!! :_))
2012. aug. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia,


én az első három hónapot csináltam így annak idején.

Több verzió van a kellő mennyiségre.


1. A napi szükséglet a testsúly grammban, 1/6-a. Ezt osztod szét a napi étkezések számával és annyi az egy evésre jutó mennyiség.

(Ez nálunk sok volt)

pl. 4500g/6 =750 ez a napi szükséglet. Ha 7x eszik egy nap, akkor kb. 107 ml/ étkezés


2. Testsúly kg-ként 150-el kell számolni.

pl. 4,5 Kg a babó, akkor 4,5 x150= 675 napi 7 étkezéssel számolva 96 ml/étkezés.

(ez nálunk kevés volt)


3. Veszed a kettő átlagát, nálunk ez éppen megfelelő volt. 713 ml/nap, napi 7 étkezéssel: 100ml/ étkezés



ezek a mennyiségek összesen az anyatej és a tápszer mennyiségére vonatkoznak! De 10ml-vel nem tudod túletetni, sőt már 20-al sem!


Én annak idején szopi előtt és után is mértem a babámat, hogy tudjam mennyit evett, ehhez mérten egészítettem ki a fentiek szerint az adagot.

Szépen gyarapodott, szombaton már egy kis zsivány 1 éves lesz :)


Próbáld serkenteni a tej mennyiségét, az első 2 hónapban még van rá esély!

2012. aug. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez volt a helyzet. Próbáld minél többször szoptatni, és ha kell akár egy órát is hagyd cicin. Sajnos én nem ezt tettem, nem is volt elég tejem, bár így is szopizott 7 hónapig a fiam, akkor elválasztotta magát. Én is úgy csináltam, hogy mértem szopi előtt, után, és úgy pótoltam. Arra már nem emlékszem hogy mennyiket evett, de keveset, azt is sokszor visszabukta. Nagyjából úgyis tudod, érzed hogy mennyi kell még neki.
2012. aug. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!