Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 kg alatti született babák...

1 kg alatti született babák mindegyikének kell járni dévény tornára?

Figyelt kérdés
És ezek a babák mikorra tanulnak meg ülni,kúszni, mászni?
2012. jún. 13. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy "kell", mivel ez fizetős. De kénytelen, mivel az állami kórházba fél éves koránál előbb nem kap időpontot, akkor meg már késő.
2012. jún. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát ez nem ilyen egyszerű!

Elképzelhető,hogy semmi nem indokolja, bár én még nem láttam olyan 1 kg alatti babát, ahol ne lett volna rá szükség.

Ilyenkor sajnos nagyrészt előfordul agyvérzés, felritkulás az agyban, ami lehet azért, mert még nem érett a tüdő, oxigénhiány léphet fel!

2012. jún. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De végülis ez a torna mikre jó? Nem csak az izomzatra? És ha nem hordják a babát? Maradandó dolog is lehet belőle?
2012. jún. 13. 13:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Minden mozgást az agy irányít. De ebben a korban a babák még nagyon hajlékonyak, és ha a babát rendszeresen tornásztatják, akkor nagyon jó eredményeket lehet elérni. Ellenkező esetben nem tudnak később vele mit kezdeni, és lehet, hogy maradandó baja lesz. Pl. a ferde nyak is egy jól kezelhető probléma kicsi korban, később ellenben csak műtéttel tudják helyrehozni.

Miért, van valami probléma a babáddal?

Szerintem vidd el egy dévényeshez, meg fogja mondani, hogy mi a helyzet. Ahova én jártam nem hivogatta vissza az embereket, ha nem kellett, van elég munkája, még nem is győzi. Mi kétszer voltunk a fiammal, mert féloldalasan feküdt hason, és a fejét is ferdén tartotta. Már 2 kezelés is nagyon hasznos volt, meg kaptunk házi feladatot.

2012. jún. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nézz utána a Dévénynek!

Ez nem igazán torna. Inkább kezelés!

Az agyat stimulálják! Így pedig beindul a mozgás!

Minél hamarabb viszed, annál jobb!

2012. jún. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bizony, ezekkel a speciális tornával-masszírozásokkal az agyat stimulálják. Így segítve az időbeni jó mozgásmegtanulást, és a későbbi nehézségek elkerülését pl az oviban-iskolában.

De olvass erről a módszerről, és tudd meg pontosan miről is van szó! Nagyon hasznos a babáknak- főleg egy ilyen picinek. Nekem időben születtek a gyerkeim - három is van belőlük- és jártunk mindhárommal dévényezni. Pedig látszarta ugyan semmi bajuk nem volt. Náluk "csak" olyan volt- hogy itt egy picit feszesebb, ott egy kicsit lazább.. 5-6 alkalommal voltunk mindegyikkel. De akinél nagyobb gondok vannak- ami pl lehet az is, hogy a baba elfekszi magát az anyja pocakjában- ott sokkal tovább is lehet járni.

2012. jún. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!