Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy csináltátok/csinálnáto...

Ti hogy csináltátok/csinálnátok járni tanuló babával?

Figyelt kérdés
14 hónapos a kisfiam, és úgy 1 hónapja megy úgy, hogy fogom a két kezét. Magától már megáll egy darabig, illetve állásból leguggol, de nem megy még egyedül. Újabban egész nap azt akarja, hogy vezetgessem itthon is, ha nem fogom a kezét akkor hisztizik, már kezdem nem bírni. Semmit nem tudok csinálni, illetve egész nap csak nyűglődik, ha nem fogom meg a kezét és nem sétálok Vele. Valamelyik nap egy lépést már tett önállóan, de azóta se volt semmi. Most is itt üvölt és közben képi a kezemet, hogy menjünk. Tényleg kezdem nem bírni már idegekkel. Szerintetek mit csináljak, illetve Ti mit csináltatok ha volt hasonló helyzet?

2012. júl. 14. 07:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mit csináltam?????

4 hónapig vezetgettem:((((((((

És imádkoztam ,hogy végre valaki hazajöjjön és átvegye...

2012. júl. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nekem a férjem külföldön van, így nincs aki átvegye. Totál kivagyok már idegileg... :(
2012. júl. 14. 07:29
 3/17 anonim ***** válasza:

elhiszem:(((


Az én férjem meg reggel 7-kor megy el és este 9-kor jön...tehát akár külföldön is lehetne,mert sokra nem megyek vele:(((


Én is azt hittem nem élem túl...aztán elindult és még rosszabb lett,mert csetlett botlott és egy percre nem hagyhattam magára,mert össze vissza törte volna magát :(((

Akkor volt már jó ,amikor stabilan ment...

2012. júl. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Vettem egy nagyon stabil lovacskás járássegítőt, azt tologatta egész nap, imádta. Na meg nekem segítség volt a kutya is (német-juhász), képes volt órákig kutyagolni a gyerek mellett és hagyni, hogy markolja a bundáját. Ha a lányom elesett, a kutya lefeküdt, megvárta, amíg újra belékapaszkodik, felállt, így felhúzta a gyereket is és mentek tovább.

A fiamnál már nem kellett ilyesmi, ő kizárólag egyedül akart próbálkozni. :-)

De a járássegítő jó ötlet lehet, csak nagyon stabilat vegyél, olyat, ami nem borul fel akkor sem, ha abba kapaszkodva áll fel a kicsi.

2012. júl. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Járássegítőt vettem játszik vele, mert zenél, ha mögé állítom akkor tetszik Neki, de hamar megunja, és egyedül nem megy oda, hogy azzal menjen. Most konkrétan már a sírás kerülget, mert reggel óta hisztizik, ha kicsit is nem vezetem.
2012. júl. 14. 07:43
 6/17 anonim ***** válasza:
3hónapig kísérgettem. Kell neki a biztonságérzet, tudmár menni, de még nem mer. Tudom, hogy nagyon fárasztó, de csak pár hónap :)
2012. júl. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Az én lányom 11hónapos és kb. 1hónapja ez megy nálunk,ha jön valaki hozzánk akkor azt kézen fogja és könyörtelenül köröz vele a lakásban :)

Eleinte én is gondolkodtam járássegítőn,főleg amikor a fürdetőállványát kezdte maga előtt tolni és úgy lépegetett...

Most már egyre többet van magától 2 lábon,tehát magától áll fel és önállóan megy 6-8 lépést is akár,de ha rájön,hogy nézi valaki egyből földre huppan és "nyavalyogni" kezd,és jön,hogy fogjam a kezét és menjünk együtt,2-3 kört megyünk utána leültetem és akkor vagy keres valaki mást vagy egyedül próbálkozik :)

Szóval nem igazán van más megoldás mint vezetgetni egy darabig,bár jellemzően a szülők unják meg hamarabb :D

2012. júl. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Babycomp!

Az felment a vezetgetés alól!

Nekem ez bevált, bele raktam, nem hisztizett, mert eljutott oda ahová akart.

2012. júl. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

1.vagyok...

igen nálunk is a babykomp lett a végső megoldás...

2012. júl. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az én lánykám egy évesen kezdte ezt, de szerencsére többet ment a bútorok mellett, mint kézen fogva, de ő még aprócska is, szóval folyton oldalra kellett dőlni, hogy segítsek neki. Szerencsére nem tartott nála sokáig a dolog, de én se tudtam mást tenni, mint hogy vezetgettem, de nem mindig ha akaratoskodott is, így csak muszáj volt neki is próbálkoznia, gyakorolni és mostmár nagyon szépen jár egyedül, bő egy hónapja. Most 14 hónapos.
2012. júl. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!