Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem megy még? Kisfiam...

Miért nem megy még? Kisfiam 13 hónapos elmúlt, és egyáltalán nem akar járni önállóan.

Figyelt kérdés
Bútorok mellett ügyesen jön megy, fel és lemászik a kanapéra, lépcsőre, de egyszerűen nem hajlandó elindulni. Vigyem esetleg orvoshoz? Az összes vele egyidős kissrác már jár van aki akár 2 hónapja is, és az anyukák folyamatosan azt súlykolják, hogy valami nem stimmel, mert csak ő nem jár még.
2012. júl. 26. 09:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

én lányom 12 hónapos, és csak bútorok mellett megy meg ha fogjuk a kezét, de elindulni nem akar, ráadásul nem tud mászni, nem tud felülni sem egyedül, én nem érzem, hogy le lenne maradva, majd bepótol mindent ha egyszer elindul



Szerintem a te babádnak sincs semmi baja

2012. júl. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
22%

sokat tornáztasd ne adj járássegitöt,

te ás apa üljetek le egymással szembe kb 1-2 méterrel és ti közöttetek járassátok , és mond neki bizz bennem kicsim sikerülni fog. vagy valami kedvenc játékával csalogasd. nekem az elsö szülinapján kezdett el menni egyedül

2012. júl. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi ráér még! ...épp eleget sétálhat az életben.

15 hónapos volt a fiam amikor egyszer csak minden bevezető totyogás nélkül átsétált a szobából a konyhába :) valószínű a Te kisfiad is ilyen csendes szemlélődő gyerek, aztán pedig megcsinálja a dolgokat tökéletesen.

2012. júl. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%

Fél még, nem meri elengdni a biztos pontot.

Majd eljön az idő, és pl. A kanapétól átlép a bútorig, aztán ha ezt megérzi hogy ilyet is tud, akkor már csinálja tovább, és egyre nagyobb távokat tesz meg!

Nálunk is lányom így egy hónappal a Szülinapja után indúlt el, reggel még csak a bútorok mellett ment, majd az ágytól átlépett az ajtóig, ott a lépcső korlát mellett tovább ment, majd átlépett a kanapéig, ott az ajtóig, majd átment a másik szobába! Estére már egyedül ment oda vissza!

Utánna mindig fogta a kis szoknyáját, abba kapaszkodott, biztonság érzetet nyújtott neki, hogy fog valamit, és mert menni!

Páromnak fakanalat adtak a kezébe, azt fogta, azzal ment, mintha kapaszkodna valamibe:)


Off. Viszont amit előttem írtak, az már szerintem lemaradás, ott valami gondd lehet, ha 1 évesen még nem ül fel maga!

2012. júl. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 16,5 hónaposan indult el.

Egyáltalán nem aggódtam, mert 18 hónapos korig kell elindulni, te se foglalkozz a többi anyukával.

Ez az örökös összehasonlítgatás a kicsinek sem tesz jót!

2012. júl. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

Már többször leírtam ezen az oldalon, hogy az öcsém 18 hónaposan indult el egyedül, aztán élsportoló lett. Szóval semmiről nincs lemaradva, nyugi!

Ha 18 hónaposan sem mutat hajlandóságot a járásra, érdemes szakembernek megmutatni, de előbb felesleges ezen izgulni.

2012. júl. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
16 hónapos volt a lányom, mikor magától a szoba közepén felállt, most 18 hónapos, és szalad. 1 éves korában bútorokban kapaszkodva közlekedett/felhúzta magát állásba. Ortopéd ismerősöm szerint ez se nem állás, se nem járás. Ortopédiailag akkor áll fel és akkor jár, ha magától kapaszkodás nélkül csinálja ezt! Ne aggódj, időben van gyermeked. Arra meg ne figyelj, hogyan fejlődik más gyermeke. Ha baj lesz, fog beutalót adni ortopédiára a háziorvos.
2012. júl. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

ma 09:28


én vagyok a nem felülős baba anyukája


voltam már orvosnál is, de azt mondta a doki, hogy az égvilágon semmi baja csak lusta nem kell megijedni

2012. júl. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
49%
Kérdező,az én lányom ugyanezeket csinálja. Felmászik mindenhová. Az ágyról a számítógépasztalra. A kis pici műanyag fellépőt viszi húzza a dohányzó asztal elé,majd arra rálépve mászik asztal tetejére. De menni csak akkor ha mindkét kezét fogjuk. Ha egyiket elengedem akkor megáll sír és remeg a félelemtől. És ő már 14 hónapos.
2012. júl. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
49%
9es vagyok. A kisfiam 10 hónaposan ment. A húgom fia 18 hónaposan.
2012. júl. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!