Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hártya a kis nunin?

Hártya a kis nunin?

Figyelt kérdés
Tegnap kiderült Tanácsadáson ,hogy kislányom nuniján még hártya van,doktornő nyugtatott,hogy szétfog nyílni magától,járt már igy valaki?

2012. aug. 9. 07:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisányomém is volt, de nekünk nem mondták hogy szét fog nyini , akkor hallottam ilyet először hogy összenőhet,nekünk a doktornő egy éves kort mondott hogy ha akkor is ilyen akkor sebész fogja szétvágni,és hogy még ez utána is előfordulhat ha valaki hajlamos erre 6 éves korig. A popsítörlőre fogták a kórházban állítólag olyan hámosító van benn hogy a kis lukat is behámosítja ezt nem tudom ettől volt-e.De mi nem akartunk sebészhez kerülni ezért minden este fürdés után kamillás textilpelussal megtörölgettem és szétnyílt szépen azután folyamatosan figyeltük és ha láttuk hogy kezd megint összenőni megint húzogattuk kicsit, így egy éve nincs ezzel gond. Kétéves a lányom.
2012. aug. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,még azt szeretném kérdezni,hogy onnantól kezdve nem használtál popsitörlőt?
2012. aug. 9. 07:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt. Nem mondta a doktornő, hogy szét jön. Mi elmentünk vele a sebészetre. Ambulánsan szétválasztották. Ott azt mondta a doki, hogy sokszor előfordul. Én elvinném a helyedben. Nem fájt neki, nem is érezte. Bekenték valami érzéstelenítővel és fél óra múlva szétválasztotta. Tovább tartott a gyereket levetkőztetni, mint maga a szétválasztás.
2012. aug. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt,kb 3 hónapos volt mikor észrevettük, de nekem a doki írt fel rá krémet. Olyat, amit a kisfiúknak szoktak fitymaszűkületre (a nevére már nem emlékszem). Azzal kellett kenni és finoman húzogatni 2 hét alatt teljesen rendbejött és azóta sincs vele semmi gond. Most 2,5 éves a kisasszony. Nekem nem mondták, hogy visszajöhet...
2012. aug. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ftorocort a krém neve. :)
2012. aug. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. De használtam,próbáltam a nedvesített textilpelusozást meg a fürdőbe rohangálást de annyira sokat kakált hogy nem tudtam így megoldani és muszály voltam visszatérni a popsitörlőre. Csak néztük minden este hogy nem kezdett-e el újra összenőni ha láttuk hogy kezd akkor mi is húzogattuk , mozgattuk mint a másik válaszoló,egy pár hónapig újra-újra vissza akart nőni de azóta nem. Biztos nem tart sokáig a sebész de nekünk azt mondták az se végleges, és mivel az én kislányom torka szakadtából sírt ha bármilyen fehér köppenyt meglátott jobbnak láttuk házilag megpróbálni, szerencsére sikerült:)
2012. aug. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Naponta többször ellenőrizd a kislányod punciját úgy, hogy egy fültisztító pálcikát alkalmanként párszor végig húzol a szeméremnyílásánál.
2012. aug. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!