Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet megoldani a közleke...

Hogy lehet megoldani a közlekedést?

Figyelt kérdés
Én Budapesten lakom és habár van jogsim, de nem vezetek. Nem gyakoroltam még be ahhoz, h biztonságosan vezessek és picit emiatt félek is. Viszont tök jó lenne, ha tudnék, m akkor szabadabban tudnék jönni-menni...mármint én járok vidékre pld és az autóval gyorsabb lenne, mint volánbusszal...és nem mellessleg olcsóbb is...nagyon lelkifurim van, h ilyen béna vagyok ( ezt magamra értem csak nem másra, aki nem vezet!!!!!), h nem megy jól még a vezetés...és nem tudom, h hogyan oldjam ezt meg, mit lenne jó tenni, h jól vezessek, h babával majd ha megszületik és nagyobb lesz tudjak autova közlekedni...a Párom nem tud segíteni, nagyon türelmeten okító..Ti, h tanultatok meg jól vezetni? Mik a tapasztalataitok a budapesti babakocsis tömegközlekedéssel?
2008. máj. 9. 08:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Miután az emberek elég figyelmetlenek,sajna babakocsival nehéz lessz tömegközlekedéssel járnod,de megoldható.próbáljátok meg,hogy a párod kivezet bpeströl,te pedig vezetsu tovább vidékig.Ha már eléggé biztos leszel magdban a kisva´rosokban,akkor próbáld a fövárost.Eggy a lényeg a forgalom vigyen magával.Sajnos az,hogy csak te vigyázol,az nagyon keve´s.
2008. máj. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia, átérzem a problémádat. Egy éve van jogsim (30 éves vagyok és 27 hetes), csak ritkán vezetek. Nem vagyok egy Fittipaldi, a kedvesem mondta is, hogy majd a babával nem szívesen engedne el, még gyakoroljunk sokat. Mondjuk amikor vezetek, ahhoz képest jónak érzem magam, csak rutintalannak. A városban nem szívesen vezetek, de egy vidéki utat be mernék vállalni, azt hiszem.

Ha a pároddal nem akarsz gyakorolni, és ha megengedhetitek magatoknak, tudsz órákat venni oktatótól. Vagy nincs a családban, barátok között olyan, aki türelmes, és akit meg tudsz kérni, hogy gyakoroljon veled? Apa, após, barát? Hétvégén elmentek autózni, mondjuk begyakoroljátok a vidéki útvonalat, aztán meghívod az illetőt ebédre.. :) Így tudnál egy kis rutint és önbizalmat szerezni. Mindenesetre ne szapuld magad, hogy béna vagy, senki sem született autós génekkel... ha pedig mégsem megy, biztos nehéz tömegközlekedni babakocsival, de ha mindenki megoldja valahogy, akkor nem lehetetlen. ne stresszeld magad!

Na, azt hiszem számodra ez a válasz nem volt nagyon hasznos :)), de azért fel a fejjel, hátha kapsz jó ötleteket.... Minden jót neked!

2008. máj. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
sztem érdemes lenne venned pár órát egy oktatótól,hogy belejöjj.ez bevett szokás nekeik.Így te sem paráznál és nem mellesleg te sem veszélyeztetnél másokat a bizonytalanságoddal.Mert ebből is sok baleset szokott ám lenni.Azt a pár ezer ft érdemes rászánni és utánna már magabiztosan fogsz vezetni.Amúgy ha nem kocsival mégy és nem akarsz babakocsival sem,vegyél babahordozó kendőt és azzal tudsz könnyebben rohangálni.Praktikusnak tartom,ráadásul a tömegközlekedésen annyian vannak,hogy csoda felszállni babakocsival.Sok sikert!
2008. máj. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én az autóvezetéshez nem nagyon tudok hozzászólni, mert sose volt autóm, nem tudok vezetni, de a tömegközlekedés nem egy ördöngősség. Persze volán busszal nem annyira tudom, mi a pálya, azokra nem könnyű felszálni, de pl. Budapesten a legtöbb busz már elég kényelmes babakocsival is, mert széles ajtajuk van. Ha jó fogása van a babakocsinak, akkor egy kis idő után elég könnyen fel fogod emelni és feltenni a buszra. Jó kis karizmaid is lesznek :) A baj az, ha régi típusú busz jön, aminek még szűkebb az ajtaja, és két lépcsőfok is van, arra szinte képtelenség felszállni, főleg, ha a járdaszegélytől kicsit távolabb áll meg a busz. Ilyenkor nem szégyen segítséget kérni, szerencsére valaki mindig segít, ha már nagyon szenvedek a felemeléssel. De ha sokszor kell ilyen járműveket megmászni, akkor ajánlom a kengurut, azzal sokkal egyszerűbb, és jobb esetben még a helyüket is átadjk az emberek. Azzal bármire fel tudsz szállni :) Én csak azért használom kevesebbet, mert sajnos dohányzom, és a babakocsi mellől arrébb tudok lépni úgy, hogy a babámra ne szálljon a füst, ha mondjuk egy barátnőmmel leülünk egy padra beszélgetni, meg amit még annyira nem szeretek, az az, hogy ha pl. fizetnem kell valahol, akkor csak nagyon kitekeredve tudok belenézni a pénztárcámba és hajolni sem olyan könnyű vele. De ha olyan pályán kell menned, ahol sok az akadály, akkor ideális!
2008. máj. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Babakocsi helyett eleinte kendővel a legkényelmesebb szerintem.

Nekem volt jogsim, csak 10 éve tettem le és utána nem vezettem egyáltalán. Vagyis újra kellett tanulnom, amikor a nagyobbik ovis lett, a ház körül mentünk körbe-körbe, tanulgattam a váltást, elindulást stb. Mondjuk mi nyugis helyen lakunk.

Aztán egy nap itthon volt a kocsi, és szakadt az eső, el kellett vinnem a lányt oviba, hát vettem egy nagy levegőt, és elindultunk. Rájöttem, egyedül sokkal jobban megy, igaz, lefulladtam egyszer, de a feleősség nagy lökést adott! Azóta ha csak tehetem, megyek, ennek több, mint 2 éve.

2008. máj. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!