Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit csináltok ebben az...

Ti mit csináltok ebben az esetben?

Figyelt kérdés
...ha babátok az evési időt átaludja?Gondolok itt arra ha pl. elalszik fél 12kor és nem kel fel csak 2kor vagy fél 3 kor.Akkor én fel szoktam egykor költeni és megetetem.Vagyis nem költöm fel csak hanyatt fordítom és ilyenkor még félálomban megeszi a tápszerét.(4hónapos múlt). Ez így jó szerintetek? Nem sír ilyenkor és utána rögtön visszaalszik.
2012. aug. 9. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Hmmm, nem tudom, én nem zargatnám! Bár, ha ez így nálatok bevált, akkor ok! Az én lányom van, h 11kor ebédel és lefekszik 12, fél 1 körül és leghamarabb 3-4kor eszik! (5hónapos) Valamikor tartjuk magunkat az időrendhez, valamikor nem! Én a saját lányomat azért se kelteném, mert utána nem alszik vissza! Ő úgy is tudni fogja, h mikor éhes, majd felkel és szól neked! Gondolom nem egész nap alszik! :) Egyébként hányszor eszik 1 nap? Hozzátáplálást megkezdted már?
2012. aug. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én nem keltettem fel sosem.Volt egy pár alkalom nekünk is.Ha éhes fel fog kelni.Legalábbis nekem felkelt.Mostanában szokott ilyet csinálni,ő is 4 hónapos múlt,szerintem hamarosan jönni fog a foga.Nem nagyon eszik,vagy átalussza,hirtelen üvöltve felébred és a kezét a szájába tömködi és dörzsöli az ínyét,és folyik a nyála..Gondolom ezek a kezdeti tünetekhez tartoznak.Én a tegnapi tízórai kihagyást is ennek tudtam be.
2012. aug. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 fotucsok ***** válasza:
sosem kelteném fel.Felébred ő ha éhes!! Alvás közben fejlődik a legjobban, ár megzavarni. Egy 4 hós még nem kell "déli ebédet" egyen!
2012. aug. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyszer mondta egy bölcs anyuka, hogy sose költs fel egy alvó csecsemőt! Felébred ő, hidd el! Nekem most 3 hónapos a kisfiam, és volt hogy délután 6 tól hajnal fél egyig aludt a babakocsiban. Akkor megéhezett, felkelt, és szépen megetettem. Visszaaludt, és kelt reggel. Sosem költöm ha alszik, és valószínűleg ezért, egyre sűrűbbek az átaludt éjszakák. Jó babázást!
2012. aug. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem kelteném fel azért hogy egyen.

Hacsak nem kórosan sovány és muszáj, hogy 3-4 óránként egyen.

De ez elég nagy butaság, hogy megeteted álmában, hiszen ha éhes lenne, akkor felkelne magától. Mi van akkor, ha később eszik, hát semmi.

2012. aug. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor maradjon ki az egyik étkezése?Ha meg felkel és éhes és megetetem még uzsonna előtt akkor a vacsora is hamarabb lesz.Akkor az éjszaka közepén fog megéhezni nem?Így, hogy este kilenckor eszik utoljára átaludja az éjszakát.Vagyis hajnal 5körül eszik, de utána még visszaalszik.Akkor így lehet, hogy bezavarom és nem bírja 5ig evés nélkül.
2012. aug. 9. 17:23
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Ötször eszik egy nap a lánykám.Megkezdtük a hozzátáplálást.A tízórait már ki is váltottam, mert jól lakik a gyümipürékkel simán.A tápszert amúgy sem nagyon szereti.Ti hogy álltok ezzel?

Köszönöm a válaszaitokat:)

2012. aug. 9. 17:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Az én lányom 4× eszik 1 nap! Vagyis 6× ha azt is veszem, h reggeli után kap gyümit is, és ebéd előtt 1órával főzeléket! A mi napunk így néz ki:

Reggel 7-8körül felkel tejpépet eszik utána 1-1,5óra ébren, ebben az időben adom a gyümölcsöt. Utána alvás kb. 1-1,5óra! Főzeléket eszik utána 11-12 tápszer (210ml) ébren van 1,5-2órát utána alszik 2-2,5órát, felkel 3-4-fél5kor tápszer (210ml) utána ébren van végig. Változó, de úgy 6-7körül fürdetem utána tápszer (180-210ml) és vagy ébren van picit, vagy rögtön elalszik (7-fél8)! Utána már csak reggel 7-8körül kel! Próbáld ki 1 nap, h hogyan reagál, lehet, h simán alszik reggelig így is! Ha nem, akkor visszaállsz a régi kerékvágásba! De mint, ahogy írtam, ha őt ez nem zavarja, h megeteted, akkor nyugodtan csináld! Nem minden baba egyforma!

2012. aug. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Úristen, dehogy maradjon ki az étkezése, hanem csússzon akkorra, amikor felébred.

Ne haragudjatok, de nagyon nagy baromságnak tartom a szigorú napirendhez való görcsös ragaszkodást ilyen pici korban. Ne várjátok már el a babáitoktól, hogy úgy éljen, mintha katonaságban lenne. Hagyjátok már azt a szegény gyereket akkor enni ha éhes, és akkor aludni, ha álmos. Úgyis kialakít magának idővel egy napirendet, amit aztán lehet finoman igazítani, de ilyen percre pontos etetéshez nem szabad ragaszkodni.

2012. aug. 10. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én sem keltem fel!

Most pl. mi is hajnalban keltünk, mert az esti etetést kihagyta és így megébredt kb. két órával korábban. Felkeltem, megettem, visszaaludt!

2012. aug. 10. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!