Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogossan haragszik rám?

Jogossan haragszik rám?

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk sétálni jött apósom is. A kocsin rajta van a lábzsákja amit csak ráhajtottam a lányomra. Párommal beszaladtunk papucsot venni hétföre addig após tologatta a gyereket és rácipzározta a lábzsákot. Hozzá teszem hogy volt kb 28fok. Én meg szoltam hogy minek kell rácipzározni! Erre még ő akadt ki. Kinek volt igaza?
2012. aug. 10. 11:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
66%
Minek kell ezen kiakadni. Felesleges ilyeneken veszekedni, gondolom azért nem órákig voltatok a boltban. Máskor ne bízd rá,ha nem tetszik.
2012. aug. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem profi gyereknevelő, elfelejtett már csomó mindent. Amit nem tudunk, hogy a te hangsúlyod milyen volt, tényleg volt-e oka megsértődni. Másrészt nem is fontos ilyenkor a lábzsák a babakocsira... Akkor megelőzöd a gondot vele.
2012. aug. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Neki ha csuklik a gyerek akkor fázik erröl ennyit.

Nem voltam vele bunkó szépen kérdeztem meg

2012. aug. 10. 11:28
 4/22 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom h tényleg igaz-e ez a csuklik fázik dolog, nekem is ezzel jön anyósom mindig. Gondolom régen ez volt a nézőpont.

A kérdésed: Ne reagáld túl a dolgot, valami miatt te is ráhajtottad, csak nem zártad be, iagzából nem lehetett túl sokkal melegebb neki apósod "akciója" után. Lehet h egy kicsit ő bántónak érezte ahangsúlyt.

2012. aug. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
38%

Nézd, az én anyósom 2 hónapos lányommal bolti tejet forralás nélkül adott!

Pedig vittünk vagy 500 ml lefejt tejet! Volt olyan, ami a cumisüvegben volt, csak meg kellett melegíteni.


Vittük utána orvoshoz, kapott a székletére és a gyomrára gyógyszert.

Összesen 8ezer körül költözzünk rá.


Anyósom sírva fakadt a történtek után, azóta nem vigyázz a gyerekre (13 hónapos most), mert fél tőle!

A párom ordibált vele és a sárga földig hordta. Én pedig megfogtam a lányunkat és rohantam vele a kórházba, mert pöttyöződni kezdett.

Teszem hozzá, kb. 20 percet voltunk távol, amíg bevásároltunk.


Azóta se beszéltem erről az anyósommal, neki lelkileg ez nagy törés volt. A férjem a saját anyjával majdnem fél évig nem beszélt. A lányunkat sem volt hajlandó még átvinni se, csak a kötelező ünnepségekre.


Ezt csak azért írom le, hogy tudd.. egy lábzsáknál vannak durvább és életbevágóbb problémák is!

Ha legközelebb rácipzározza, akkor a boltból kijövet látod, majd kicipzározod szó nélkül. Mentek tovább és beszélgettek.

2012. aug. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez akkora dolog, hogy igazságot kell tenni?
2012. aug. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
61%
ezen összeveszni... Minek labzsak 28 fokban?
2012. aug. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
28%
5.válaszolónak: én azért ennyire nem rúgtam volna össze a port még ezen a tejes sztorin sem. Ha kicsit tájékozott lennél, tudhatnád, hogy régen tehéntejet higítottak és azt adtak a babáknak ha nem volt teje az anyukának. Szüleink idejében ez teljesen normális dolog volt és generációk nőttek fel így teljesen egészségesen. Szegény anyósod ilyet szörnyűséget tett... úristen így lehordtátok szegényt hogy félhet tényleg most már. Elvettétek tőle az örömöt hogy unokázhasson emiatt?? De most őszintén lett valami komolyabb baja a gyerekednek??
2012. aug. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
29%
Ötösön én is meglepődtem. Nem hypót itatott a gyerekkel, csak tejet. A boltit meg amúgy sem kell forralni. Kipöttyöződik. És akkor mi van? Majd elmúlik. Gondolom nem egy litert ivott meg. A tej nem méreg, bár tény hogy nem feltétlen egy 2 hónapos anyatejes babának való.
2012. aug. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
79%

Kedves utolsó!


Én nem tudom, hogy hol olvastad az írásomba, de én nem ordítottam le az anyósomat, egy szót se szóltam neki. Összepakoltam a gyereket és vittem orvoshoz, mert a teste tele volt pöttyökkel. Tudod, allergiás rohamra utal. Mivel én laktózérzékeny vagyok, így véltem úgy gondolni, hogy a lányom is. És, jéééé .. 13 hónapos és az! Furcsa egybe esés.

A férjem osztotta ki a saját édes anyját, max. ő az, akit bírálhatsz, de szerintem neked ehhez semmi közöd!

Anyósom nem hígította a tejet, hanem a bolti tartósítottat öntötte egy cumisüvegbe és itatta meg a lányunkat.

A kórházban az ügyeletes orvos teljesen elvolt képedve. Mivel a testén egyre több pötty jelent meg és üvöltött a fájdalomtól is, így a gyomrát is kimosták. Ekkor kapott ilyen bélflórás gyógyszert (cseppet+port, ami a lefejt tejhez kellett adnunk).

Ennek hatására 1 hétig nem szoptattam, csak fejtem neki a tejet, mert a port hozzá kellett adni a tejhez.

Mikor vége volt a kúrának, akkor pedig hiába próbáltam, abba is hagyta a szopást.

A tejem 3,5 hónapos korában apadt el, azóta tápszeres. Pedig bőven volt tejem és mai napig tudnám szoptatni...


Ja, hogy haragszom-e esetleg az anyósomra?! Nem, egyszerűen nem tudok rá mit mondani. Tudom, hogy jót akart, de azok a dolgok, amik régen voltak, azok a 21. században már nem a legjobbak!

Nem azt mondom, hogy meg kell kövezni azt, aki úgy cselekszik, ahogy régen az ősanyák, de amíg én szültem és nevelem a gyereket, addig az én értékrendem szerint éljen.


Anyósom pedig önszántából nem hajlandó vigyázni a gyerekre. És tudod miért?! Mert sokkot kapott, amikor az unokájából a csövek lógtak ki és az intenzíven feküdt.. Ráadásul tudta jól, hogy ő miatta történt minden!

Én adnék neki még egy esélyt, de ő nem kér belőle. Ettől függetlenül szereti az unokáját és bármit meg ad neki, ha kérné!

2012. aug. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!