Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem fogják a lányomat csúfolni...

Nem fogják a lányomat csúfolni, ha ez lesz a neve?

Figyelt kérdés
Ősi magyar nevünk az Enéh, ő volt Hunor és Magor anyja. Azt jelenti szarvasünő. Szóval tele van spirituális töltéssel, és szerintem gyönyörű név. Mégis félek egy picit, hogy így nevezzük el a lányomat. (heteken belül születik:))) Már most hallom ismerősöktől a paraszt gúnyolódásokat, pl.Enéh enné\'? Ti mit gondoltok, hagyjam magam bunkók által befolyásolni, vagy bízzak az ösztöneimben? És ha az oviban is csúfolni fogják? Kérlek írjatok véleményt!
2009. júl. 21. 10:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%

nekem ez a név nem tetszik,viszont én nem hagytam magam lebeszélni a Bendegúzról.Most 9hónapos a fiam,és már kezdik elfogadni.

Ha majd ovis lesz a lányod,ráérsz akkor leszerelni a "bunkókat" amúgy csak ez az 1 neve lesz?Mert ha esetleg a 2.kicsit modernebb,esetleg azzal korrigálhatjátok.

2009. júl. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%

Ha a gyerekek csúfolni akarnak valakit, akkor fogják is. Ha nem a neve miatt, akkor találnak más "gyenge pontot".

Ez a név szerintem nagyon szép, nálam is listás volt, de kisfiam lett. Ésinkább Enéh, mint Dzsesszika és társai. (bocsánatot kérek Dzsesszika és társaitól, de ez a véleményem)

2009. júl. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%

Bízz az ösztöneidben. Nagyon szép dolog, hogy ilyen szempontok alapján választottál nevet, nem csak azért, mert jól hangzik. Csúfolni pedig bárkit lehet, a nevét is, a ruháját is, stb. Biztos emlékszel még, milyenek az ovisok :-)

Sok szerencsét a kis Enéhnek!

2009. júl. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
78%

Nehéz dolog. De ha neked tetszik, bár én nem szeretném egész életemen át majd azt hallgatni hogy milyen nevet adtak ennek a lánynak. És a kislányod is megfogja utálni ezt a nevet emiatt. Szerintem inkább adjatok más nevet a gyereknek így megkíméled sok beszólástól.

De ti döntitek el, ha neked tetszik akkor add ezt. De én nem adnám az biztos de ez az én döntésem és álláspontom.

2009. júl. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
59%
Az Enikőre nem gondoltál? Ugyanezt jelenti, szerintem gyönyörű név (anyukámat és a nővéremet is így hívják), Vörösmarty nevéhez kötődik, ő találta ki, vagyis modernizálta az Enéh-et. És akkor tutira senkinek se jut majd eszébe csúfolni.
2009. júl. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
73%

Érdekes név, még sosem hallottam. De így első hallásra tetszik. A magam részéről lehet toldanám elé vagy mögé még egy névvel. Ne hagyd magad befolyásolni, ha neked ez tetszik, uccu neki!


Ami igazán borzalmas az az Eszmeralda és társai...

2009. júl. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
66%
A legtöbb gyereket csufoljàk, hanem a neve miatt talàlnak màst! Ez ne befojàsoljon! Majd megszokjàk, és irigylik majd a különleges nevét! :) Nekem is tetszik! Amugya Mia név se különb! Baràtnöm, baràtnöje szûlt egy kislànyt, baràtnöm kérdezte -Hogy hivjàk, mondja a csaj hogy,- Mia. Erre baràtnöm, -Mi mia? A gyerekneve?! Mondja a csaj megint hogy,- Mia! Kellett b.nömnek vagy 2p mire felfogta! :D De jot nevettek rajta!
2009. júl. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem hallgass az ösztöneidre, ne másra. Az én kislányomat Liliennek hivják. Én is kaptam hideget, meleget, hogy hogy lehet ilyen nevet adni a gyereknek. Az anyosom is megjegyezte, hogy szebb nevet nem találtam. A korházban mikor kérdezték a nevét, miután megszületet, ott is megkérdezte a növérke, elég fura hangvitelbe, hogy hogy lehet ilyen nevet adni egy gyerekenk. Utána még egy jó pár ember kifejezte nemtetszését. Most meg már mindenki azt mondja, hogy milyen szép neve van. Senki nem tesz rá megjegyzéseket. 5 hos a pici lányom. Elsö hallásra furcsa az Enéh, de szerintem szép név. Ha a sok megjegyzés miatt megváltoztattam volna a nevét, tuti hogy bánnám egy életen át. Ez a név már a második honapban beugrott csak ugy a semmiböl nekem, senki véleménye miatt nem változtattam rajta. Ha valaki meg már gunyolodik rajta, azt elég bunkonak tartom. Nem értem az embereket, hogy lehetnek ennyire szemtelenek. Gondolom azért csak kaptál jó véleményt is. Halgass az ösztönezz magadba, a megérzésedbe. És mégegyszer gratula, szerintem nagyon szép nevet választottál.
2009. júl. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem sem rossz! Ismeretlen, de nem rossz. Annyi furi név van már, hogy ki se fog tűnni közülük!

És bizony igaz, bárhogy is hívják, ha csúfolni akarják, akkor fogják is!

Ha annyira tetszik,, hát ne hagyd hogy lebeszéljenek róla!

2009. júl. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
58%
Hááát...én még nem hallottam, nem is adnám, szerintem sajnos tényleg csúfolható. Én úgy választottam nevet, hogy remélhetőleg tetszeni fog neki felnőttként. Ha van egy kicsit "hétköznaoibb" a listátokon, válassz mást szerintem. Bár ízlések és pofonok...
2009. júl. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!