Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy van sorrendben a hozzátáp...

Hogy van sorrendben a hozzátáplálás? Mindenhol mást olvasok, és mást mondanak. Bele lehet őrülni!

Figyelt kérdés

Gondolom gyümölccsel indul (alma, barack). Na de meddig? És milyen gyümölcsökkel folytatódik? Mikor jönnek be a főzelékek? Mikor lehet keverni a gyümölcsöket egymással, illetve a zöldségekkel?

Totálisan összezavarodtam! Segítenétek?

Védőnöm szerint: 10 nap alatt 2dl-et be kell vágni a babámnak. Először alma, barack, banán, narancs, meggy.

A főzelék nem tudom mikor jön ehhez képest.


2012. aug. 11. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát nem akarlak "elszomorítani", de lényegében Neked kell eldöntened, hogyan csinálod, ugyanúgy, mint hogy mit főzöl hévégére, paprikás krumplit vagy pörköltet, mert mindkettő jó.

Azt kell megnézni, hogy mely alapanyagok kb. mikortól adhatók, azzal érdemes vigyázni, a többi meg puszta kísérletezés, a babád úgyis jelzi, hogy ízlik-e, illetve kér-e még stb.

2012. aug. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ: esetleg megköszönném, hogy ti gyakorló anyukák leírnátok hogy csináltátok!
2012. aug. 11. 17:06
 3/7 anonim ***** válasza:

5 hónapos koráig gyümölcsöt, zöldséget.

Aztán 5 hónapos korától jöhetnek a főzelékek, sőt akár husival is.

Elsőnek kóstoltasd vele a gyümölcsöt, majd ha már megeszik legalább 2 fajtát, akkor keverheted is.

Aztán egy kis törtkrumpli, répa....ezeket keverheted is.

2012. aug. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A zöldség és a főzelék között mi a különbség? csak mert a védőnőm a zöldségeket főzeléknek hívja :(. Hogy készíted el a főzeléket?
2012. aug. 11. 20:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Fél évesen kezdtem hozzátáplálni a gyerekeimet gyümölccsel.

Kínálgattam egyszerre mindig egy új dologgal és kis mennyiséggel, és naponta egyszer, valamikor délelőtt. Később ebéd időben is, és így tovább, míg már minden étkezésre kaptak valamit, emellett maradt a szopi elég sokáig (kb. 20 hónapig)


A főzelék az tulajdonképpen főtt turmixolt zöldség, később hús is, esetleg olaj.

2012. aug. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Fazekasné ***** válasza:
100%
Nekem egy allergológus azt mondta,legújabb babatáplálási ajánlások szerint 4-6 hó között el kell kezdeni anyatejes babáknál is a hozzátáplálást,nem kell megvárni a 6 hónapot,mert állítólag ebben a korban a legbefogadóbb az immunrendszer.Szóval mi 4 hónaposak vagyunk,elkezdtük először sinlaccal.2-3 napig pár kanállal,majd fél adaggal.Aztán adtam a tejpépet (u.az mint a tápszer összetevőkben+ rizspehely).Mert már csak reggel-este van szopi nagyon kicsi,többi tápszer volt.Amikor már kb fél adag megvolt ezekből,akkor én barackkal kezdtem.1-2 kanál talán 2 napig,majd harmadik nap a kikevert fél adag sinlacba tettem egy kisebb barackot.Most 4 napja eszi így.Tehát nekünk már 2 hete megy ez a dolog,ma pedig almát fogok neki adni.2-3 napig,majd a két gyümit fogom neki vegyesen.Én teszek bele sinlacot,vagy jó bele az instant rizspehely (HIPP) hogy ne folyjon nagyon,kicsit sűriti.Én a zöldégeket majd 5 hónaposan szeretném neki elkezdeni,de mindenki maga dönti el hogy mivel kezd.Én csak olyan megfontolásból adok neki gyümölcsöt,hogy most ennek van szezonja,egye míg van hazai.Zöldséget fagyasztottam le kiskertből répát,tököt.Én a főzeléket is ugy fogom csinálni,hogy a zöldséget megpárolom,turmixolom,majd a főzőlébe teszek sinlacot/rizspelyhet és ebbe visszateszem a zöldség pürét.6 hó után husit is főzök bele.Fagyóban van kis kockákra vágva,fóliába külön csomagolva,és bármikor elővehető a neki való adag. Remélem segítettem! :-)
2012. aug. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Fazekasné ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni,hogy van DM-ben is sok gabonapehely,gyümibe nagyon jók.Van kölesből,rizsből... 4 hótól.Majd van gluténes 3 magvas...Sok féle.
2012. aug. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!