Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok az egykeségről?

Mit gondoltok az egykeségről?

Figyelt kérdés

Előnyeit és hátrányait is ismerem, én egyke vagyok és nem volt egyszerű, de most nem bánom. Nem neveltek elkényeztetett plázapicst belőlem, nem voltam széltől sem óvva.

Egy 11 hónapos lányom van és finoman fogalmazva sincs könnyű dolgom vele, mindamellett háztartás stb elgondolkodtam azon, mi lenne, ha nem szülnék több gyereket és neki megadnánk mindent. Czeizel professzor mondta: Nem tehetsz jobbat a gyerekeddel, minthogy ajándékozol egy kistestvért neki!

Férjemék ketten vannak, de nem sokra mennek vele, ünnepekkor egy- egy sms, nem bonyolítják a dolgokat, segítségnyújtásról meg szó sincs, a húga a lányom keresztelőjére se jött el, mert más dolga akadt! Úgyhogy ez sem bátorít és semmilyen más példa ami meggyőzne arról, hogy jó lenne még egy gyerek.

Hogy látjátok?


2012. aug. 12. 15:28
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
7%
szar ügy
2012. aug. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
Egyke vagyok....de ha tehetném még egyet szülnék (kettő van). A testvérség nekem olyan dolog volt,a mire mindig vágytam...titkon reménykedtem...de anyukám eleve idős volt, mikor szült, szóval nem lett tesóm...De én azt hiszem, a tetsvéri kötelék valahol "elszakíthatatlan". Van hogy évekre eltávolodnak a testvérek, aztán újra "egymásratalálnak". És mindig az van bennem, hogyha én, mi az apjukkal nem leszünk már, ők egymásnak akkor is ott lesznek.
2012. aug. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
29%

Nagyon rossz!

Hiába nem állunk jól anyagilag, pont ezért szeretnék minimum 2 gyereket.

Unokatesóm is ugyanemiatt akar kettőt.


Férjemék 4-en vannak testvérek, sokkal izgalmasabb, tartalmasabb gyerekkora volt, míg én magányosan felnőve szorongó felnőtté váltam.

2012. aug. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
37%

Nehogy már az egy szem lányodnak rendeld alá a saját terveidet...

"neki megadnánk mindent" korántsem mindent!


Nekünk kettő van, nálunk így kerek a világ.

Páromnak is, nekem is van testvérem, az egykeségről nem tudok nyilatkozni, de vacak lehet!

2012. aug. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
54%

Én erre azt mondom: Akkor Dr Ceizel Endre ajándékozzon kistesót. Én nem fogok.

Én 36 éves vagyok,egy 1 éves kisfiam van. Nem rossz gyerek, sőt inkább nyugodt mint izgága, de én mégsem szeretnék neki kistesót. Nem is lesz.

2012. aug. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
63%
Nem azért válik valaki szorongó felnőtté ,mert nincs tesója!!!
2012. aug. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
56%
12 évig voltam egyke, szörnyű volt. Végig könyörögtem a kistestvérért (édesanyámnak közben 8 vetélése volt, persze erről nem tudtam), és nagyon örültem, amikor megszületett a kistestvérem. Azóta felnőttem, 3 öcsém van, és sokkal jobb még így is, hiába a nagy korkülönbség. Persze irigylem a két nagyobb öcsémet, köztük csak 2 év van, és ezért kicsit más a testvéri viszony köztük. Én mindenképpen több gyereket szeretnék!
2012. aug. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 Dia90' válasza:
56%

Hát, én két gyereket szeretnék majd, a saját példámból kiindulva. Nekem van egy testvérem, és nagyon jó a kapcsolatunk, nagyon szeretjük egymást.

Én nagyon örülök, hogy nem lettem egyke, úgy érzem, unalmasabb lenne az életem nélküle, és a gyerekkorom sem lett volna olyan színes és vidám. szinte soha nem unatkoztunk. A családomban van egyébként jó és rossz testvéri kapcsolatra is példa, ebből nem érdemes kiindulni. Én sem tudhatom, hogy később hogyan alakulnak majd a dolgok, de remélem, hogy mindent meg fogunk tudni beszélni egymással...szóval én azt mondom, nagyon jó, ha van az embernek testvére. :)

2012. aug. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el semmit, csak a kérdést, még a leírást sem szóval csak vélemény: nekem 2 testvérem van, én vagyok 16/L, bátyám 18, öcsém 5. Kiskoromban bátyámmal egyfolytában játszottunk, igaz sokat veszekedtünk, de azt kinőttük, most minden hétvégén együtt járunk fel bulizni :) Öcsém meg bármire számíthat ránk. Ez így a legjobb. Sokszor kívántam, bárcsak egyke lennék mert akkor minden én kapnék meg stb.. de ez csak egy pár másodperc volt :) Nagyon hiányoznának a testvéreim.
2012. aug. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:

Én egyke vagyok. Gyerekként élveztem, mindenhol azt láttam a tesók "gyilkolják" egymást, gondoltam nekem milyen jó egyedül. Felnőtt fejjel sajnálom, hogy nincs tesóm.

Mi tudatosan kis korkülönbséggel vállaltuk a gyerekeket. Remélem jó tesók lesznek, és számíthatnakajd egymásra.

2012. aug. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!