Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire szabad vezetgetni,...

Mennyire szabad vezetgetni, sétáltatni egy babát? Fiam egy éves lesz, még nem jár, nagyszülők és a férjem szeretik vezetve lépkedtetni, én már szóltam, hogy nem annyira jó ötlet.

Figyelt kérdés
Szóljak megint, tényleg nem jó neki?
2012. aug. 13. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta a gyerekorvos az 1 éves státuszon, meg a védőnő, hogy ne sokat vezetgessem, mert akkor nem alakul ki jól nála az egyensúly, vagy ilyesmi, és később tanul meg járni. Én utána már nem is nagyon vezetgettem, és 13 hónaposan indult el.
2012. aug. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem jó,mert ha vezetgetik,nem tanul meg egyensúlyozni és esni sem. Sőt, a rossz tartás miatt a gerince is ferdülhet.

Hagyni kell,hogy egyedül járjon,ha már érettnek érzi rá magát. Még egyáltalán nincs elkésve vele.

2012. aug. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem amiért nem jó, hogy nem tanul meg esni rendesen a babád. Mert ugye le van foglalva mind a két keze. A másik meg mindent elér viszonylag kis erőfeszítéssel és neki nem nagyon kell törnie magát.

Szerintem szóljál.

2012. aug. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem szabad. Bezavar az egyensúly érzékébe és a gerincének is rossz.
2012. aug. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Én most cáfolom a többieket: fiamat 13 hónaposan kezdtem el "vezetgetni", azaz ő vezetett engem. Fogtam az egyik kezét (válla magasságában), és úgy sétált/szaladt mellettem.

14 hónaposan elindult magától (rögtön szaladgálva). Tök ügyesen esik (ha esik, mert nagyon ritka). Semmi baj nem volt az egyensúlyérzékével sem. :))


Szerintem ez a kritikus "vezetgetős" válaszok inkább arra irányulnak, mikor a baba épp állni tanul, te meg már nyúzod őt két kezénél fogva.

2012. aug. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
az más ha ő nyújtja a kezét és egy kézzel fogod és sétáltok és más ha a kezénél tartják.
2012. aug. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!