Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött altatása. Bevált ötlet?

Újszülött altatása. Bevált ötlet?

Figyelt kérdés

10 napos babánk csak a mellkasunkon alszik el, elég fárasztó, mert vagy a férjem vagy én hurcibáljuk egész nap és éjjel. Az hagyján, hogy hanyatt egyáltalán nem hajlandó meglenni (se ágyban, se hordozóban), aludni meg pláne, így hason alszik(légzésfigyelőnk van, a doki szerint amúgy is picit gyenge a nyakizma, mert nagyon hosszú baba, ezért nem is baj neki, a hason fekvés)

Nincs valami bevált ötletetek, hogy oldjuk meg az alvás kérdést az ágyában? Egyszerűen nem lehet letenni, mert rögtön sírni kezd és próbáltuk már hagyni, de fél órán át zokogott, majd ahogy felvettem, rögtön elhallgatott. Egyszerűen nem bírja bőrkontakt nélkül. Csak sajnos ez így nem megoldás, főleg mivel a mellkasomra mégsem tehetem fel a légzésfigyelőt...

Segítenétek, kérlek szépen.


2012. aug. 5. 15:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem sok mindent lehet tenni. Ha első gyermek, s nem kell más gyerekről gondoskodni mellette, akkor szerintem próbáljatok meg megbékélni a helyzettel. Nem lesz örökre így, de még csak 10 napos a baba. Természetes ösztöne, hogy a testi közelségre vágyik. Attól óva intenélek, hogy egy ilyen icipici babát sírni hagyjatok. :-(

Hátha segít a tudat nektek, hogy nagyon sok szülő van hasonlóan. A mi kislányunk is folyamatosan "cipeltette" magát 3-4 hónapos koráig, s rengeteget aludt rajtunk. Nekünk az alváskérdés úgy oldódott meg, hogy első hónapokban velem aludt a lányunk a nagyágyon, így az éjszakák nagyon nyugodtan teltek, egy nyikkanásra ébren voltam, a szoptatás is nagyon könnyen ment így. Esetleg veletek aludjon egy szobában, hogy karnyújtásnyira legyen tőled!

2012. aug. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is csak azt tudom írni,hogy ez teljesen természetes, magától megoldódik. Baromi fárasztó tudom...kitartás, egyre jobb lesz.

2012. aug. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk nagyon bevált az, hogy valamivel minig érintkezzen a kis feje. Vagy egy pellus vagy egy nagyon puha kisplédet teszek oda neki. Így odabujik hozzá és azt hiszi, hogy valaki ott van. Én első perctöl így csináltam. Most 4,5 hós és ha beteszem a kiságyba, odanyomja a kis orrát és már alszik is. A kisbabáknak kell ilyen bujási lehetőség, mert a pocakunkban is érintkezett mindig valahogyan.
2012. aug. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Első vagyok, puha plédet semmiképpen sem tennék a fejéhez a fulladásveszély miatt.
2012. aug. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ugy kell összehajtani a plédet. Soha nem volt ezzel gond nálunk még. Pedig huzgálja is rendesen.
2012. aug. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Akkor próbáljátok letenni, amikor már elpilled, de még nem alszik. Nekünk sokat segített h bebugyoláltuk és oldalt fektetve altattuk (vékony pléd v nagyon tetretörölköző átlóban elhajtva, erre tettem a babát és a két hegyes csücskét áthajtottam a mellkasára tett karján). Szeretnek kuckolódni, ha nem is plédet de pl mi a szoptatóspárnát tettük be az ágyba, ahhoz tudott simulni, a hátát is támasztotta h ne forduljon el. Amíg el nem aludt gyengéden cirógattam a homlokát és halkan susogtam. Ez altatásonként 5 percnél nem telt több időbe, és 7 hós kora után már nem is kellett csinálni.

Szerintem fokozatosan vezesd be h az ágyában altatod, főleg ha ennyire igényli a testkontaktust. Vagy esetleg nappalra szerezz egy hordozókendőt (rugalmasat).

2012. aug. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Hordozókendőn már tanakodtunk, szerintem bérlünk több félét és meglátjuk melyik jó

Az a baj, hogy ahogy lerakjuk, rögtön észreveszi, hogy nem mellkason van (talán nem hallja a megnyugtató szívverést vagy az illatból) és rögtön felpattan a szeme. Pedig előtte kb másfél órát totál mély álomban alszik a mellkasomon, az ágy is közel van, csak egy mozdulat lenne áttenni, de bármennyire is óvatos vagyok, felébred és onnantól megint negyed óra, mire lenyugszik a sírásból.

Most éppen apa mellkasán óbégat 10 perce, pedig most evett (mit evett, zabált, mint a gép, nagyon mohó), pelus tiszta, és végtére, amikor karban van, egy szava sincs.


Szerintetek mennyire jó megoldás közöttünk altatni az ágyban? Az mégis csak egy karnyújtás, betenni magunk közé...

2012. aug. 5. 16:22
 8/17 anonim ***** válasza:
48%
A leírásodból számomra úgy tűnik, ő pontosan egy ilyen baba, aki igényli az együtt alvást :) Esetleg még levehetitek a kiságy oldalát, és odatolhatjátok a nagy ágyhoz, így mégis kicsit külön van, mégis együtt. Ne félj, ha ilyen kicsi korban kielégítitek a szükségleteit (és a testkontaktus ugyanolyan szükség, mint az evés!), akkor hamar önállósodni fog magától, mert a megfelelő időben megkapta azt, amire igénye volt. Így "biztonságosan kötődik", el mer majd távolodni, mert tudja, ha baja van, van segítség!
2012. aug. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Együttalvást hogy csináljam a mi ágyunkban? Egyszerűen rettegek, hogy ráfekszem meg hogy ide nem tudom alátenni a légzésfigyelőt ( és mivel hason alszik az már önmagában rizikós bölcsőhalál szempontból, hanyatt fekve rá lehetne tenni ilyen hasra csatolható légzésfigyelőt, de így...)
2012. aug. 5. 18:44
 10/17 anonim ***** válasza:
A pelenkára csatolható légzésfigyelőt akkor is rá lehet tenni, ha hason alszik. Saját tapasztalatom (még) nincs vele, de több helyen olvastam, hogy nem zavarja a kicsiket. Több módon is lehet biztonságosan együtt aludni. Az egyik az, amit már írtam, hogy leszerelitek a kiságy oldalát, és közvetlenül odatoljátok az ágyhoz, így kibővítve azt. De csinálhatjátok pl. úgy, hogy a nagyágyat a fal mellé toljátok, a kicsi alszik legbelül, el kell tenni a párnát és a takarót, hogy még véletlenül se akadjon bele. Mellette te, mert az anyukák jobban rá vannak hangolódva a babára, ha nem szedsz altatót, és nem iszol alkoholt, gyakorlatilag lehetetlen, hogy ráfeküdj, mert érzékelni fogod, ha változik a légzése.
2012. aug. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!